Lužec – Řepín 1:1 (0:0) I.B třída (2012/13)

24.09.2012 15:11

Lužec vyrovnával v poslední minutě a Řepín poprvé ztratil

Lužec – Los skupiny B středočeské I. B třídy svedl v sobotu ke vzájemnému duelu dvě mužstva, jejichž tabulkové postavení se před zápasem diametrálně lišilo. Zatímco Řepín v letošní sezoně definitivně posílá loňský propadák „ke všem čertům" a shlíží na své soupeře z první pozice, Lužec na podzim ještě stoprocentně nebodoval, připsal si na „účet" pouze tři remízy. O to více se čekalo, že domácí tentokrát vyrukují na plac s výkonem, který by jim zajistil první vítězství.
Nicméně to byli hosté, kteří prakticky po celý první poločas chytrou, dalo by se říci, „profesorskou" hrou drželi otěže zápasu ve svých rukou. Už v 9. minutě vyslal Slepička dopředu Tomáše Skopku, kterému však zkazil radost pohotovým zákrokem domácí gólman Prislupský. Lužec se dlouho nemohl dostat do správné provozní teploty a za celou první půli si nevypracoval větší příležitost.
Naopak Řepínští měli v závěrečné desetiminutovce první půle dvě dobré šance. Nejprve Skopkův únik zastavil Šárův „žlutý" faul těsně před pokutovým územím. Za pět minut mohl skórovat i Zbyněk Štrupl, ale v gólové šanci mířil vedle. Územní převahu měli hosté i po přestávce, kdy Salačovu šanci ve 49. minutě zlikvidoval Prislupský. Ale už za pět minut se skóre měnilo. Přesný centr Prejzy našel v pokutovém území hlavu kapitána Dvořáka a hosté vedli.
Teprve za nepříznivého stavu domácí pochopili, že budou muset přidat. Jejich útočné akce byly najednou nebezpečnější také proto, že Řepín ke své škodě upustil od stálého napadání hráčů soupeře a spíše se stáhl do obranné ulity. Domácí vycítili šanci a s přibývajícími minutami zvýšili svou útočnou aktivitu. Přesto mohli hosté své vedení pojistit, ale šance při střelách Zbyňka Štrupla a Prejzy zůstaly nevyužity. A tak znovu našlo uplatnění pravidlo „Nedáš – dostaneš". V 90. minutě se míč v pokutovém území dostal k Uhrovi, který hlavou stanovil konečnou remízu.
„Je to velká škoda," litoval po zápase lužecký kouč Pavel Hrdlík. „Dnes jsme chtěli tři body, ale Řepín byl silný soupeř, který si po půli hlídal výsledek. Naštěstí jsme stačili vyrovnat."
„Pro nás to bylo těžké utkání," zhodnotil duel s Lužcem řepínský trenér Ladislav Werner. „Před zápasem bychom bod brali, ale vzhledem k vývoji jsme trochu zklamaní, chybělo proměnit některý z brejků. Domácí neměli co ztratit a nakonec vyválčili remízu."

LUŽEC – ŘEPÍN 1:1 (0:0)
Branky: 90. Uher – 54. Dvořák. Rozhodčí: Petr Novotný. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Lužec: Prislupský – D. Tauchman, Šára, J. Kučaba, Špánek – Uher, Stejskal, Roučka, Rigo (70. Lafek), M. Tauchman – Levý. Řepín: L. Štrupl – Slepička (79. Horník), Wurm, Dvořák, Šonský – Paloušek, Merz, Prejza, Salač (84. Brejša) – T. Skopka, Zb. Štrupl.

Autor: KAREL HORŇÁK

zdroj: melnicky.denik.cz