Řepín – Tišice 4:1 (2:1) I.B třída (2010/11)

22.05.2011 22:38

Řepín se poklidnou výhrou nad Tišicemi vrátil do čela

Řepín – V jediném nedělním střetnutí B skupiny I. B třídy šlo oběma mužstvům o hodně. Zatímco domácí Řepín stále atakuje vedoucí příčku, Tišice bojují o holé přežití.

„Na Řepín jsme přijeli s touhou pokořit celek z čela tabulky a zahrát si dobrý fotbal,“ měl před utkáním jasno tišický trenér Brabec. „Víme, že hosté body potřebují, ale to my také,“ usmíval se řepínský kouč Vlk, „doufám, že udržíme domácí neporazitelnost.“

V prvních minutách měl více ze hry Řepín, který zatlačil hosty před jejich pokutové území. Hráči domácího týmu si vytvořili šance, ale ani jedna z nich, které měli Dvořák a Zbyněk Štrupl, se neujala.

Uhodilo však na opačné straně. Ve 14. minutě se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Blahut a přesnou hlavičkou nedal Luďku Štruplovi šanci.

Překvapivé vedení však Tišice dlouho neudržely. Už za dvě minuty prošel Zbyněk Štrupl tišickou obranou jako nůž máslem a umístěnou střelou k tyči srovnal skóre.

Po dalších pěti minutách už domácí vedli. Záložník Novák se na půlicí čáře zmocnil míče, nikomu ho nepůjčil a po kroku do pokutového území zamířil přesně.

Ještě před koncem prvního poločasu museli hosté vystřídat pro zranění dva hráče. Kapitán Svoboda opustil hrací plochu dokonce na nosítkách, což se v dalším průběhu ukázalo pro hostující celek jako velmi citelné oslabení.

Úvodní dvacetiminutovka druhé půle patřila jednoznačně domácím. Nejprve Dvořák z penalty nařízené sudí Joglovou za přistrčení Nováka zvýšil na 3:1. Poté pohlednou akci po ose Novák – Prejza – Paloušek zneškodnil tišický Šimek. Zápasový účet uzavřel Dvořák, který mazácky obhodil gólmana Tišic.

Pak Řepín viditelně ubral plyn, dvojnásobně vystřídal a zápas dohrál v bohorovném klidu, který hostům umožnil vytvořit si šance, ale ani Temiak, ani Karlík je neproměnili.

„Nás nejvíce mrzí zranění dvou klíčových hráčů (Svoboda, Kaňovský), kteří budou chybět v závěru soutěže,“ zklamaně hodnotil průběh trenér Tišic Brabec. „Po přestávce si Řepín výhru pohlídal.“

Domácí kouč Vlk se netajil se spokojeností: „Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. Byla tam řada dalších akcí, která mohla skončit úspěšněji.“

Řepín – Tišice 4:1 (2:1)
Branky: 56. z PK a 66. Dvořák, 16. Zb. Štrupl, 21. Novák – 14. Blahut. Rozhodčí: Joglová. ŽK: Novák – Priatka, L. Temiak. Řepín: L. Štrupl – Slepička (81. Goldstein), Vaněček, Horník, Kinzl – Paloušek, Kratochvíl (69. Salač), Novák, Černý (46. Prejza) – Dvořák, Zb. Štrupl. Tišice: Šimek – Brzoň, Brodský, Svoboda (36. Štráchal), Březina – Kaňovský (39. Vítovec), Máca, Karlík, Priatka – L. Temiak, Blahut.