Lužec - Řepín 3:1 (1:1) I.B třída (2010/11),

29.05.2011 00:38

Merta třikrát zavěsil a Řepín podruhé v sezoně prohrál

Lužec /VIDEO, FOTO/ - O jarní neporazitelnost na domácím hřišti nepřipravil fotbalisty zachraňujícího se Lužce ani Řepín. Hosté přijeli k Vltavě v roli vedoucího mužstva skupiny, vraceli se ovšem s prázdnou. Domácí, jmenovitě kanonýr Merta, jim totiž udělili lekci z produktivity.

První poločas byl bez šancí. Hra se odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Domácí měli v úvodu mírně více ze hry a hned z první šance v 18. minutě otevřeli skóre. Dlouhý přímák z poloviny hřištěv podání Jana Kučaby vrátil do pokutového území Uher na Mertu, který poprvé prostřelil Luďka Štrupla - 1:0.

Na brejky hrající Řepín srovnal v závěru první půle, poté co z nenápadné akce ZbyněkŠtrupl střelou z otočky srovnal na 1:1 a jedenáctý gól oslavil svojí typickou "kytarou". Po hodině hry mohl stejnýhráč přidat druhý, ale tváří v tvář Prislupskému neuspěl.

A tak zákonitě přišel trest. Přetažený roh MartinaTauchmana našel na zadní tyči úplně volného Mertu, kterýs pomocí břevna vrátil Lužeckým vedení. Na inkasovaný gól reagovali hosté velkým náporem. V rozmezí pěti minut musel přišancích Dvořáka na brankové čáře hasit nejprve David Tauchman a poté dvakrát Stejskal.

Na druhé straně z dobré střelecké příležitosti MartinTauchman trefil pouze připravenou náručLuďka Štrupla. Osm minut před koncem si s hostující obranou pohrál střídající Roučka, předložil Mertovi, a ten svým třetím zásahem utkání definitivněrozhodl.

Lužec - Řepín 3:1 (1:1)
Branky: 18., 61. a 82. Merta - 41. Z. Štrupl. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: M. Kučaba, J. Kučaba, M. Tauchman, Hrdlík– Horník. Diváci: 95. Lužec: Prislupský - Stejskal, Hrdlík (87. Svoboda), M. Kučaba, J. Kučaba - Kiš (90. Rigo), D. Tauchman, M. Tauchman, Uher - Levý (59. Roučka), Merta. Řepín: L. Štrupl - Slepička, Horník, Bláha, Kinzl - Salač, A. Kratochvíl (78. R. Černý), Novák, Paloušek (64. Prejza) - Z. Štrupl, Dvořák.