Kněžmost - Řepín 3:1 (I.B třída 2014/15)

26.08.2014 12:34

Kněžmost rozrazil bránu do kraje beranidlem

Kněžmost – V Kněžmostu byla v neděli velká sláva. Tamní fotbalisté poprvé v historii okusili krajskou soutěž a nevstoupili do ní jako žádní ustrašenci zadním vchodem. Naopak bránu do I. B třídy rozrazili proti Řepínu, už tradičnímu účastníkovi soutěže z Mělnicka, doslova beranidlem.

Rozkoukávání zabralo nováčkovi před zaplněným hledištěm jen čtvrthodinu. Na jejím konci nechali při trestném kopu na malém vápně tři volné protihráče a jejich hrající kouč Werner trestal – 0:1.

Odpověď přišla brzy. Kastner nepřekonal brankáře Svatoše nůžkami, a když si ho obhodil, zasáhl na čáře obránce Slepička. Zato Josef Beran napálil přímý kop z dobrých 25 metrů parádně přímo do šibenice.

Řepín se zatáhnul, ale do přestávky občas hrozil z brejků. Palouškův centr poslal nabíhající Merz zblízka nad a Černého vpád v 35. minutě měl za následek jen nastřeleného Repše a ještě prudší dorážku, kterou Moc odvrátil na roh. Na druhé straně odvracel Svatoš robinzonádou dělovku J. Berana.

Ve druhé půli vládli na trávníku borci domácího Sokola. Hosté jim usnadnili úkol dvojicí hrubek. V 52. minutě vystihl Kastner nepřesnou přihrávku a odcentroval na vítěznou hlavičku čtyřicetileté posile Pavlíčkovi. Zanedlouho pak Štěpánek vypíchl míč váhajícímu obránci a zcela volný Josef Beran s přehledem zakončil k tyči – 3:1.

Domácí si už nenechali zkazit oslavy. Moce protáhl pouze Salač, zatímco čtyři nebezpečné rány domácích proletěly kolem brány a po Kastnerově centru zabránil Svatoš výtečným zákrokem na čáře v hattricku hlavičkujícímu Beranovi.

KNĚŽMOST – ŘEPÍN 3:1 (1:1)
Branky: 20. a 60. J. Beran, 52. Pavlíček – 14. Werner. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 2:1. Diváci: 221. Střely na bránu: 7:5. Rohy: 10:5.
Kněžmost: Moc – Repš (72. Vokál), T. Beran, Macek, Chlup – Vávra (62. Pekař), Kastner, Pavlíček, J. Beran (90. Prokůpek), Škaloud – Štěpánek.
Řepín: Svatoš – Slepička, Werner, Dvořák, Kraus (82. Kratochvíl) – Černý, Salač, Merz, Fabián – Paloušek, Němeček (88. Labuť).