4 – Schütz, Popelka (Záryby), Štauber (Vysoká), M. Tauchman (Lužec), Werner (Řepín)
3 – R. Finkous (Vysoká), Uher, M. Kučaba, Kiš (Lužec), Pech, M. Babovák (Záryby), K. Temiak (Tišice), R. Černý (Řepín)
2 – Merta, D. Tauchman, Roučka (Lužec), Morávek (Řepín), Hallík (Záryby), Kaňovský, Štěpánek (Tišice), M. Skopka, Pražák (Vysoká)
1 – Sedláček, Dušička (Záryby), T. Skopka, Melounek (Vysoká), Patera, Fingerhut, Douděra, Žaba (Mělník), J. Kučaba, Wolf, Hrdlík (Lužec), Karlík, Svoboda, Březina, L. Temiak, T. Prejzek (Tišice), Paloušek, Vaněček, Brejša (Řepín)

Brankáři s nulou I.B třída (po podzimní části)

1 – V. Kvasnička (Vysoká), Doubrava (Mělník), Amler (Záryby)

Podrobný popis utkání - PODZIM 2010

13.kolo - 14.11.2010 - Řepín vs. Vysoká 1:0 (1:0)

Proměněná penalta přinesla Řepínu tříbodovou spásu

Sousedské derby ve skupině B středočeské I. B třídy mezi Řepínem a Vysokou rozhodl pokutový kop už v 15. minutě hry.

Hostující Štauber škrtl v pokutovém území o nohu domácího kanonýra Zbyňka Štrupla a sudí Kinčl neváhal nařídit penaltu. Úspěšným exekutorem se stal David Dvořák.

Vskutku jarní počasí s oblohou vymetenou do posledního mráčku, pečlivě připravený pažit a slušná divácká návštěva (150) – to byly hlavní „parametry“ nedělního souboje tradičních rivalů z Mělnicka.

„Derby bude určitě vyhecované,“ mínil před utkáním domácí kouč Vlk, „my však chceme vyhrát, byť si musíme dát velký pozor na šikovné útočníky hostů.“

Hostující Slavoj Tichý: „I my bychom rádi bodovali, i když uznáváme kvalitu soupeře. Chceme mu být důstojným soupeřem. Řepín je favorit, ale v derby se může zrodit překvapení.“

Úvodní minuty patřily Řepínu, který se pokusil Vysokou zaskočit. Už v 1. minutě se do dobré příležitosti dostal Zbyněk Štrupl, ale jeho snaha podobně jako dalších borců domácího týmu vyzněla naprázdno.

Po čtvrthodině hry, která vyvrcholila proměněným pokutovým kopem Dvořáka, se aktivita postupně přesunula na kopačky hostů.

O vzruch se starali především Rolenc s Martinem Skopkou, ale do stoprocentní šance se nikdo z hostů nedostal. V závěru první části hry se dostali ke slovu opět domácí, ovšem ani oni neměli přesnou mušku a dostatek klidu při zakončení.

O poločase se pokusil hostující kouč Tichý o oživení hry svého týmu dvojnásobným střídáním a podstatným přeskupením řad.

Dlužno podotknout, že se mu tento pokus vydařil. Vysoká zařadila vyšší rychlostní stupeň a zejména ve středu pole začínala získávat pevnou půdu pod nohama.

Jenže – viditelné optické převaze hostů chybělo důrazné a pohotové zakončení. Hosté po dlouhé minuty „bušili na vrata“ řepínské obrany, měli dvě šance ke skórování, ale gól nedali.

Řepín se spolehl na bezchybně fungující chod zadních řad, dopředu se moc netlačil a hrozil jen z ojedinělých brejků. A protože Vysoká si ve zbývajících minutách nepřipravila žádnou „gólovku“, domácí hubenou výhru udrželi.

Trenéři po utkání
Miroslav Vlk, Řepín: „Za výhru v derby jsem moc rád. Byl to zápas prakticky bez šancí. Hosté měli po přestávce více ze hry, ale my jsme byli v obraně bezchybní. S podzimní sezonou jsme velmi spokojeni. V plánu byl zisk 20 bodů, máme o čtyři víc.“

Slavoj Tichý, Vysoká: „Z výsledku jsem zklamaný. Domácí byli lepší do přestávky, po změně stran my. I přes dvě neproměněné šance musím hráčům poděkovat, zápas poctivě odmakali."

Branka: 15. Dvořák z PK. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 75. L. Štrupl, 88. Dvořák – 41. Rolenc, 41. Fidrant, 49. M. Skopka, 89. Melounek.
Řepín: L. Štrupl – Salač, Vocásek, Horník, Kinzl – Paloušek (72. Kratochvíl), Morávek, Brejša, Werner – Zb. Štrupl (89. Šíma), Dvořák (90+1 Goldstein).
Vysoká: J. Finkous – Štolba (80. T. Skopka), Štauber (46. Kaňka), Merz, Suchan – Řízek, M. Skopka, Fidrant, Pražák (46. R. Finkous) – Rolenc, Melounek.

--------------------------------------------------------------------------------

12.kolo - 6.11.2010 - Kosmonosy vs. Řepín 4:3 (2:0)

Kosmonosy zrušily neporazitelnost Řepína

Kosmonosy - V Kosmonosích se na fotbale děly nevídané věci na hřišti i v hledišti. Kdo se odvážil do deště na zápas I. B třídy, nelitoval. Domácí fotbalisté vedli 3:0, málem se pak dočkali pořádné blamáže, ale nakonec triumfovali. Pokořili vedoucí a 11 kol neporažený Řepín.

V dešti načal hosty Keszeg, který usměrnil do sítě zablokovanou střelu. Za čtvrthodinku se trefil hlavou po rohu Mašek. V 66. minutě zvýšil na 3:0 po narážečce s Maškem znovu Keszeg a favorit byl zralý na debakl. Místo toho následoval kosmonoský kolaps a za šest minut bylo vyrovnáno!

Centr Zbyňka Štrupla dostal hlavou do sítě sedmnáctiletý Černý. Do té doby matný Řepín ožil a Wernerův trestný kop z dálky propadl pod tělem dezorientovaného Hošťálka do brány – 3:2. Obrovskou euforii řepínské výpravy pak vyvolala bomba Wernera z úhlu – 3:3.

Domácí byli na mrtvici, ale ještě nebyl konec. Holický vyslal do uličky Maška, jehož loženku vyrazil Luděk Štrupl na roh a z něj vsítil vítězný gól Michalec – 4:3.

Jeden z řepínských fanoušků v domnění, že Mašek při předchozí akci stál v ofsajdu, takový šok neunesl a napadením domácího příznivce zezadu rozpoutal v hledišti hromadnou bitku. Do rvačky se zapojili i další diváci a než se podařilo znesvářené strany odtrhnout, skutálel se jiný řepínský fanda z náspu až na hrací plochu.

Branky: 16. a 66. Keszeg, 30. Mašek, 87. Michalec – 73. Černý, 76. Werner, 79. Vocásek. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:2. Diváci: 55. Střely na bránu: 6:5. Rohy: 6:3.
Řepín: L. Štrupl – Vocásek, Salač, Horník, Kinzl – Paloušek, Brejša (46. Z. Štrupl), Morávek, Werner – Dvořák (72. Šíma), Černý.

11. kolo - 30.10.2010 - Luštěnice vs. Řepín 0:0

Řepín neporušil tradici ani v Luštěnicích

Luštěnice – Pošesté v letošní sezoně vyjeli fotbalisté Řepína na hřiště soupeře a pošesté se vraceli s nerozhodným výsledkem. Unikátní série měla poslední pokračování v Luštěnicích, kde hosté bez několika hráčů základní sestavy uhráli bezbrankovou remízu.

Domácí se sice pohybují ve spodních patrech tabulky, ale v posledních třech kolech získali sedm bodů. Samotný zápas se odehrál v naprosto přátelské atmosféře, kdy rozhodčí nemusel ani jednou tasit kartu.

Hrálo se převážně mezi šestnáctkami bez větších šancí na obou stranách. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou, se kterou jsou zřejmě spokojena obě mužstva.

Řepín si tak nadále udržel vedoucí příčku, když v soutěži ještě ani jednou neprohrál. „V kombinované sestavě se nám opět podařilo na hřišti soupeře neinkasovat, ale na druhé straně jsme nedali ani gól. Vzhledem k absencím v sestavě jsme před zápasem bod brali, takže jsme spokojeni,“ dodal po zápase sekretář Řepína Jaroslav Urbánek.

Rozhodčí: Hurych. Hráno bez karet. Diváci: 80.
Řepín: L. Štrupl – Vocásek – Škoda, Horník, Kinzl – Paloušek, Brejša, Salač, Werner – Dvořák, Černý (88. Goldstein).

10.kolo - 24.10.2010 - Řepín vs. Lužec 6:0 (3:0)

Řepín ničil Lužec jeho vlastní zbraní

Řepín – Fotbalisté Řepína nedopustili v nedělním okresním derby I. B třídy podobné překvapení jako den předtím Vysoká s Tišicemi a vyprovodili Lužec ze svého království šestkou. Většina z branek padla po přímých kopech, které bývají tradiční zbraní právě Lužce

Kanonádu načal už ve druhé minutě po Wernerově přímém kopu Dvořák.Druhý gól v lužecké síti na sebe nenechal dlouho čekat. Na jeho začátku byl znovu přímý kop Wernera, na konci pak premiérová trefa Morávka v dresu Řepína.

Poté dostali možnost k vyniknutí oba brankáři. Nejprve domácího Luďka Štrupla protáhl volej Jana Kučaby, na druhé straně musel Prislupský zasahovat proti projektilu Vocáska.

Na cestu do šatny inkasoval Eletis ještě potřetí, když Vocáskův dalekonosný přímý kop našel v pokutovém území hlavu Morávka. Pět minut po změně stran, jak jinak než z přímého kopu, orazítkoval Werner tyč a odražený míč doklepl pohodlně do sítě Zbyněk Štrupl.

Zanedlouho po spolupráci Morávka s Wernerem přidal Dvořák hlavou pátý gól a domácí stále ještě neměli dost. Necelých deset minut před koncem totiž završil debakl střídající dorostenec Radek Černý.

Domácí se jednou ze snazších letošních výher vrátili do čela celé skupiny, neškodní hosté, kteří v posledních třech kolech inkasovališestnáct branek, mají nadále o čem přemýšlet.

Branky: 17. a 41. Morávek, 2. a 65. Dvořák, 50. Z. Štrupl, 82. R. Černý.
Rozhodčí: Kočárek. ŽK: 0:2. Diváci: 100.
Řepín: L. Štrupl – Salač, Vocásek, Slepička (67. Brejša), Kinzl – Paloušek, Morávek, Horník, Werner (72. Goldstein) – Dvořák, Z. Štrupl (80. R. Černý).
Lužec: Prislupský – Stejskal, Rybář, M. Kučaba, Wolf (70. Roučka) – Uher, J. Kučaba, M. Tauchman, D. Tauchman – Kiš, Levý.

zdroj: denik.cz

9. kolo - 17.10.2010 - Tišice vs. Řepín 0:0

Fotbalisté Řepína přijeli do Tišic v pozici jednoznačného favorita. „Nechtěli bychom tu prohrát,“ přál si před utkáním řepínský kouč Vlk, „ale bude to těžké, protože domácí body velmi potřebují.“

Domácí trenér Brabec neskrýval odhodlání poprat se doma o tři body: „V naší situaci bereme jen vítězství.“

Dlužno hned na úvod podotknout, že úroveň nedělního zápasu byla oboustranně sotva průměrná. Oba týmy se předháněly v nepřesných přihrávkách, chyběla kombinace ve středu pole a také se střelbou byli oba soupeři většinou na štíru.

Úvodní minuty patřily Řepínu. Už ve třetí minutě likvidoval domácí gólman Němeček šanci řepínského kanonýra Štrupla a podobně si poradil vzápětí s hlavičkou stejného hráče. Nepřekvapil ho ani padáček Morávka.

Domácí příznivci se ve 13. minutě hodně zlobili na sudího Vintera, když neposoudil kontakt domácího útočníka s řepínskou obranou jako penaltový, a dali mu to hlasitě najevo.

Ze zbytku prvního poločasu stojí za zaznamenání u obou celků jen několik střel z dálky, které zlikvidovali oba gólmani, nebo se nevešly mezi tři tyče.

Po přestávce Tišice ožily a hned v 50. minutě byly blízko vedoucího gólu. Míč po povedené hlavičce Karla Temiaka dopravil Luděk Štrupl s pomocí vlastní tyče na rohový kop. O čtyři minuty později zafungovala spolupráce bratří Temiaků. Po pěkném centru Lukáše střílel Karel těsně nad.

Technický, snad až příliš „profesorský“ fotbal Řepína na jedné straně a velká snaha spolu s bojovností na domácí straně – to byly atributy druhé části hry. Nicméně, absence dobré finální přihrávky na obou stranách způsobila, že nebyly k mání téměř žádné šance, navíc prokázali své kvality oba gólmani. A tak nebylo divu, že zápas skončil bez branek.

Martin Brabec, Tišice: „Vybojovali jsme plichtu proti soupeři z popředí tabulky, ta však pro nás mnoho neřeší. Chci poděkovat klukům za bojovnost.“

Miroslav Vlk, Řepín: „Chtěli jsme si odvézt bod. Máme ho, ale nejsem spokojen s tím, že jsme se vůbec neprosadili v útočné fázi. Domácím stačila jen bojovnost.“

Rozhodčí: Vinter. ŽK: 23. Štěpánek, 77. Klíma.
Tišice: Němeček – Krupička, Svoboda, Brodský, Vítovec – Kaňovský, Štěpánek (75. Karlík), Klíma, T. Prejzek – L. Temiak (84. Štráchal), K. Temiak.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček (46. Brejša), Kinzl – Paloušek, Morávek, Horník, Werner – Dvořák (63. Černý), Zb. Štrupl (81. Frič).

8.kolo - 10.10.2010 - Řepín vs. Mělník 3:1 (2:0)

Výhra nad Mělníkem posunula Řepín do čela

Řepín – Velmi slušná divácká kulisa (kolem 200 fanoušků) se sešla na derby mezi Řepínem aMělníkem. Ještě před začátkem zápasu popřál řepínský klub svému funkcionáři Václavu Horníkovi staršímu, který v těchto dnech slaví abrahámoviny.

Utkání připomínalo v úvodních minutách spíše šachovou partii, nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se hra pouze přelévala od jednoho pokutového území k druhému.

Na konci první čtvrthodinky však mohlo být s domácími zle. Mělnický Králík unikl po pravém křídle a jeho centr usměrnil řepínský Paloušek v nepřehledné situaci na tyč vlastní branky. Navíc Horník vzápětí vyfasoval za ostřejší faul žlutou kartu.

Řepín se však brzy oklepal. Ve 24. minutě unikl Werner svým strážcům a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování domácího kanonýra Zbyňka Štrupla. Mělničtí hrozili z rychlých brejků, ale neujala se ani střela Kohouta, ani průnik Šmída, kterýž si to namířil mezi domácí stopery.

Závěr první půle patřil jednoznačně domácím. Ve 37. minutě posadil Werner svůj tvrdě nastřelený „anglický“ roh přesně na hlavu Vaněčka, který zvýšil na 2:0.

Řepín měl do přestávky ještě další dvě dobré šance, v nichž se vyznamenal mělnický gólman Doubrava. Nejprve vytlačil na roh povedenou střelu „přeběhlíka“ Morávka, vzápětí zlikvidoval i vyloženou šanci Zbyňka Štrupla.

Po přestávce poslal mělnický trenér Kalkant do boje urostlého Pateru a hned na úvod pokazil radost Králíkovi domácí gólman Štrupl. Mělník začal pomalu získávat půdu pod nohama zejména ve středu pole, jeho hra působila daleko aktivněji a ofenzivněji. Jenže se střelbou byli mělničtí hráči na štíru, a co prošlo, pochytal řepínský brankář.

Čtvrthodinu před koncem střílel Werner trestný kop. Přes zapadající sluníčko měl Doubrava problém se zkrocením míče, který „všudybyl“ Brejša doklepl do sítě.

Jednoznačné vedení stačili hosté jen korigovat. V 80. minutě si míč po žlutém faulu Palouška postavil mělnický bek Veltruský a tvrdou střelou k tyči propálil vše, co mu stálo v cestě. Na větší korekci výsledku už hostům nezbyl čas adomácí se čtvrtou výhrou v sezoně posunulido čela skupiny.

Očima trenérů
Miroslav Vlk, Řepín: „Chtěli jsme navázat na vítězné domácí tažení, což se povedlo. Soupeř nehrál v poli vůbec špatně, ale nám se podařilo dát důležité góly v pravý čas.“

Petr Kalkant, Mělník (po zápase si plný emocí stěžoval na příliš tvrdou hru Řepína): „Chtěli jsme tu neprohrát, ale bylo to těžké. Klidně napište, že na Řepíně se vyhrát nedá. Máme čtyři zraněné hráče.“

Branky: 24. Zb. Štrupl, 37. Vaněček, 75. Brejša – 80. Veltruský.
Rozhodčí: Baroch. ŽK: 16. Horník, 80. Paloušek – 69. Škrabal, 87. Veltruský.
Diváci: 200.
Řepín: L. Štrupl – Kinzl, Slepička, Vocásek, Vaněček – Paloušek (87. Salač), Morávek, Horník (60. Brejša), Werner – Dvořák (77. Frič), Zb. Štrupl.
Mělník: Doubrava – Veltruský, Zejda, Čermák (40. Koleňák), Škrabal – Kohout (46. Patera), Žaba, Pilař, Douděra (73. Malinský) – Králík, Šmíd.

7. kolo - 3.10.2010 - Kropáčova Vrutice vs. Řepín 1:1 (1:1)

Řepín sahal v Kropáčově Vrutici po vítězství

Kropáčova Vrutice – Pro řepínského trenéra Miroslava Vlka měl zápas v Kropáčově Vrutici pikantní příchuť. Vždyť tu nejen bydlí, ale v roli kouče tu působil pěkných pár sezón.

„Před zápasem jsem si spletl kabinu (smích), a tak řeším jediný problém: za mých časů se ve Vrutici nevyhrávalo, ovšem my sem jedeme pro vítězství!“

I jeho protějšek Břetislav Holub byl naladěn na vítěznou vlnu: „Chceme vyhrát, ostatně jako v každém zápase. Chtěl bych, aby naši fanoušci byli spokojeni.“

První udeřil Řepín. Už v 6. minutě unikl Paloušek svému strážci Heřmanovi a po jeho centru dal kanonýr Zbyněk Štrupl vedoucí gól hostí. Pro domácí to byla studená sprcha a jen těžko se dostávali do hry.

Postupem času ovšem hosté vyklidili střed pole, čehož domácí tým využíval ke stále častějším protiútokům. Ve 25. minutě se hráči Slavoje při rohovém kopu natlačili před Štruplovu branku. V nepřehledné skrumáži se nejlépe zorientoval Manda a zblízka vyrovnal.

Hráči Kropáčovy Vrutice se začali lépe pohybovat, nicméně do vyložené šance se už v první části hry nedostali.

Po přestávce se domácí vehementně pouštěli do útočných akcí, kterým však chyběla větší přesnost v přihrávkách i při střelbě. Řepín hrál chytře, zejména ve středu pole a pomocí rychlých brejků, které neúnavně tahal především Zbyněk Štrupl, čekal na své příležitosti.

Ty přišly v poslední desetiminutovce. Nejprve v 80. minutě Zbyněk Štrupl ideálně vysunul Friče, který se řítil na vrutickou branku, ale zbrkle nastřelil vybíhajícího Manžela. „Řešil jsem to špatně,“ kál se po zápase řepínský forvard.

Poté stoper Vocásek z trestného kopu málem překvapil domácího brankáře, který jeho střelu uviděl na poslední chvíli. Po gólu volala i šance Morávka.

Suma sumárum – s bodem jsou zřejmě spokojeny oba týmy, nicméně k výhře měl blíž Řepín. „O výsledku rozhodl výborný výkon domácího brankáře,“ glosoval po zápase řepínský trenér Vlk. „Jsem rád, že derby proběhlo klidně a bez emocí před pěknou návštěvou.“

Branky: 26. Manda – 6. Z. Štrupl.
Rozhodčí: Neumann. ŽK: 51. Bohata, 55. Šesták, 77. Korec – 24. Slepička, 79. Werner, 83. Paloušek. Diváci: 300. Kr. Vrutice: Manžel – Šesták, Bohata, Novák, Heřman – Jan Havelka, Galčan, Černý, Jiří Havelka – Manda (90. Malý), Korec.
Řepín: L. Štrupl – Kinzl, Horník, Vocásek, Slepička – Paloušek, Morávek, Brejša, Werner – Dvořák (75. Frič), Z. Štrupl (85. Škoda).

6. kolo - 26.9.2010 - Řepín vs. Kosořice (od 16:30)

Řepínu doma napršela další výhra

Střídání venkovních remíz s domácími výhrami v podání řepínských fotbalistů pokračuje. Tentokrát to odnesly Kosořice a Řepín se jako jediný neporažený nenápadně sune k čelu tabulky.

Než svěřenci trenéra Vlka poprvé rozjásali své příznivce, pálil do břevna Morávek. „Začátek se nám povedl. Měli jsme několik šancí, ale branku jsme nevstřelili. Tím se dostali na koně hosté, i když vyloženou šanci neměli,“ uvedl domácí trenér Miroslav Vlk.

Ten si musel na gól počkat až do akce Zbyňka Štrupla, který si zpracoval centr Dvořáka, obešel obránce a prostřelil brankáře.

V úvodu druhé půle bylo v domácím táboře ještě veseleji, to se zapsal mezi střelce i Paloušek, který si naskočil na roh Morávka. Po druhém inkasovaném gólu hosté zvýšili aktivitu a donutili Řepín spoléhat jen na brejky.

Brankář Luděk Štrupl ale spolehlivě pochytal všechny nebezpečné střely a na výsledku se tak již nic nezměnilo.

Trenéra Vlka vedle tří bodů těšilo, že se na těžkém terénu žádný z hráčů nezranil. Už v příštím kole ho čeká prestižní derby v Kropáčově Vrutici, kde bydlí a téměř dvě desetiletí trenérsky působil.

Branky: 33. Štrupl, 47. Paloušek.
Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:0. Diváci: 90.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Werner, Morávek, Horník, Paloušek – Dvořák (85. Kratochvíl), Z. Štrupl (90. Brejša).

5. kolo - 18.9.2010 - Dlouhá Lohta vs. Řepín 0:0

Fotbalová nuda skončila bez branek

Hostům k lepšímu výsledku nepomohla ani jejich nejnovější posila Jaromír Morávek z FC Mělník. Už první poločas nenabídl nějaké rušné momenty. Hrálo se především ve středu hřiště a šancí ke vstřelení branky se nabízelo po málu.

Za zmínku stojí příležitost hostujícího Zbyňka Štrupla po půlhodině hry, kdy v sólu neuspěl proti domácímu gólmanovi Řezáčovi, stejně jako Šolc neuspěl svou střelou proti brankáři hostů.

Ani ve druhém poločase nenastal ve hře obrat. Obě mužstva se nepouštěla do ofenzívy a od začátku bylo jasné, že ani jeden ze soupeřů nechce inkasovat.

Snad jen hned v úvodu druhého poločasu střela hostujícího Dvořáka vyrušila domácího brankáře z klidu, ostatní pokusy o vstřelení branky byly bez šancí.

Hosté přijeli evidentně pro bod a získat ho nebylo problémem, protože domácím chyběla vpředu větší agresivita a snaha individuálně prosadit troskotala na bezchybné defenzívě Řepína.

Rozhodčí: Kalcovský. ŽK: Šolc, Novák (oba DL).
Diváci: 90.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Werner, Morávek, Brejša (46. Paloušek), Horník – Dvořák, Z. Štrupl.

4. kolo - 12.9.2010 - Řepín vs. Bělá 5:1 (2:1)

Branky: 19. a 67. Werner, 31. a 60. Zb. Štrupl, 90. Černý – 28. Vrabec.

Rozhodčí: Jansa. ŽK: Slepička, Horník – Bejda, Zdražil, Vrabec.

Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Paloušek (67. Salač), Horník, Brejša (82. Frič), Werner – Dvořák, Zb. Štrupl (77. Černý).

Výsledek lepší než výkon
Jako Šípkové Růženky nastoupili řepínští borci k utkání s Bělou. Hosté byli v úvodu jednoznačnými pány situace, vytvořili si územní převahu a často přiváděli obranu domácích do prekérních situací.

Gól však padl na opačné straně po fatální hrubce brankáře Jindry. Přesto měla Bělá dále více ze hry a byla po zásluze odměněna vyrovnávacím gólem kapitána Vrabce. Jenže o tři minuty později obránci Bělé „zapomněli“ v hraničním postavení na Zbyňka Štrupla a Řepín znovu vedl.

Ač měla Bělá i po přestávce opticky více ze hry, góly padaly dál do její sítě. Po rohuadalší Jindrově chybě neomylně hlavičkoval Zbyněk Štrupl, který za pár minut nezištně přihrál na druhou trefu Wernerovi.

Ani za nepříznivého stavu se bělští hráči nevzdávali, ale překonat znamenitě chytajícího Luďka Štruplase jim nepodařilo ani z velmi dobrých pozic. Výsledek pečetil v poslední minutě domácí mladík Černý.

3. kolo - 4.9.2010 - D. Bousov vs. Řepín 1:1 (0:0)

Branky: 82. Kubeček – 58. Z. Štrupl.
Rozhodčí: Tobiška. ŽK: 3:3.
Diváci: 131.
Střely na bránu: 12:2. Rohy: 12:4.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Horník – Paloušek, Werner, Brejša, Frič (87. Goldstein) – Dvořák, Z. Štrupl.

Remízu zařídily hrubky brankářů
Prvních 57 minut utkání mezi Dolním Bousovem a Řepínem přineslo jen dvě zajímavé události. Nejdříve začalo pršet a pak zase přestalo. O hře samotné je škoda slov, odvíjela se jen uprostřed pole bez jakéhokoli nápadu. Nečekaný směr nabral nudný zápas po fatální chybě zkušeného brankáře Skály v rozehrávce, kterou ztrestal hostující Zbyněk Štrupl – 0:1.

Bousovské nešťastný okamžik probral z letargie a v poslední půlhodině se do soupeře obuli. Bíškova přihrávka se však Šedivému na malém vápně zamotala mezi nohy. Až v 82. minutě vrátili hosté laskavost. Jejich brankář Luděk Štrupl podběhl Vynikalův centr a Kubeček přišel hlavičkou snadno k vyrovnání.

Řepínští odpadli, jenže Bousov je nedokázal dorazit. Další Kubečkovu hlavičku zastavilo břevno a Švecovu po rohu v 88. minutě skvěle vyškrábl gólman. To bylo vše. Sudí Tobiška patrně pospíchal domů a tak utkání po 89 minutách ukončil.

2. kolo - 29.8.2010 - Řepín vs. Záryby 3:2 (2:1)

Branky: 5. a 11. Dvořák, 87. Z. Štrupl - 1. F. Valentin, 85. Schütz.
Rozhodčí: K. Macháček. ŽK: 2:4.
Diváci: 120.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Werner, Horník, Brejša, Paloušek – Z. Štrupl (89. Frič), Dvořák. Záryby: S. Kvasnička – Dlabač, Hallík, Mikšovský, V. Valentin – Dušička (65. Tesař), M. Babovák, Pech (80. Janovec), Schütz – Popelka, F. Valentin.

Derby se lámalo v závěru
V prvním letošním okresním derby se ze šťastného vítězství radoval Řepín, který hostům ze Záryb oplatil jarní porážku na vlas stejným výsledkem 3:2. Zápas se lámal až v samotném závěru.

Hosty poslal do vedení František Valentin, který hlavou proměnil přesný centr Michala Babováka. Časomíra v té době neukrojila ani minutu. Už v jedenácté ale po dvoutrefách Dvořáka vedli domácí. Dalších gólů se namlsaní diváci dočkaliaž vzávěru.

Nejdříve pět minut před koncem hosté po hlavičce Schütze vyrovnali. Vzápětí se ale v souboji s hostujícím gólmanem prosadil Zbyněk Štrupl a zajistil domácím tři body.

„Až do konce se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Hosté překvapili kombinační hrou,“ uvedl domácí sekretář Jaroslav Urbánek.

Hostující trenér litoval neproměněných šancí a poté, co se jeho týmu podařilo vyrovnat, také třetího inkasovaného gólu. „Padl po ostrém zákroku na našeho gólmana. Nechci si zbytečně stěžovat, ale v Řepíně se bude každému jen těžko bodovat,“ narážel Miroslav Babovák na výkon sudího.

1. kolo - 21.8.2010 - Rejšice vs. Řepín - 0:0

Rozhodčí: Kubíček. ŽK: 0:1. Diváci: 80.
Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Paloušek, Horník, Werner, Kratochvíl (71. Frič) – Brejša (66. Dvořák), Z. Štrupl.

Luděk Štrupl vychytal bod...
Ještě na jaře A-třídní Rejšice body v domácím prostředí rozdávat určitě nebudou. Řepínští se ale soupeře nezalekli a po soustředěné hře si ze hřiště favorita odvezli cenný bod za bezbrankovou remízu.

„Úvod patřil domácím, kteří si v 17. minutě vytvořili jedinou velkou příležitost v prvním poločase. Pak se hra vyrovnala a časem jsme měli více ze hry my. Domácí hráli hodně nervózně a naše pozorná obrana všechny domácí pokusy s přehledem zlikvidovala,“ popsal úvodní dějství řepínský sekretář Jaroslav Urbánek.

„Ve druhém poločase domácí přidali na obrátkách a získali převahu. Z ní pramenily i šance. Domácí byli nebezpeční hlavně při standartách a ve hře hlavou, kdy těžili ze hry svých vysokých hráčů. Podržel nás gólman Štrupl, který zlikvidoval dvě velké šance domácích. My jsme ve druhém poločase domácího gólmana pořádně neprověřili. Bod ze hřiště silných Rejšic je pro nás hodně cenný,“ dodal.