Řepín – Bezno 1:3 - I.B třída (2008/09)

09.11.2008 10:09

Řepín penaltu nedal, Bezno ano.

Řepín - Domácí fotbalisté měli sice proti předposlednímu Beznu více ze hry, přesto si hosté odvezli všechny tři body. Utkání rozhodla neproměněná a posléze proměněná penalta.

Bezbrankový stav vydržel jen do dvanácté minuty. Skóre otevřel hostující Kiceluk. Domácí si během úvodního poločasu vypracovali několik šancí. Jedovatý pokus Dvořáka protáhl bezenského brankáře Kameše a chvíli poté Štrupl nastřelil tyč. Do poločasu ještě musel Peřestý včasným vyběhnutím zlikvidovat střelu Podzimka.

Hned po obrátce zaskakoval za již překonaného Kameše na brankové čáře záložník Miškovský, který zastavil hlavičku Štrupla. O pár minut později přišla pro Řepín studená sprcha. Střelu Gruncla tečoval Kiceluk a poslal Bezno do dvoubrankového vedení. Domácí bleskově odpověděli. Skákavou bombou z dobrých pětadvaceti metrů se přesně k tyči trefil Paloušek, pro kterého to byl premiérový gól v dresu Řepína.

V 68. minutě byl v pokutovém území faulován Kratochvíl a domácím se naskytla jedinečná šance na vyrovnání. Penalty se ujal brankář Peřestý, ale jeho protějšek Kameš nepříliš vydařenou střelu vyrazil.

Pokutový kop se pískal o několik chvil později i na druhé straně. Rozhodčí Kudrna posoudil střet Kiceluka a Peřestého jako penaltový a Parýzek dal výsledku konečnou podobu. V závěrečných minutách se Řepín na těžkém terénu zoufale tlačil do útoku. Hostům se povedlo přečkat dvě velké příležitosti Kratochvíla a Štrupla a mohli se radovat z vítězství.

„Domácí prohra se vždy hodnotí těžce. Šance jsme si sice vytvořili, ale hosté byli v koncovce efektivnější. Dostali se do dvoubrankového vedení. Nám na těžkém terénu chyběla střelba z dálky, která je pro brankáře vždy nevyzpytatelná. K naší smůle jsme neproměnili pokutový kop a hosté ano. Pokusíme se zabodovat příští týden v Kosořicích,“ uvedl domácí sekretář Jaroslav Urbánek.

Řepín – Bezno/Sovinky 1:3 (0:1)

Branky: 56. Paloušek - 12. a 52. Kiceluk, 73. Parýzek z PK. Rozhodčí: Kudrna. ŽK: 4:3. Diváci: 60. Řepín: Peřestý – Kraus, Ondráček, Vaněček, Šplíchal (84. Slepička) – Kinzl, Kratochvíl, Paloušek, Rada – Dvořák (65. Rosenbaum), Štrupl. Bezno: Kameš – Gruncl, Spousta, Möbius, Korejza – Miškovský, Linek, Šámal, Parýzek – Kiceluk (88. Bajer), Podzimek (81. Firický).