Lidice – Řepín 2:1 - I.B třída (2009/10)

23.08.2009 01:46

Lidice - Fotbal bývá někdy krutý, ale pokud se neproměňují šance, bodíky zadarmo na konto nepřiplují. Hosté z Řepína sice byli ve úvodním kole I. B. třídy mnohem lepším mužstvem a vytvořili si i více tutovek, ovšem domácí Lidice byli produktivnější i díky dvěma trefám nepřišli o cenné vítězství ani po závěrečném náporu soupeře.

Lidice – Řepín 2:1

První půl hodina zcela patřila Řepínu, pak se už ale Lidice probrali z „letního“ spánku a po brance naprosto ožili. „Prvních třicet minut jsme zcela nezvládli a díky bohu, že jsme poté dokázali dát branku,“ odfoukl si po zápase trenér domácích Jaroslav Topka.

Krušná jak pro něj, tak i pro celý tým byla první desetiminutovka. Nejprve po dobrém centru nejvýše vyskočil Štrupl a perfektní zákrok musel předvést Kohout. Po následném rohovém kopu si obrana opět zapomněla plnit své povinnosti, trestuhodně ale hlavou přestřelil kapitán David.

Ten unikl obraně i o chvilku později a řítil se sám na domácí bránu, místo přihrávky na lépe postaveného Šrtupla ale volil střelu a Kohout brilantně jednoruč opět vyrazil.

„Chytil několik tutovek, oplýval jistotou po celý zápas,“ vysekl gólmanovi poklonu i Topka. Poté se hrálo spíše ve středu hřiště a věci se začali dít čtvrthodiny před koncem. Po rohovém kopu nastřelil Radosta hlavou břevno, následně však přihrávku Vosyky zprava umístil z hranice vápna k tyči Pavelec – 1:0.

Od této chvíle znovu tlačili hosté, avšak z druhé branky se mohli radovat Lidice. Pět minut po přestávce stačilo Tyburcovi na to, aby dorážkou pod břevno potrestal nedůraznost obrany. Po jeho střele totiž krásně vyrazil Peřestný, s opakovaným pokusem nemohl dělat nic.

„Úvod druhé půle byl i nyní nepovedený, ještě že jsme se podruhé trefili a uklidnili,“ trpce poznamenal Topka. Řepín se snažil vyrovnat, avšak na Kohouta si ani dalekými střelami, ani samostatnými průniky nepřišly.

V 66. minutě neudržel nervy hostující Vaněček a za protesty se pakoval po červené kartě do kabiny, i přesto hosté v nastavení snížili. Na hranici vápna dostal přihrávku Prejza a tentokrát nenechal nikoho na pochybách – 2:1.

Více se už do závěrečného hvizdu nepřihodilo, Topka s výkonem rozhodně spokojen nebyl. „Nezasloužili jsme si vyhrát, soupeř nás přehrával, za tři body jsme hodně rádi.“

Branky: 37. Pavelec, 50. Tyburec – 90+1. Prejza.
Rozhodčí: Plesl – Jarolímek, Kelner. ČK: 66. Vaněček (Ř). Poločas: 1:0.