Řepín – D. Bousov 2:1 (1:0) I.B třída (2012/13)

17.09.2012 15:30

Řepín zvládl i čtvrtou podzimní bitvu

Řepín – Řepínští fotbalisté zatím proplouvají nástrahami letošního ročníku I. B třídy bez nejmenších problémů. V zápase 4. kola skupiny B však zavítal na jejich pažit letos velmi dobře rozjetý Dolní Bousov, který na vlastním trávníku „odpravil" hned dva týmy z Mělnicka – Byšice (5:1) a Záryby (3:0).

I na Řepíně začal hostující celek sebevědomě. Jeho hráči hýřili pohybem a dávali domácím jasně najevo, že to nebudou mít jednoduché. Nicméně, s první podstatnou akcí přišel domácí kanonýr Tomáš Skopka, jehož střelu v 15. minutě vyrazil gólman Stránský na rohový kop. Řepín se sice rozjížděl pomaleji, ale postupem času začal hru vyrovnávat a v 25. minutě udeřil. Zbyněk Štrupl vyslal přesnou kolmicí dopředu Palouška, který podél vybíhajícího Stránského otevřel skóre. Hosté reklamovali ofsajd, ale sudí gól uznali.

O tři minuty později dolnobousovský František Klíma zcela nesmyslně zajel kopačkou do obličeje ležícího brankáře Luďka Štrupla, který v tu dobu měl míč zcela ve své moci. Ošklivý faul naštěstí nezanechal na domácím gólmanovi fatální následky, takže po ošetření pokračoval v zápase. Hlavní sudí ocenil hříšníka červenou kartou. Hosté i přes početní oslabení byli Řepínu dál naprosto vyrovnaným soupeřem, nicméně do střeleckých příležitostí se dostávali víceméně sporadicky, a tak domácí dál drželi těsné vedení.

O výsledku prakticky rozhodla 76. minuta. Dolnobousovský brankář Stránský si neporadil s lehkým centrem před svou svatyni a řepínský kapitán Dvořák „uklidil" míč do prázdné branky. Vzápětí mohl zvýšit Tomáš Skopka, ale Stránský výborným zákrokem napravil předchozí chybu. Skopka tentokrát nenavázal na svou jednogólovou „normu" z prvních tří kol. Nebyl ostatně úspěšný ani v 84. minutě, kdy trefil jen boční síť. Bousov snížil až v 90. minutě Bíškem, ale na další korekci výsledku už neměl čas.

„Pro nás to bylo těžké utkání," hodnotil zápas domácí trenér Ladislav Werner. „Soupeř na tom byl fotbalově velice dobře. Začali jsme hodně ospale, snad jsme si mysleli, že úspěch přijde sám. Naštěstí jsme to zvládli zvýšenou bojovností."

Trenér Bousova Petr Janoušek byl po zápase rozladěný nejen z výsledku, ale i z výkonu rozhodčích: „První poločas, když to řeknu slušně, se sudím nevydařil, první gól jsme dostali z ofsajdu. Zápas poznamenalo i vyloučení, i když i v oslabení jsme hráli s domácími vyrovnanou partii. Nebýt nešťastné chyby našeho gólmana, věřil jsem, že ještě vyrovnáme."

Řepín – D. Bousov 2:1 (1:0)
Branky: 25. Paloušek, 76. Dvořák – 89. Bíšek. Rozhodčí: M. Macháček. ČK: 29. Fr. Klíma. ŽK: 4:5. Diváci: 100. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Dvořák, Wurm, Horník (66. Salač) – Merz, Prejza, Paloušek, Černý (60. Šonský) – T. Skopka, Zb. Štrupl. D. Bousov: Stránský – Zahrada, Bíšek, O. Klíma (73. Šolc), Dajč – Fr. Klíma, Hrdý, Vynikal, Šolc – Kubeček (69. Vacek), Merva (84. Dankiv).

zdroj: melnicky.denik.cz