Kosmononosy - Řepín 1:2 (0:1) - I.B třída (2007/08)

09.10.2007 13:20

Úspěšná jízda řepínských fotbalistů pokračuje. Svěřenci trenéra Kalkanta zvítězili i ve druhém utkání na hřišti soupeře a dost nečekaně se derou do popředí tabulky.

„V úvodu jsme byli lepší a vytvořili jsme si i několik dobrých příležitostí. Po gólu jsme ale trochu polevili a domácí hru vyrovnali,“ zhodnotil první poločas hostující trenér Petr Kalkant.

Řepínští se od začátku snažili co nejdříve utkání rozhodnout. Po úvodní převaze přišly i šance, ale Prejza ani Štrupl se gólově prosadit nedokázali. Ve 25. minutě se ale dokázal uvolnit nejlepší hráč na hřišti Kohout a z jeho přihrávky otevřel gólový účet utkání Prejza. Od začátku druhé půle si vytvořili domácí obrovský tlak, který korunovali v 50. minutě vyrovnáním. Hostující obrana po rohu míč pouze posunula na velké vápno a jeden z nabíhajících domácích hráčů ho zasunul přesně do šibenice Peřestého branky – 1:1.

Hosty ale rychlý vyrovnávající gól na kolena nesrazil. Naopak, aktivní hrou se snažili eliminovat tlak domácích, kterým byl navíc vyloučen jeden hráč. Řepínští přesilovku využili v 82. minutě ke vstřelení vítězného gólu. Po samostatné akci se trefil z dvaceti metrů do šibenice Kohout.

„Vítězství těší víc než předvedená hra. Na gól potřebujeme příliš šancí. Domácí disponují kádrem mladých, technicky vyspělých hráčů, kteří bojují celý zápas. My jsme se jim ale vyrovnali, a tak bylo k vidění pěkné, bojovně utkání se šťastným koncem pro nás,“ uzavřel trenér Kalkant.

Branky Řepína: 25. Prejza, 82. Kohout. Rozhodčí: Kubečka. Řepín: Peřestý – Štěpánek – Kinzl, Dvořák, Vaněček – Prejza, Janda (50. Salač), Bláha, Burant (65. Miler) - Kohout, Štrupl (75. Šíma).