Řepín – Luštěnice 1:2 (1:0) I.B třída (2011/12)

05.06.2012 00:00

Mělnicko – Po zápasech 24. kola I. B třídy se ve skupině B vytvořila situace, která nemá obdoby. Před posledními dvěma koly má totiž šanci bojovat o postup hned čtveřice celků (Luštěnice, Rejšice, Pšovka, Pěčice), jejichž bodový zisk se srovnal na 43 body. O dva body zpět jim dýchá na záda jim duo Vysoká – Bělá. Závěrečné zápasy budou určitě nesmírně zajímavé.

Řepín si vypil kalich hořkosti až do dna

Pro týmy Řepína a Luštěnic měla nedělní dohrávka svou důležitost. Zatímco domácí potřebovali už konečně vylepšit dosavadní velmi hubený jarní bodový zisk (7), hosté po sobotním klopýtnutí Rejšic dostali šanci na nasednutí do vláčku šestice mužstev, která si to v posledních dvou kolech rozdá o postup.

První do změny skóre mohli promluvit hosté, ale Obrázkova střela jen těsně minula svůj cíl. Ovšem už v následující minutě svítila na ukazateli skóre u domácího týmu velká jednička, když Paloušek našel přesnou přihrávkou Zbyňka Štrupla, který podél Řezáče zkušeně otevřel brankový účet.

Další minuty patřily Luštěnicím. Na konci první čtvrthodiny nasměroval Hůlka svou bombu do spojnice pravé tyče a břevna Štruplovy svatyně a za další tři minuty trefil tyč luštěnický kanonýr Zikmunda. Tento hráč ve spolupráci s Holčapkem patřil k hlavnímu nebezpečí Řepínským, kteří viditelně ztráceli půdu pod nohama zejména v záložní řadě. Přesto však drželi s běhavými hosty krok a přežili i Holčapkův samostatný brejk.

Přesto mohli domácí při dvou „tutovkách" zvýšit vedení. Nejprve Novák báječně vysunul Salače, který poslal míč vedle Řezáčovy branky. Za deset minut znovu Salač obhazoval luštěnického gólmana, ale místo gólu razítkoval tyč jeho branky...

Ještě na začátku druhé půle se zdálo, že by Řepín mohl své vedení pojistit, hlavičku Černého však Řezáč „uklidil" na roh. S přibývajícími minutami se však začali stále více prosazovat hosté, s jejichž převahou začaly přicházet i šance. V 68. minutě po hrubce řepínských stoperů ještě neskóroval úplně volný hostující kapitán Pavlíček, ale za čtvrt hodiny už bylo vyrovnáno. Neobsazený Zikmunda nedal Luďku Štruplovi sebemenší šanci.

V době, kdy už se zdálo, že zápas skončí remízou, vrátil hostující kapitán Pavlíček centr na zadní tyč na malé vápno a po soubojích v nepřehledné skrumáži skončil míč v řepínské brance. Posledním, kdo míč tečoval, byl domácí stoper Vaněček.

Řepín – Luštěnice 1:2 (1:0)
Branky: 8. Zb. Štrupl – 83. Zikmunda, 90. vlastní (Vaněček). Rozhodčí: Tichá. ŽK: 3:2. Řepín:L. Štrupl – Slepička, Merz, Vaněček, Bláha – Paloušek, Novák, Prejza, Salač (78. Wurm) – Černý, Zb. Štrupl.

autor: KAREL HORŇÁK