Byšice – Řepín 1:0 (0:0) I.B třída (2011/12)

28.05.2012 11:52

Vitana šla i za výhrou i v deseti

První půle derby v Byšicích, kam zavítal Řepín, mnoho fotbalové krásy nepobrala. Oboustranně vyrovnaný boj se odehrával spíše ve středu hřiště s absencí brankových příležitostí, a tak nebylo divu, že skóre se do přestávky neměnilo. Ve druhé půli už to bylo o něčem jiném. Hned tři minuty po přestávce se mohli radovat hosté, ale Zbyněk Štrupl si naštěstí pro Byšice dobře neporadil s tutovkou. Byšice se rozjížděly velmi pomalu a hned po neúspěšné sérii tří rohových kopů mohly inkasovat, ale Prejza svůj únik nedotáhl do úspěšného konce.

Klíčovým momentem pro vývoj zápasu se stalo v 60. minutě vyloučení byšického Jakuba Nováka, který dostal od nepřesného rozhodčího Křenka za běžný faul žlutou kartu. Často chybující mladý sudí si zřejmě neuvědomil, že Novák už jednu žlutou dostal v první půli, a tak byl nucen domácího hráče předčasně poslat pod sprchy. Oslabení však Byšicím paradoxně prospělo, což domácí potvrdili hned tři minuty poté. Nádherný dalekonosný lob Menčla našel za stopery naběhnuvšího Kadlece, který těsně před gólmanem Štruplem tečoval míč do řepínské branky.

I v deseti se Vitana snažila o zvýšení skóre, ale Čermákův pokus v dobré pozici nebyl úspěšný. Také Řepín se snažil kontrovat, ale úniky „štírka" Černého nenacházely svůj cíl, byť v 69. minutě mnoho nescházelo, aby Řepín srovnal skóre. Černého bodlo směřující do Schneiderovy svatyně však na brankové čáře zastavil byšický kapitán Jindřich. V závěru už Byšice bránily jednobrankové vedení. Řepínskou snahu o vyrovnání nepodpořily ani střely Zbyňka Štrupla a Palouška.

Byšice – Řepín 1:0 (0:0)
Branka: 63. Kadlec. Rozhodčí: Křenek. ČK: 60. J. Novák (B). ŽK: 2:6. Byšice: Schneider – Čurda – Jindřich, Beneš – Kadlec, Jurčovský, Dvorný, Čermák – Koutný (86. Resl), Menčl (92. Manžel), J. Novák. Řepín: L. Štrupl – Slepička (83. Dvořák), Horník, Merz, Salač – Paloušek, Prejza, L. Novák, Kratochvíl (46. Wurm) – Černý, Zb. Štrupl.