17. kolo So 18.04. 17:00 Sokol Tišice - Řepín 1:2 (0:1)
18. kolo So 25.04. 17:00 Řepín - SK Kosmonosy 0:3 (0:2)
19. kolo So 02.05. 17:00 Sokol Záryby - Řepín 0:3 (0:1)
20. kolo So 09.05. 17:00 Řepín - Dolnobousovský SK 1:2 (0:0)
21. kolo So 16.05. 17:00 AFK Eletis Lužec n.Vltavou - Řepín 2:3 (1:0)
22. kolo So 23.05. 17:00 Řepín - Slavoj Kropáčova Vrutice 3:1 (1:0)
23. kolo So 30.05. 17:00 Sokol Luštěnice - Řepín 3:1 (1:1)
24. kolo So 06.06. 17:00 Řepín - Sokol Dlouhá Lhota 2:2 (0:2)
25. kolo So 13.06. 17:00 SK Bezno-Sovinky - Řepín 4:4 (2:1)
26. kolo So 20.06. 17:00 Řepín - Sokol Kosořice 0:1 (0:0)

26. kolo: 20.06.2009 - Řepín - Sokol Kosořice 0:1 (0:0)

Trenér Goldstein se loučil porážkou

Řepín - Slunečné sobotní odpoledne nabídlo v Řepíně bezstarostný útočný fotbal. Vyrovnaný zápas přes řadu příležitostí rozhodla ve prospěch Kosořic jediná přesná trefa.

Před výkopem obdržel odstupující hlavní trenér Miloš Goldstein od oddílu z rukou místopředsedy Jaroslava Urbánka dárkový koš. V utkání nejprve zahrozili v tabulce druzí hosté technickou střelou Boháčka do břevna. Na druhé straně sólo Kratochvíla zastavil až brankář Kortus. Po obrátce sólové nájezdy neproměnili hostující Grus a ani domácí Štrupl. Nakonec deset minut před koncem chytrou střelou ke vzdálenější tyči utkání rozhodl Sedláček. V závěru se omlazený Řepín snažil potěšit příznivce alespoň vyrovnáním. Nejblíže k tomu měl Dvořák, jenž se na několik posledních minut z pozice stopera vytáhl na hrot, ale ani jednu ze svých dvou obrovských příležitostí neproměnil.

„Pěkné utkání s velkým množstvím šancí na obou stranách se muselo líbit. Dali jsme příležitost i hráčům z dorostu, kteří dokázali, že mohou být v budoucnu přínosem. Poděkování výboru za náročnou sezónu ve vyrovnané skupině patří všem hráčům i končícímu trenéru Goldsteinovi,“ poznamenal Jaroslav Urbánek.

Řepín – Kosořice 0:1 (0:0)
Branka: 78. Sedláček. Rozhodčí: Leška. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Řepín: Peřestý – Slepička (79. Škoda), Vaněček, Dvořák, Kraus – Rada, Jurčovský, Bláha (56. R. Černý), Vortel – Kratochvíl, Štrupl (72. Šíma).

--------------------------------------------------------------------------------

25. kolo: 13.06.2009 - SK Bezno-Sovinky - Řepín 4:4 (2:1)

V Bezně se především útočilo

Ještě deset minut před koncem Řepín vedl v Bezně o dvě branky, nakonec si ale z osmigólové přestřelky málem neodvezl ani bod. Bohatý účet otevřel chytrým lobem Kratochvíl. Domácím se podařilo srovnat Grunclem. Řepín bleskově odpověděl, když po závaru srovnal dorostenec Vortel.

Po změně stran a chytré rozehrávce Jurčovského zvýšil na 1:3 Rada. Bezno vzápětí snížilo. Čtvrtý gól hostů přidal Štrupl a pro Řepínské to vypadalo nadějně. Závěrečný drtivý tlak přinesl domácím z penalty a poté z nepřehledné situace vyrovnání na 4:4. V nastavení uchránil hostům bod brankář Borecký, který po faulu Kratochvíla druhý pokutový kop Kicelukovi lapil.

Jaroslav Urbánek, sekretář Řepína: „Zbytek zdravých hráčů, které jsme měli v sobotu k dispozici, podalo v zápase, ve kterém už nás netížila nutnost bodovat, dobrý výkon. Dvakrát jsme vedli o dvě branky a nakonec málem neměli ani bod. Hlavním důvod, proč jsme slibně rozehraný zápas nevyhráli, vidím v nekolegiálním a neomluvitelném přístupu našeho nejmenovaného náhradníka v době silného závěrečného náporu domácích. To je ale interní záležitost klubu a i tu vyřešíme."

Branky: 28. P. Gruncl, 68 Podzimek 79. Kiceluk z PK, 88. Möbius – 18. Kratochvíl, 30. Vortel, 61. Rada, 72. Štrupl. Rozhodčí: T. Pejša. ŽK: 2:2. Řepín: Borecký – Slepička (22. Škoda), Vaněček, Ondráček, Kraus – Rada, Jurčovský, Salač (73. Dvořák), Vortel – Štrupl, Kratochvíl.

Divoká přestřelka neměla vítěze
V Bezně se odehrála divoká bitva, která přes dvě penalty domácích a celkem 8 vstřelených branek neměla vítěze. Skóre otevřel přehozením brankaře hostující Aleš Kratochvíl, domácí ovšem vzápětí vyrovnali. Do poločasu se ještě svým důrazem ve vápně zapříčinil o branku na 1:2 dorostenec Vortel. Na 1:3 zvýšil po mazácky zahraném přímém kopu Jurčovského Míra Rada. Domácí opět snížili na rozdíl jedné branky. Po úniku Kratochvíla přidal 4. gól do bezenské síťe Štrupl. Po té měli domácí výhodu 2 pokutových kopů, ovšem 2. penaltu Jirka Borecký za svá záda nepustil. A tak po vlastní brance Ondráčka a závěrečné vyrovnávací brance domácích odváží Řepín z Bezna pouze bod. (LV)

24. kolo: 06.06.2009 - Řepín - Sokol Dlouhá Lhota 2:2 (0:2)

Branky: 47. Štrupl, 66. Dvořák – 18. a 36. Šolc.
Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:2.
Diváci: 80.
Řepín: Peřestý – Slepička (85. Rosenbaum), Vaněček, Ondráček, Kraus – Rada, Jurčovský, Kratochvíl (68. Salač), Kinzl – Dvořák, Štrupl (89. R. Černý).

Dvoubrankovou ztrátu smazal i Řepín
Utkání dvou naprosto odlišných poločasů bylo k vidění v Řepíně, kam zavítala Dlouhá Lhota. Tříbodový zisk by domácím zajistil definitivní jistotu záchrany, přesto byli Řepínští po závěrečném hvizdu spokojeni i s bodem. Dlouhá Lhota byla od úvodních minut lepším mužstvem a zaslouženě šla do dvoubrankového vedení. Peřestého nejprve překonal klouzavou střelou k tyči a následně i po rohu hlavou hostující Šolc. Řepín ohrozil branku soupeře pouze tečovaným pokusem Dvořáka a bombou Jurčovského, jenž těsně minula tyč.

Ve druhé půli se karta obrátila. Už v úvodu tečoval v pokutovém území špičkou kopačky Štrupl přímý kop Rady a bylo to o gól. Domácí byli rázem na koni a vyrovnání viselo ve vzduchu. Nakonec přišla v 66. minutě. Štrupl se po levé straně probil přes dva obránce, přihrál před bránu volnému Dvořákovi, který si už v podobných situacích ví rady. V závěru se obě mužstva snažila o vítěznou branku, ale remízový stav se již nezměnil.

Jaroslav Urbánek: „V první půli hosté využili mokrý povrch k rychlým akcím a zcela po právu se dostali do dvoubrankového vedení. Po změně stran jsme zlepšili hru a výsledkem byla spravedlivá remíza. Zisk jednoho bodu je vzhledem k nepříznivému vývoji důležitý."

23. kolo: 30.5.2009 - Sokol Luštěnice - Řepín 3:1 (1:1)

Branka Řepína: Kinzl.
Řepín: Borecký - Slepička (72. Škoda), Vaněček, Ondráček, Kraus (75. Vortel) - Rada, Kratochvíl, Jurčovský, Kinzl – Dvořák (64. R.Černý), Štrupl.
Dobře rozehraný zápas ztratili
Řepínští začali utkání v Luštěnicích dobře. Už ve 2. minutě se důrazem v pokutovém území prosadil Kinzl. Kdyby pak gólovou radost Dvořákovi nepřekazil údajný ofsajd, asi by v 16. minutě po krásné ráně domácího hráče z dálky sotva platil vyrovnaný stav. Po nevyužitých šancích na obou stranách vyhovoval poločasový výsledek asi všem. Po změně stran ale byli více spokojeni domácí. Narozdíl od hostů totiž ze svých možností skórovali. Rozhodující úder zasadili ze vzduchu po standardní situaci. Hosté na zvrat neměli.

Jaroslav Urbánek (sekretář Řepína): „Je to škoda, na krásném pažitu v Luštěnicích jsme prohrát nemuseli. Domácí ale byli produktivnější. Boj o záchranu pokračuje, naštěstí nebodovali ani naši soupeři ze dna tabulky.“

Komentář (LV):
V utkání šel Řepín hned ve 2. minutě do vedení zásluho Petra Kinzla, který zužitkoval Radův rohový kop. V zápětí mohl zvýšil vedení Řepína Dvořák - ale jeho branka nebyla uznána pro údajné postavení mimo hru. Domácí odpověděli v zápětí, kdy namísto očekávaného centru do vápna, přistrčili luštěničtí přímý kop z půlky hřiště pouze na krátko a do míče se z 25 metrů opřel domácí dorostenec - 1:1. Na začátku druhé půle zahrozili opět hosté, ale domácí brankař se štěstím udržel míč před brankovou čarou. Po té převzali iniciativu opět Luštěnice a dvěma brankamy po standardní situaci strhli vítězství na svou stranu.

22. kolo: 23.5.2009 - Řepín - Slavoj Kropáčova Vrutice 3:1 (1:0)

Rozhodčí: Velebil – Kaucký, Kovář. Poločas: 1:0.
Branky Řepína: 15. Slepička, 48. Dvořák, 87. Štrupl.
Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček, Vaněček, Kinzl – R. Kinzl, Jurčovský, Bláha, Rada (42. Kratochvíl) – Štrupl, Dvořák (87. Rosenbaum).
Krop. Vrutice: Manžel – Bohata, J. Bůžek, Rovenský, Černý, Michal Korec, Veselý, Novák, Manda, Martin Korec, Koutný (střídali Heřman, Malý, J. Havelka).

Řepín konečně potěšil domácí fandy jarní výhrou
Fotbalisté Řepína ve 22. kole I. B třídy konečně odměnili své věrné příznivce jarní domácí výhrou. Body z Lužce tým potvrdil v derby proti Kropáčově Vrutici, což jistě těší dvojnásob.

Již v 6. minutě střetnutí fotbalové I. B třídy se v šanci objevil vrutický Novák, ale jeho lob zamířil těsně vedle tyče. Minutu na to přišla pro hosty první pohroma. Nepovedený centr Slepičky ze 35 metrů doplachtil až za marně se natahujícího Manžela. Pak fotbal upadl do průměru, s množstvím nepřesností, a to oběma týmům vydrželo až do poločasu. Do druhé půle lépe vstoupili domácí. Ve 48. minutě vrutická obrana nedůsledně bránila přetažený rohový kop a zpětnou přihrávku zakončil zcela volný Dvořák. Hosté se však záhy vrátili do hry. V 55. minutě si na dlouhý aut naběhl Martin Korec a snížil. Vrutičtí ožili. Adresovali zvýšené množství kolmých přihrávek za obranu, ale větší zásluhu za zastavování útočných výpadů než obránci domácích měl asistent rozhodčího. Rozhodnutí přišlo v 86. minutě kdy se odražená střela dostala k volnému Štruplovi a ten na „hranici“ ofsajdu nedal Manželovi šanci. Vrutice se tak znovu ocitla na sestupové pozici a musí se dál rvát ve vyjímečně vyrovnané skupině o záchranu.

Jaroslav Urbánek (sekretář Řepína): „Konečně jsme dokázali potvrdit plný bodový zisk ze hřiště soupeře i v následujícím utkání doma. Hodně nám pomohl kuriózní gól Slepičky, jehož centr z asi 40 metrů skončil k překvapení všech a k naší radosti přesně v horním růžku branky hostí. Pak jsme na začátku druhého poločasu přidali Dvořákem další branku a vypadalo to, že soupeře hladce přehrajeme. Tomu se ale povedlo brzy snížit po rychle rozehraném autovém vhazování a vycítil šanci. Patřičný klid přinesla branka Štrupla. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme skoro celý zápas lepším mužstvem, a tak jsme první jarní výhru doma mohli poté pořádně oslavit.“

21. kolo: 16.5.2009 - AFK Eletis Lužec nad Vltavou - Řepín 2:3 (1:0)

Branky: 43. Merta, 90. Hrdlík - 56. a 85. Dvořák, 76. Jurčovský.
Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 2:2.
Diváci: 160.
Lužec: Jakeš - Špánek, M. Kučaba, Rybář, Šára - Uher, M. Tauchman, D. Tauchman, Hrdlík - Levý (39. Wolf), Merta.
Řepín: Peřestý - Slepička (57. Salač), Vaněček, Ondráček, Kinzl - Rada, Jurčovský, Bláha, Šplíchal - Dvořák, Štrupl (83. Rosenbaum).

V utkání to na druhou domácí porážku Lužeckých v ročníku dlouho nevypadalo. Před poločasem šli svěřenci trenéra Tauchmana dokonce do vedení. V tom druhém ale hosté brzy vyrovnali a pak v rozmezí deseti minut zápas zcela rozhodli, takže gól Hrdlíka už znamenal pouhé snížení na konečných 2:3. Vítězové také v Lužci ukázali, že jim jarní utkání na hřištích okresních rivalů svědčí.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně. První důležitý moment přišel v osmadvacáté minutě. Hostující Slepička v pokutovém území zezadu nedovoleně atakoval Hrdlíka a sudí Kinčl nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Toho se zhostil tradiční exekutor Martin Tauchman, ale nastřelil pouze tyč. Branková konstrukce se otřásla i na druhé straně po Jurčovského přímém kopu. V závěru první půle Merta hlavou přizvedl přímý kop Martina Tauchmana a gólem do šatny otevřel gólový účet utkání.

Deset minut po obrátce udeřili řepínští jako blesk z čistého nebe. Po pravé straně se prosmýkl Štrupl, předložil před branku Dvořákovi, a ten usměrnil míč do sítě. Řepín vyrovnávací branka posadila do sedla. Činit se musel lužecký brankář Jakeš, který zlikvidoval jak nájezd Štrupla, tak skákavou střelu Rady. Proti střele Jurčovského po akci dua Dvořák - Štrupl byl už krátký. Pět minut před koncem měl na hlavě vyrovnání Merta, ale Peřestý na brankové čáře nohou ubránil Řepín od pohromy. Hned z protiútoku přidal třetí gól do lužecké sítě Dvořák. V nastaveném čase ještě Hrdlík gólem na 2:3 vykřesal plamínek naděje pro Lužec. Hosté ale v nervózním závěru jednobrankové vítězství s vypětím všech sil udrželi.

Jaroslav Urbánek, sekretář Řepína: „Domácím se hra moc nedařila, v prvním poločase neproměnili ani pokutový kop. Ve druhém jsme utkání rozhodli úspěšným zakončením rychlých akcí do otevřené obrany. Domácí se snažili rozhodnout a zapomínali na bránění. Do šancí jsme se dostávali překvapivě lehce a konečně jsme je i proměnili. V závěru nás podržel reflexivním zákrokem Peřestý. V Lužci podalo mužstvo na jaře zatím svůj nejlepší výkon. Doufáme, že cenný výsledek konečně potvrdíme i doma a potěšíme dalším plným bodovým ziskem i hrou naše věrné příznivce. Tabulka je neskutečně vyrovnaná, o záchranu hraje pět kol před koncem stále jedenáct mužstev.“

Že by to šlo líp venku? (LV)
Komentář (LV): Po urputné bitvě veze B třídní áčko z horké půdy v Lužci všechny body. První poločas začal opatrně a tak největší šanci měli hosté, když Jurčovský z PK nastřelil břevno a dobíhající Štrupl našel pouze náruč domáciho Jakeše. Zanedlouho HR posoudíl za asistence svého kolegy souboj na rohu pokutového území jako penaltový. Naštěstí nastřelil Tauchman pouze vnější tyč. Branka ovšem padla po trestném kopu Tauchmana, ktrerou za záda hostujícího Peřestého tečoval domácí Merta. V druhém poločase hosté přidali a v 63. minutě utekl domácí obraně Štrupl, který v pokutovém území našel volného Dvořáka, který vyrovnal. Po té převzali taktovku v utkání hosté a po akci Štrupla našel Dvořák volného Jurčovského, který poslal hosty do vedení. V závěru utkání vybojoval ztracený míč střídající Rosenbaum a vyhledal nabíhajícího Dvořáka, který rozvlnil domácí síť potřetí. V hektickém závěru stihli domácí už pouze snížit a tak si všechny body odváží překvapivě, leč zaslouženě Řepín.

20. kolo: 9.5.2009 - Řepín – Dolnobousovský SK 1:2 (0:0)

Branky: 62. Jurčovský – 69. Bernat, 75. Vacek.
Rozhodčí: T. Pejša. Hráno bez karet.
Diváci: 100.
Řepín: Borecký – Slepička, Vaněček, Ondráček, Kinzl – Kratochvíl, Jurčovský, Prejza (21. Bláha), Paloušek (64. Vortel) – Dvořák, Štrupl.
D. Bousov: J. Vynikal – P. Vynikal, Budinský (68. Švec), Havel (77. Horák), Kalivoda – Zahrada, Bíšek, Kubeček, Bernat – Vacek, Chmelo.
Domácí příznivce znovu nepotěšili
Řepín proti Dolnímu Bousovu neudržel jednobrankové vedení a potřetí v řadě nezískal doma ani bod. První půle příliš vzruchu nenabídla. Výjimkou byl přímý kop hostujícího Kubečka, který lvím skokem vytáhl brankář Borecký. Mladý tým Dolního Bousova ještě několikrát zahrozil v závěru půle, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase. Nejprve Jurčovský nechytatelnou střelou z pětadvaceti metrů poslal domácí do vedení. Hosté odpověděli po šesti minutách stejnou mincí. Z podobné vzdálenosti s pomocí břevna srovnal Bernat. Vyrovnání posadilo hosty do sedla. Obrovskou šanci Vorla ještě Borecký zneškodnil. Hosté zápas přesto otočili. Hrubku domácí obrany využil Vacek. Domácí v závěru vrhli všechny síly do útoku, ale nepříznivý výsledek se jim zvrátit nepodařilo.

Milan Vaněček, předseda TJ Řepín: „Hosté, kteří disponují kvalitním kádrem, měli v závěru první půle tři solidní šance. Na začátku druhé jsme měli více ze hry. Po krásné brance Jurčovského jsme i vedli. Jenže potom jsme se dopustili některých chyb, kterých soupeř využil."

19. kolo: Záryby – Řepín 0:3 (0:1)

Branky: 49. a 84. Štrupl, 5. Dvořák.
Rozhodčí: Smolka.
ŽK: 4:1. ČK: 76. Babovák (Zár.) Diváci: 40.
Záryby: Kvasnička – Merta, Brůžek, Hallík, Janovec (46. Krajíček) – Urban (87. Driml), Mikšovský, Dušička, Fr. Valentin – Babovák, Záhora.
Řepín: Peřestý – Slepička, Vaněček, Ondráček, Kinzl – Rada, Jurčovský, Prejza (89. Kraus), Paloušek (83. A. Kratochvíl) – Dvořák, Štrupl.
Řepín znovu nahradil domácí ztrátu
Hostující Řepín stejně jako před dvěma týdny v Tišicích vynahradil domácí porážku a znovu se posune v tabulce o nějaké patro výš. O góly vítězů se podělili oba útočníci - Štrupl s Dvořákem.
Obě mužstva vstoupila do utkání aktivně a vypracovala si několik šancí. Už po pěti minutách našel prudký centr Rady v pokutovém území Dvořáka, který s přispěním domácího Hallíka poslal hosty do vedení. Největší příležitost domácích měl v závěru první půle Dušička, ale míč putující do sítě stačil na poslední chvíli vykopnout stoper Ondráček. Necelou minutu po změně stran sice rozvlnil hostující síť zárybský František Valentin, jenže radost z vyrovnání Zárybským zkazil zvednutý praporek pomezního.
A tak udeřilo na druhé straně. Z rychlého protiútoku si Štrupl vyměnil míč s Dvořákem a střelou z voleje zvýšil na 2:0. I když se pak hrálo převážně na polovině Řepína, do vyložené šance se domácí nedostali. Řepín hrál v obraně zodpovědně a spoléhal na smrtící brejky. Z jednoho takového přidal definitivní tečku Štrupl. To už Záryby hrály o desíti. Za protesty byl po druhé žluté kartě vyloučen Babovák.

Jaroslav Urbánek, sekretář Řepína: „Hodně nám pomohla branka z páté minuty. Domácí se sice snažili, ale ztroskotávali na naší dobré obraně a brankáři, vyloženou šanci neměli. Domácí mě zklamali, na podzim u nás hráli mnohem lépe. Dnes se mi líbil pouze Valentin a Dušička. Na zárybském hřišti, nejhorším z celé skupiny B, se fotbal moc hrát nedá. Domácí to dobře ví, a tak se o to ani nesnaží. Hrají jednoduše vše rychle dopředu. Je to hodně o soubojích a disciplíně. A to jsme dnes zvládli. Potěšila dobrá souhra našich útočníků a nula na kontě obdržených branek. Pochvalu za výkon ale zaslouží celé mužstvo.“

18. kolo: Řepín – Kosmonosy 0:3 (0:2)

Branky: Holický, Bednár, Michalec.
Řepín: Borecký - Slepička (75. Kraus), Dvořák, Vaněček, Ondráček, Kinzl – Rada (61. Salač), Jurčovský, Paloušek, Prejza – Štrupl.
Soupeř potvrdil jarní formu
I když Řepínští dobře věděli o síle Kosmonos a chtěli jim jejich hru znepříjemnit důsledným bráněním, taktika jim nevyšla a prohrávali v desáté minutě po krásných a nechytatelných střelách už 0:2. Když pak hned ve 47. minutě hosté zvýšili na tříbrankový rozdíl, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Domácí měli stejně jako v prvním poločase několik šancí, ale hosté si chytrou a jednoduchou hrou výsledek v pohodě pohlídali.

Jaroslav Urbánek, sekretář Řepína: „Hosté na nás na začátku vlétli a chvíli jsme nevěděli, kde jsme. Poté jsme hru opticky vyrovnali a měli i dost šancí na kontaktní branku, ale náš střelecký zmar pokračuje. Na jeden gól si musíme vytvořit snad deset šancí. Když do základu mužstva přivedete pět kvalitních fotbalistů, musí to být někde vidět. A to je případ jarních Kosmonos, které v pěti kolech získaly na jaře víc bodů než za celý podzim. Prohráli jsme s výborným soupeřem, kterému jsme ale zisk tří bodů naší střeleckou nemohoucností hodně usnadnili.“

17. kolo: Tišice – Řepín 1:2 (0:1)

Branky: 78. M. John – 44. Dvořák z PK, 74. Štrupl.
Rozhodčí: Smolka. ŽK: 4:2.
Tišice: Karda - Kalina, M. John, Holomek, Březina (57. Kaňovský) – T. Prejzek (60. Brodský), K. Prejzek, Klíma, Karlík (80. Vítovec) - Brzoň, Temiak.
Řepín: Peřestý – Slepička, Dvořák, Vaněček, Kinzl – Rada, Prejza, Jurčovský, Paloušek (81. Kraus) – Černý (65. Vortel, 89. D. Kratochvíl), Štrupl.
Řepínská bojovnost slavila úspěch
V derby mezi Tišicemi a Řepínem zůstávaly šance na obou stranách bez využití až do závěrečné minuty prvního poločasu. Po rohu zahrál podle rozhodčího osamocený Temiak v šestnáctce rukou, hosté kopali penaltu a kapitán Dvořák otevřel skóre. Ve druhém poločase převaha Tišic narůstala. Jejich hra ale byla hodně křečovitá a nepřesná. Naopak Řepín přidal pojistku a na gólu Štrupla po nahrávce od dorostence Vortela nezměnily nic ani domácí protesty kvůli údajnému ofsajdu. Domácím nezbylo než vrhnout síly do útoku a vytvořili si značný tlak. Oslabené hosty, kteří k zápasu nastoupili bez čtyř zraněných či nemocných opor, ale překonali ve zbývající čtvrthodině pouze jednou. Po standardní situaci se hlavou prosadil Marek John. Hosté s vypětím všech sil cennou výhru ubránili.

16. kolo: Řepín – Vysoká 1:3 (1:2)

Branky: 11. Štrupl – 34. a 63. R. Finkous, 33. T. Skopka.
Rozhodčí: Brda. ŽK: 1:0.
Diváci: 140

Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček (46. A. Kratochvíl), Vaněček, Kinzl – Paloušek (78. Salač), Bláha, Jurčovský, Rada – Dvořák (62. Prejza), Štrupl.
Vysoká: J. Finkous – Kaňka, Štepánek, S. Tichý, Sankot – D. Řízek (70. Možný), Vavrek, Brejša, Tott – T. Skopka, R. Finkous (84. Štauber).
Derby rozhodl hodně kuriózní gól
Ani vedení nestačilo fotbalistům Řepína na přerušení nelichotivé série ze vzájemných duelů s Vysokou. O osudu utkání rozhodly hrubé individuální chyby domácích, které hosté tvrdě potrestali. Vysoká si tak připsala druhé vítězství v řadě, zatímco Řepín na první jarní výhru stále čeká.
Hned v úvodu skončil v domácí síti dlouhý výkop brankáře Finkouse. Vzrušení bylo ale zbytečné, protože rozhodčí Brda viděl faul Tomáše Skopky na gólmana. Přesto byli domácí v úvodu aktivnějším mužstvem a jejich snaha byla odměněna vedoucí brankou. Po pravé straně pronikl Dvořák a našel v pokutovém území Štrupla, který z voleje nedal Finkousovi šanci.
Poté se hra srovnala a zlobit začala i Vysoká. Nebezpečí pro řepínskou obranu představovaly hlavně výpady rychlonohého Tomáše Skopky. Klíčové momenty se vešly do 33. a 34. minuty. Řízek po centru Totta hlavičkoval do břevna, ale z následné dorážky Tomáš Skopka vyrovnal.
O minutu později dopomohla Vysoké k dokonalému obratu kuriózní branka. Řepínský brankář při výkopu trefil záda Reného Finkouse, a ten nechtěně poslal svůj tým do vedení.
Po změně stran si s domácí obranou pohrál Tomáš Skopka, předložil lépe postavenému René Finkousovi, který z otočky zvýšil už na 3:1.
Řepín se pak zoufale tlačil do útoku, ale v největší šanci zastavila hlavičku Vaněčka tyč a dorážku Štrupla zlikvidoval Jan Finkous. Hosté si vítězství pohlídali a potvrdili, že na Řepín umí.

15. kolo: Skalsko – Řepín 1:1 (1:0)

Branky: Vltavský – Dvořák.
Řepín: Peřestý – A. Kratochvíl, Bláha, Vaněček, Kinzl – Rada, Šplíchal (70. D. Kratochvíl), Jurčovský, Paloušek – Dvořák, Štrupl.
Střelecký zmar ukončil Dvořák
Řepín uhrál na posledním Skalsku v okleštěné sestavě remízu. V neurovnaném prvním poločase hosté po dobře zahraném přímém kopu a lehké teči prohrávali. Domácí ještě předtím trefili tyč, Řepín v první části vyloženou šanci neměl. Po přestávce byli hosté lepší a tlak postupně narůstal. V 70. minutě neproměnil Rada penaltu za podražení Štrupla. Střelecký zmar přerušil až deset minut před koncem Dvořák, který se zbavil dvou protihráčů a vyrovnal na konečných 1:1.