Řepín - Vysoká 3:1 (1:1) - I.B třída (2009/10)

11.04.2010 23:10

Řepín na šestý pokus pokořil Vysokou

Řepín - Kletba Vysoké zlomena! To si mohou od nedělního utkání říkat v Řepíně. Domácí fotbalisté na šestý pokus svého okresního soupeře v I. B třídě konečně porazili.

Po čtvrthodině hry se po závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval Kratochvíl a otevřel skóre. Vysoká ale bleskověsrovnala. Centr Martina Skopky napálil z voleje k tyči neobsazený Hoffman.

Na další góly se čekalo až do druhé části, přestože šance byly. Pražák běžel sám na brankáře Štrupla, ale trefil pouze jeho nohy. Na druhé straně se Kvasnička vyznamenal proti střele útočníka Štrupla. Když už byl hostující gólman po sólu Kratochvíla překonán, zastoupil ho na brankové čáře Štauber.

Hned na začátku druhého dějství našel přímý kop Dvořáka v pokutovém území hlavu Zbyňka Štrupla, a ten vrátil Řepínu vedení. Další velké šance aktivnějších domácích pak spálili Kábrt se Šplíchalem.

A Vysoká mohla trestat, jenže Pražák tentokrát nepřekonal Luďka Štrupla ani nadvakrát a střelu Pešana domácí brankář s pomocí břevna zneškodnil. Razítko na své vítězství dali Řepínští v 77. minutě. Pešan v pokutovém území fauloval v gólové šanci Štrupla a Dvořák se z nařízené penalty nemýlil.

„Jsme rádi, že se nám v derby s Vysokou podařilo zvítězit. Tyto zápasy bývají vyhecované a ani dnešek nebyl výjimkou. Myslím, že v zápase jsme měli více vyložených šancí. O výsledku mohlo být rozhodnuto dřív, ale bohužel jsme v první půli některé neproměnili. Hru hostí poznamenalo dvojnásobné nezaviněné zranění. Z našeho mužstva bych chtěl vyzvednout výkon Jirky Brejši," konstatoval ke třetí jarní výhře trenér Řepína Miroslav Vlk.

Jeho protějšek z Vysoké musel naopak už potřetí v řadě komentovat nezdar svého celku. „K utkání jsme nastoupili bez dvou hráčů základní sestavy (Vavrek, Sankot) a do poločasu se nám zranili další dva. Prohrávali jsme zbytečným gólem ze standardky, pak jsme sice vyrovnali, ale ve druhém poločase byl soupeř jasně lepší. Dal druhý gól a několikrát mohl přidat pojistku. Musíme se soustředit na další zápasy a dát se dohromady psychicky a také zdravotně,“ řekl Václav Řízek.

Řepín - Vysoká 3:1 (1:1)
Branky: 15. Kratochvíl, 46. Z. Štrupl, 76. Dvořák z PK - 19. Hoffman. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 0:2. Diváci: 180. Řepín: L. Štrupl - Slepička, Dvořák, Vaněček, Kinzl - Prejza, Šplíchal, Brejša (89. Štrombach), Kratochvíl (78. Horník) - Kábrt (87. Frič), Z. Štrupl. Vysoká: Kvasnička – Štauber – Kaňka, Merz (37. Zárybnický), M. Štolba (81. Jonáš) – Hoffmann, Fidrant, Sojka (10. Pešan), M. Skopka - R. Finkous, Pražák.