Co se děje ve fotbalovém Kaučuku? ptají se v Řepíně

03.03.2008 09:14
Sobotní dlouho dopředu dohodnuté přátelské utkání zástupci kralupského oddílu na poslední chvíli odvolali.

Konfrontace vedoucího mužstva I. B třídy skupiny A s pátým mužstvem skupiny B slibovala zajímavý souboj. Bohužel, zůstalo pouze u přání.

V pátek ráno našel člen výboru TJ Řepín Jaroslav Urbánek na svém mobilu zmeškaný hovor a zprávu ze čtvrtečního večera od Vladimíra Matějčka, předsedy oddílu Kaučuku. Stálo v ní, že nedá mužstvo na sobotu dohromady. Zápas, který byl dohodnut od začátku ledna a ještě v pondělí večer potvrzen, se nakonec neuskutečnil. V Řepíně tak museli narychlo vyřešit náhradní program pro A mužstvo a nad celou situací se značně podivují.

„I když některé informace v novinách naznačovaly určité problémy v Kralupech, věřil jsem, že oddíl, který má v soutěži mužstva mužů A i B a ještě dorost, sestaví tým, který utkání odehraje. Chápu objektivní důvody jako zranění a práce, ale přesto nechápu, jak čtyři týdny před začátkem mistrovských zápasů není takový oddíl schopen dát dohromady jedenáct lidí a dostat svému slibu,“ uvedl Jaroslav Urbánek.

Podobné problémy by se podle něj možná daly očekávat u oddílu, kterému se nedaří, hraje špatně a je někde na konci tabulky, ale u mužstva vedoucího svou skupinu? „Jak se chtějí hráči lépe připravit, než zápasem na kvalitním terénu s vyrovnaným soupeřem? Tento oddíl u mě ztratil punc seriozního oddílu. Je mi jen líto pana Matějčka. Z následného rozhovoru bylo cítit jeho celkové zklamání z přístupu kralupských hráčů. S problémy se potýkají celou přípravu, a pokud se tento vztah hráčů k oddílu nezlepší, zvažuje prý svůj odchod z funkce. Ani se mu nedivím. Ti, pro které svou práci dělá a věnuje tomu hodně času a prostředků, nejenže zkomplikovali svým přístupem přípravu jinému oddílu, ale hlavně vůbec nevidí, co je funkcionářská práce a už vůbec si jí neváží,“ uzavřel své zamyšlení Jaroslav Urbánek.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/co-se-deje-ve-fotbalovem-kaucuku-kralupy-ptaji-se-.html