Bělá – Řepín 1:3 (0:1) I.B třída (2010/11)

20.04.2011 11:38

Řepín se v Bělé naladil na Dlouhou Lhotu

Bělá pod Bezdězem – Útulný, na první pohled sympatický stadionek v Bělé přivítal v neděli aktéry zápasu 17. kola středočeské I. B třídy. Na pečlivě střižený pažit se domácím postavil celek Řepína. Hosté – remízový král skupiny B (celkem 7 zápasů) – chtěli bodovat i v Bělé.

Trenér Vlk však o vyhlídkách svého týmu hovořil před zápasem dost opatrně, když si prohlížel soupisku domácích. „Do sestavy se jim vrátila trojice hráčů včetně kapitána Vrabce, takže to vůbec nevidím na lehký zápas.“

Domácí celek chtěl odčinit vysokou porážku z Luštěnic, odkud si před týdnem odvezl „búra“. Nicméně v prvních dvaceti minutách se hra pohybovala jen od vápna k vápnu, lemovala ji celá řada chyb na obou stranách. O vzruch se postaral parádní hlavičkou Vaněček, který si ve 22. minutě naběhl na Novákův „padající list“ z rohového kopu. Excelentní akce, za niž by se nemuseli stydět ani na ostrovech.

„První poločas byl z naší strany takový nemastný neslaný,“ komentoval úvodní část hry domácí kouč Toman. „Měli jsme jednu dvě povedené akce. Soupeř šel z jediné šance do vedení.“

Po přestávce nastoupila Bělá s viditelnou snahou o změnu skóre, ovšem Zdražilův dětinský faul bez míče přímo před zraky sudího Kvasničky nemohl skončit jinak než červenou kartou. Stejného potrestání se dožadovala i Bělá za faul na Arienta, ale rozhodčí byl jiného mínění.

Řepínu nahrála do karet „minela“ gólmana Valeše, který nabídl Zbyňku Štruplovi zvýšení náskoku. Pro Bělou se blýsklo na lepší časy, když řepínská obrana nechala Kühnela prostrčit míč Arientovi, který nedal Luďku Štruplovi šanci.

„Nebudu se na nic vymlouvat. V deseti jsme sice nehráli špatně, vytvořili jsme si převahu, ale bez vyložených šancí. Soupeř dal tři góly, proto vyhrál. Porážkou jsme si ovšem notně zkomplikovali situaci. Pokusíme se bodovat za týden ve Vysoké,“ uvedl po zápase domácí kouč Toman.

Řepínský Miroslav Vlk byl s první „venkovní“ výhrou pochopitelně nad míru spokojený. „Podařilo se nám uhlídat domácího kapitána Vrabce. Škoda, že při dvoubrankovém vedení jsme pustili do akce Arienta, který snížil. Pak domácí získali převahu ve středu pole, ale do vyložené šance se kromě gólu prakticky nedostali. Pomohla nám chyba domácího brankáře, který neustál čistý atak Zbyňka Štrupla. Výsledek byl pečetěný jasnou penaltou. Chci pochválit celý mančaft za bojovnost. Herně nám to tak nejde, hrajeme to, na co máme.“

Výhra je tou nejlepší pozvánkou na nedělní zápas v Řepíně. Přijede totiž vedoucí Dlouhá Lhota…

Bělá – Řepín 1:3 (0:1)
Branky: 68. Arient – 22. Vaněček, 58. Zb. Štrupl, 80. Dvořák. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 4:2. ČK: 50. Zdražil (B). Řepín: L. Štrupl – Slepička, Šplíchal, Vaněček, Kinzl – Paloušek (86. Frič), Novák, Horník, Kratochvíl (73. Salač) – Dvořák, Zb. Štrupl (90. Černý).

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/video-vyda-dvakrat-naprahl-a-melnik-uz-ztratu-nedo.html

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/repin-se-v-bele-naladil-na-dlouhou-lhotu20110419.html