Řepín – Lužec 1:0 (0:0) - I.B třída (2009/10)

24.05.2010 12:04

Vypjaté derby rozhodl gól v nastavení

Řepín - Zápasy mezi fotbalisty Řepína a Lužce bývají značněvyhecované. Nedělní duel 22. kola I. B třídy nebyl výjimkou.

Vše podstatné se událo až v samotném závěru, kdy už se dala i s přispěním některých výroků mladého rozhodčího nervozita na hřišti téměř krájet.

V 89. minutě se poroučel předčasně pod sprchu hostující Wolf, který se těsně před svým zákrokem na Slepičku marně dožadoval opakovaného rozehrání přímého kopu.

Ještě bolestivější ránu zasadili Lužci v první minutě nastavení domácí fotbalisté. Kratochvíl se vyhnul dvěma protihráčům a obloučkem našel v pokutovém území Dvořáka, který střelou ke vzdálenější tyči utkání rozhodl. Řepín tak vrátil Lužci podzimní porážku.

„Prohráli jsme po nesmyslném rozhodnutí sudího, který nenechal opakovat chybné rozehrání a pak za zákrok zepředu vyloučí Wolfa. Domácí toho následně využili ke vstřelení rozhodujícího gólu,“ komentoval závěr hostující trenér a dříve i hráč Řepína Miroslav Štěpánek.

Po fotbalové stránce nejen jeho zápas příliš nenadchl. Domácí zahájili sérií nebezpečných rohů, ale první vážnější šanci si připsali Lužečtí. Střela Hrdlíka a posléze dorážka Mertyale v řepínské síti neskončily.

Na druhé straně Dvořák hlavou prodlužoval přímý kop Šplíchala, ale Jakeš byl na místě. Poté v rozmezí tří minut následovaly dva nebezpečné přímé kopy v podání Martina Tauchmana. V obou případech měl Luděk Štrupl plné rukavice práce.

Po změně stran upadl fotbal do průměru. S přibývajícími minutami se začalo jiskřit a k vidění bylo množství slovních potyček a faulů.

Řepín – Lužec 1:0 (0:0)
Branka: 90+1 Dvořák. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 3:4. ČK: 89. Wolf (Luž.). Diváci: 170.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vaněček, Šplíchal, Horník – Brejša (76. Bláha), Kratochvíl, Prejza, Frič – Kábrt (64. Z. Štrupl), Dvořák.
Lužec: Jakeš – Špánek, M. Kučaba, Wolf, Rybář – Hrdlík, D. Tauchman, M. Tauchman, J. Kučaba – Merta, Levý (62. Roučka).