Vysoká se s pomocí Tišic zachránila

21.06.2009 22:15
Vysoká - Vysoká to nakonec dokázala! V posledním utkání porazila Luštěnice a s notnou pomocí od Tišic, které zvítězily v Kropáčově Vrutici (4:3), zachránila I. B třídu i pro příští sezonu

Domácí věděli, že musí zvítězit a od úvodního hvizdu se tlačili do útoku. Už ve čtvrté minutě pádil Tomáš Skopka sám na gólmana Skaláka, ale mířil vedle.
Hráči Vysoké si potom vytvořili tlak, ale v koncovce byli bezzubí. Když se neujala ani střela Kaňky z trestného kopu, skončil poločas bez branek. V té době vládl nad Vysokou smutek, protože Tišice prohrávaly v Kropáčově Vrutici 1:2.

Do druhého poločasu vystřídal hostující kouč všechny náhradníky a hosté dál pokračovali ve vlažném výkonu. V době největšího domácího tlaku ale přišla pro Vysokou pohroma. Zikmunda napřáhl pravačkou z dobrých pětadvaceti metrů a jeho bomba skončila přesně u tyče bezmocného Hamáčka – 0:1.
Ani nepříznivý stav ale s domácími nezatřásl a během dalších tří minut výsledek obrátili. Tomáš Skopka křížnou střelou vyrovnal. O chvilku později přidal druhý gól do prázdné brány střídající Štolba, když se kličkou zbavil gólmana. Velkou šanci pak zmařil střelec druhého gólu Štolba, který nedokázal z pěti metrů usměrnit míč do opuštěné branky. V závěru ale přidal Tomáš Skopka další dvě branky a dovršil tím hattrick. Po závěrečném hvizdu popadali domácí hráči na trávník a „dlouhých“ pět minut čekali na konečný výsledek z Vrutice. Následoval obrovský výbuch radosti a ve Vysoké se mohlo začít slavit.

„Chtěli jsme vyhrát, a to se nám po dobrém výkonu podařilo. V prvním poločase jsme si vytvořili šance, které jsme ale nedokázali proměnit, nedařilo se nám. Ve druhém jsme dostali gól, ale hráči se včas vzpamatovali a v krátké době dvěma slepenými góly výsledek obrátili. Pak už to šlo. Nejhorší bylo čekání na konečný výsledek z Vrutice, po kterém jsme mohli začít slavit,“ řekl po zápase trenér Vysoké Václav Řízek.