Řepín – Vysoká 1:3 (1:2) - I.B třída (2008/09), video

11.04.2009 00:00

Derby rozhodl hodně kuriózní gól

Vysoká uspěla i v odvetě kokořínského derby

Ani vedení nestačilo fotbalistům Řepína na přerušení nelichotivé série ze vzájemných duelů s Vysokou. O osudu utkání rozhodly hrubé individuální chyby domácích, které hosté tvrdě potrestali. Vysoká si tak připsala druhé vítězství v řadě, zatímco Řepín na první jarní výhru stále čeká.

Hned v úvodu skončil v domácí síti dlouhý výkop brankáře Finkouse. Vzrušení bylo ale zbytečné, protože rozhodčí Brda viděl faul Tomáše Skopky na gólmana. Přesto byli domácí v úvodu aktivnějším mužstvem a jejich snaha byla odměněna vedoucí brankou. Po pravé straně pronikl Dvořák a našel v pokutovém území Štrupla, který z voleje nedal Finkousovi šanci.

Poté se hra srovnala a zlobit začala i Vysoká. Nebezpečí pro řepínskou obranu představovaly hlavně výpady rychlonohého Tomáše Skopky. Klíčové momenty se vešly do 33. a 34. minuty. Řízek po centru Totta hlavičkoval do břevna, ale z následné dorážky Tomáš Skopka vyrovnal.
O minutu později dopomohla Vysoké k dokonalému obratu kuriózní branka. Řepínský brankář při výkopu trefil záda Reného Finkouse, a ten nechtěně poslal svůj tým do vedení.

Po změně stran si s domácí obranou pohrál Tomáš Skopka, předložil lépe postavenému René Finkousovi, který z otočky zvýšil už na 3:1.
Řepín se pak zoufale tlačil do útoku, ale v největší šanci zastavila hlavičku Vaněčka tyč a dorážku Štrupla zlikvidoval Jan Finkous. Hosté si vítězství pohlídali a potvrdili, že na Řepín umí.

Řepín – Vysoká 1:3 (1:2)
Branky: 11. Štrupl – 34. a 63. R. Finkous, 33. T. Skopka. Rozhodčí: Brda. ŽK: 1:0. Diváci: 140. Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček (46. A. Kratochvíl), Vaněček, Kinzl – Paloušek (78. Salač), Bláha, Jurčovský, Rada – Dvořák (62. Prejza), Štrupl. Vysoká: J. Finkous – Kaňka, Štepánek, S. Tichý, Sankot – D. Řízek (70. Možný), Vavrek, Brejša, Tott – T. Skopka, R. Finkous (84. Štauber).