DBSK – Řepín 2:0 - I.B třída (2007/08)

21.08.2007 12:41

Fotbalisté Mšena a Řepína se v premiéře netrefili

Na hřištích soupeřů si Řepín ani Mšeno bodové zisky nepřipsaly

Tři porážky a tři vítězství. S takovou bilancí vstoupila do letošních bojů ve fotbalové krajské I. B třídě šestice zástupců z Mělnicka. Nejhůře dopadli nováčkové, od kterých se na úvod moc bodů nečekalo. Jak Mšeno, tak Řepín odvezly ze hřišť soupeřů porážky, aniž by vstřelily jediný gól.

Nováček přišel o body až v závěru: DBSK – Řepín 2:0

Dolní Bousov

Po počáteční nováčkovské nervozitě se hosté z Řepína postupem času rozehráli k velmi solidnímu výkonu a mnoho nescházelo, aby si z hřiště favorita odvezli bod.

V prvním poločase si hráči hostí vytvořili více brankových šancí než domácí, ale Rotta, Vaněček hlavou ani Burant síť za zády domácího brankáře nerozvlnili. Bousovští opláceli střelou do tyče z velkého úhlu, jinak je pozorná obrana hostů do šancí nepouštěla.

Ve druhé půli přidali domácí na obrátkách a zatlačili hosty na jejich polovinu. Jejich defenziva ale byla dlouho bezchybná. „Kluci dobře bránili, domácí moc prostoru před naší brankou neměli, a tak se pokoušeli střílet z dálky. Jejich střely ale stačili obránci blokovat. Co prošlo, pochytal Peřestý,“ chválil obrannou činnost i brankáře člen výboru TJ Jaroslav Urbánek.

Když už se zdálo, že utkání skončí bezgólovou remízou, a hosté si odvezou překvapivě bod, přišla hrubá chyba, kterou domácí nemilosrdně trestali. Pro dlouhý míč za obránce si vyběhl gólman Peřestý, míč však nezasáhl a pro domácího Kinčla nebyl problém uklidit balón do opuštěné branky – 1:0.
„V závěru jsme se pokusili oživit hru střídáním, ale místo vyrovnání jsme v nastavení podruhé, dost kuriózně, inkasovali,“ dodal Urbánek.

Uprostřed hřiště posunul jeden z hráčů Řepína míč Štěpánkovi, aby rozehrál volný přímý kop. Domácí Kubeček ale za zády sudího, v domění že bylo rozehráno, míč vypíchl a sám pádil na brankáře Peřestého – 2:0. „Škoda ztracených bodů. V utkání jsme podali dobrý výkon, a ten bod by nám určitě slušel. Ale je to fotbal, musíme bodovat hlavně doma,“ litoval ztráty bodu Jaroslav Urbánek.