Řepín - Ovčáry 2:3 (I.B třída 2015/16)

29.03.2016 15:27

Řepín podal proti favoritovi heroický výkon, nakonec padl pokutovým kopem

O faktu, že každý zápas je jiný, se v sobotu přesvědčili fotbalisté kelských Ovčár. Zatímco v úvodním zápase si se svým řepínským soupeřem pohrávali jako kočka s myší (nakonec 8:0), v jarní odvetě se svěřenci hrajícího trenéra Petra Hyky nestačili divit. Dvě akce rychlonohého Černého skončily gólem a hosté v závěru půle nevěděli, kde jim hlava stojí. „Začali jsme opravdu vlažně," přiznal kouč Hyka. „Čekali jsme, že Řepín bude více zalezlý a bude spíš hrát na brejky. Soupeř však překvapil, protože hrál nebojácně."
Hostům nesmírně pomohla branka Miřatského v závěrečných sekundách první půle. Po změně stran totiž přidali na obrátkách, ale ještě dobrých dvacet minut Řepínští ze všech sil hájili těsnou výhru, kterou mohli dokonce zvýšit. Povedenou Černého střelu však Chaloupka vyrazil na rohový kop.
O výsledku se rozhodlo v poslední čtvrthodince, u obou momentů byl Radek Miřatský, jarní posila Ovčár z mělnické Pšovky. Nejprve sám zařídil vyrovnání bombou pod „víko" a pět minut před koncem se po jeho souboji s Merzem pískal pokutový kop. Míč si postavil Hyka a přízemní střelou nedal Svatošovi šanci.
Výsledek je pro domácí krutý. K zápasu se zkušeným soupeřem se postavili „bez bázně a hany" a zvlášť v první půli favoritovi zle zatápěli. Po přestávce už Řepínským začaly docházet fyzické síly, a výsledek jim tak protekl skrz prsty.
„Pro svůj tým mám jen slova uznání," řekl po zápase domácí kouč Miroslav Babovák. „Celé mužstvo podalo výkon na vrcholu svých možností. Ovšem Ovčáry byly nakonec lepší a vyhrály zaslouženě."