Řepín - Pšovka 0:2 - I.B třída (2007/08), video

14.04.2008 19:32
Řepínská tvrz s Pšovkou podruhé v sezoně padla

Už s uzdraveným Kettnerem nastoupila mělnická Pšovka na hřišti nebezpečného Řepína. V domácí sestavě překvapivě chyběl Štrupl. Hosté splnili roli favorita (0:2). Začátek patřil domácím, kteří se snažili důrazem svého soupeře přehrát. Celkem se jim to dařilo. Celý první poločas měli míč častěji na kopačkách, ale do šancí se nedostávali. Naopak každý útok hostů byl o poznání nebezpečnější. V 15. minutě si Lukáš Krejčík na velkém vápně narazil míč s Grabmüllerem, s jehož střelou měl Peřestý plné ruce práce. O dalších šest minut později už ale tak úspěšný nebyl. Za domácí obranu si na tečovaný dlouhý pas naběhl Lukáš Krejčík a poprvé rozjásal hostující příznivce – 0:1. Řepínští se pokoušeli zdolat Staňkovu branku pokusy z dálky, ale se střelami Buranta si hostující gólman poradil. Dvě minuty před půlí se zaskvěl jeho protějšek Peřestý, když perfektním zákrokem zlikvidoval hlavičku Lukáše Krejčíka. Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem vyrovnat, ale proti dobře organizované hostující obraně se nemohli prosadit. Dvě šance měl během dvou minut Kratochvíl. Nejdříve mířil hlavou nad a poté po samostatné akci pálil jen těsně vedle branky. V 64. minutě měl na kopačce gól hostující Pokorný, ale jeho technický oblouček mířil těsně nad břevno. O minutu později mířil na druhé straně Štrupl z výhodné pozice těsně vedle a o chvilku později se Kohoutova střela odrazila pouze od břevna zpět do pole. Rozhodující moment přišel osm minut před koncem. První střelu Melounka z pravé strany stačil ještě Peřestý vyrazit, ale na dorážku stejného hráče už nestačil. V hektickém závěru s řadou osobních soubojů se už nic důležitého neudálo, a tak si favorit připsal do tabulky další tři důležité body.

Nedělní B třídní derby mezi Řepínem a Pšovkou (0:2) očima trenérů.

Z fotbalového utkání 16. kola I. B třídy Řepín (v modrém) - Pšovka (0:2).
Petr Kalkant, trenér Řepína: „Viděli jsme zcela vyrovnané utkání velice slušné úrovně, ve kterém jsme si vybrali určitou dávku smůly. Dali jsme břevno a neproměnili několik dalších šancí. V prvním poločase měli hosté více ze hry a zaslouženě šli do vedení. Po přestávce jsme ovládli hru a soupeře pořádně zmáčkli, ale bohužel, gól jsme dát nedokázali. Myslím, že se proti Pšovce dala kopat i penalta, ale to už nezměníme.“

Miroslav Svoboda, trenér Pšovky: „Řepín nás ničím nepřekvapil. Na podzim u nás odehrál určitě lepší zápas. Před zápasem jsem měl strach, jak se s tlakem vypořádají mladí hráči, ale příjemně překvapili. Předvedli jsme ukázněný, kolektivní výkon. Utkání rozhodlo proměňování šancí, kdy jsme my z pěti dvě proměnili. Na začátku druhého poločasu jsme měli i trochu štěstí při břevně. Z Řepínských nás nejvíce zlobil Kohout. Domácí nás hlavně zaměstnávali centry do vápna, ale tam jsme měli vysoké hráče, kteří si s tím poradili. V závěru nám vyšlo střídání Melounka. Nerad někoho chválím, ale dnes musím udělat výjimku. Nejlepším hráčem na hřišti byl Libor Tomášek, který opravdu odehrál vynikající zápas. S ním padala ofenzíva i defenzíva. U něho byl balon v bezpečí.“

Řepín: Peřestý – Štěpánek – Kraus, Vaněček, Kinzl – Burant (80. Slepička), Bláha, Prejza, Pletka (46. Štrupl) – Kratochvíl, Kohout.
Pšovka: Staněk – Dvořák – Kettner, M. Krejčík, Olšiak – Pokorný, Bárta, Tomášek, Grabmüller – Jiskra (88. Šesták), L. Krejčík (70. Melounek).

Branky: 21. L. Krejčík, 82. Melounek.
Rozhodčí: Hlavnička; Berovič, Hájek