I. B třída: Na jaře se čeká ostrá řežba!

15.12.2010 11:48

Region – Fotbalové trávníky dávno pokryl sníh, hráči i činovníci klubů si užívají dovolené a bilancují podzimní sezonu. V I. B třídě má mělnický okres šest zástupců, kteří ve skupině B tvoří menší část, tou větší jsou celky z Mladoboleslavska.

Jak se na podzim shodli všichni aktéři, soutěž byla mimořádně vyrovnaná, a tím i divácky atraktivní. Doslova každý mohl porazit každého. Přesto se koncem podzimu vykrystalizovaly tři skupinky.

Na čelo pelotonu se po pomalejším rozjezdu dostal největší favorit, Sokol Dlouhá Lhota. Mužstvo nabité zkušenými borci z vyšších soutěží je s dvoubodovým náskokem nejblíže postupu. „Na naši zimní přípravu to nemá vůbec žádný vliv. Budeme trénovat úplně stejně,“ tvrdí trenér půlmistrů Dan Jireš.

Na paty jim šlape trio se 24 body – vedle Řepína a Záryb překvapivě i Kosmonosy s nejmladším kádrem v soutěži.

„Podzim hodnotím kladně, i když většina kluků teprve získává zkušenosti, dokázali jsme překročit plán bodového zisku,“ uvedl kosmonoský kouč Karel Tichý. Jeho svěřenci měli s 33 nastřílenými brankami nejlepší útok i kanonýra I. B třídy Jana Keszega, který jich sám dal téměř polovinu.

To devízou Řepína, který je zároveň i remízovým králem soutěže, byla naopak obrana. K ní svěřenci trenéra Vlka přidali jako jediní v soutěži stoprocentní úspěšnost v domácích zápasech. „V mém soukromém plánu letošního podzimu figurovalo 20 bodů,“ potvrzuje zkušený kormidelník maximální spokojenost.

Ta panuje také v Zárybech, i když jejich trenér Babovák dobře ví, že nebýt zbytečných ztrát, pod kterými se podepsal především úzký kádr, mohl mít lídr první poloviny podzimu na kontě klidně ještě o nějaký bod víc.

S odstupem následuje klidný střed, který načíná doma rovněž neporažený nováček z mělnického Podolí. „Dvacet podzimních bodů je naším obrovským úspěchem,“ ví trenér Petr Kalkant.

Mělničtí za sebou nechali nejen Kosořice a Dolní Bousov, ale také Rejšice, ještě na jaře hrající I. A třídu. „Pro nás je osmé místo zklamáním,“ přiznal jejich trenér Miroslav Hruška.

Vzhledem k minimálním rozdílům se však kdokoli menší výsledkovou šňůrou může přidat ke kandidátům na postup i naopak. Hned šesti družstev se akutně týkají starosti o záchranu.

Jedním z nich je i Vysoká. Její trenér Slavoj Tichý, který tým převzal před sezonou, si ale podle svých slov s pozicí pouhé tři body nad hranicí sestupu hlavu neláme a věří v úspěšnější jaro. „Mužstvo na to určitě má,“ je přesvědčený.

Mizerný závěr podzimu srazil Bělou, ještě níže s náskokem bodíku na sestup jsou Luštěnice a staronováček z Kropáčovy Vrutice. Oba kluby mají společné, že spoléhají téměř výhradně na vlastní odchovance. Hlavně pro Vrutici může být klíčové, jestli se jí v zimě z Benátek vrátí střelec Martin Korec.

Kanonýr by se hodil i předposlednímu Sokolu Tišice. Pouhých třináct nastřílených gólů dává částečné vysvětlení umístění na sestupové příčce. „Naším cílem bylo hrát na opačném konci tabulky,“ nezastírá rozčarování jeden z trenérů Antonín Kravcov.

Na úplném dně tabulky je usazený Lužec a tradičního účastníka soutěže čeká na jarní cestě za její záchranou vůbec největší fuška.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/i-b-trida-na-jare-se-ceka-ostra-rezba20101215.html