Řepín – Lužec 1:0 (0:0) - I.B třída (2007/08)

28.04.2008 08:41

Fotbalisté Řepína se dělí o vítěznou radost s fanoušky

Okresnímu derby s Lužcem by asi více slušela remíza.

Řepín / Jarní odvety nezačal přesně podle představ řepínských trenérů, a tak je plný bodový zisk z okresního derby s Lužcem pro nováčka hodně důležitý (1:0).„Na hráčích ležel před zápasem těžký balvan v podobě nutného vítězství, abychom se vyhnuli boji o záchranu, museli jsme bodovat,“ potvrdil po zápase trenér Petr Kalkant.

Hosté z Lužce ale rozhodně nechtěli prodat kůži lacino. Představili se jako zkušený tým a celý první poločas byli určitě lepším mužstvem. Hrozili hlavně ze standardních situací a centrovaných míčů do pokutového území domácích, ale žádnou velkou šanci si stejně jako domácí nevytvořili. Řepínští se do zakončení dostávali jen sporadicky, a tak největší šancí byl zahrávaný nepřímý volný kop z čáry brankového území za hru rukou brankáře hostí po malé domů. Tu hosté odvrátili, a tak diváci s nadějí očekávali druhý poločas.

V něm se Řepínští postupně herně soupeři vyrovnali, ale šancí na obou stranách bylo pořád jako šafránu. Na okresní derby se ale hrál slušný fotbal, bohužel pro diváky převážně ve středu hřiště.

Postupem času a po změnách v sestavách, získal domácí Řepín po nastřeleném břevně kapitánem Bláhou mírnou převahu. V 73. minutě pak přišel hezký, ale trochu šťastný gól. Libor Burant vybojoval na brankové čáře míč, poslal ho přesně na nohu Zbyňka Štrupla, z jeho prodloužení už nebylo pro nejlepšího podzimního střelce Prejzu problémem překonat hostujícího gólmana Maška – 1:0.

Šanci na vyrovnání měli hosté hned v zápětí. Střela Martina Tauchmana se ale mezi tři tyče nevešla. A tak mohli domácí hráči po dobře takticky sehraném závěru utkání letos na jaře poprvé slyšet děkovačku diváků po vyhraném utkání.

V zápase, kterému by asi slušela remíza, je pro domácí oslabenou sestavu tříbodový zisk s na jaře doposud neporaženým mužstvem velmi cenný.

Řepín – Lužec 1:0 (0:0)

Branky: 73. Prejza. Rozhodčí: Nusl. ŽK: 0:3. Diváků: 130.
Řepín: Peřestý – Štěpánek – Vaněček, Kraus, Slepička – Bláha, Prejza, Burant, Kinzl – Štrupl, Kohout (55. Salač).
Lužec: Mašek – Šára, D. Tauchman, Rybář, Špánek – Uher, Hrdlík, M. Kučaba (68. Levý), Wolf – Merta, Novák (58. M. Tauchman).