Bezno - Řepín 1:4 (0:2) - I.B třída (2007/08)

20.10.2007 00:00

Bezno / Řepínským chyběl před utkáním z rozličných důvodů celý půltucet hráčů základní sestavy – Peřestý, Dvořák, Vaněček, Kohout, Janda, Šplíchal. Hráči, kteří je v sobotním utkání nahradili, ale dokázali téměř nemožné. Svojí nesmírnou bojovností a přesným dodržováním předzápasové taktiky doplnili krásnou řepínskou pohádku o neporazitelnosti o další díl.
Domácí se snažili vúvodu utkání o rychlý gól, ale hosté jim to důslednou obrannou hrou nedovolili. Naopak v27. minutě zahrál jeden zdomácích hráčů rukou a Prejza zpenalty otevřel gólový účet utkání.
Když se pak o dalších deset minut odrazila střela Štěpánka zpřímého volného kopu kvolnému Kratochvílovi a ten podruhé překonal domácího brankáře, přešla herní aktivita definitivně na stranu hostů.
Ve druhém poločase přidali řepínští další dva góly a domácí byli na ručník. V53. minutě se nejprve po samostatné akci Štrupla trefil Šíma a čtvrtý gól pak přidal po krásném uvolnění sám Zbyněk Štrupl.
O minutu později měli domácí šanci vpodobě pokutového kopu za ruku Štěpánka, ale domácí exekutor pálil mimo tyče Boreckého branky.
Domácí snaha o zkorigování výsledku byla nakonec oceněna gólem Podzimka zosmnácti metrů, který se trefil přesně ktyči, ale to bylo ze strany domácích vše. Hosté už vysoce taktickou obrannou hrou vysoké vítězství udrželi a prodloužili svoji neporazitelnost.
„Před utkání bychom brali bod všemi deseti, ale nakonec vezeme všechny tři. Domácí na nás sice vúvodu utkání pořádně vlítli, ale pozornou obranou jsme dokázali úvodní tlak ustát. Vprůběhu celého zápasu jsme vycházeli ze zajištěné obrany, ze které jsme vyráželi krychlým rušivým protiútokům. Do poločasu se nám podařilo dvakrát skórovat a od této chvíle jsme už byli jasně lepší. Po čtvrtém gólu pak domácí zcela rezignovali. My jsme dali příležitost dalším hráčům zbéčka a hra se tak částečně vyrovnala. Domácí se po snížení snažili, ale to už jsme měli hru plně pod kontrolou,“ radoval se zvítězství trenér Petr Kalkant.

Řepín: Borecký - Miler, Štěpánek., Slepička, Kinz, Bláha, Salač, Kratochvíl, Prejza, Štrupl, Burant (Šíma, Rosenbaum, Hypša)