Kropáčova Vrutice – Řepín 1:1 (1:1) - I.B třída (2010/11)

03.10.2010 20:07

Řepín sahal v Kropáčově Vrutici po vítězství

 

Kropáčova Vrutice – Pro řepínského trenéra Miroslava Vlka měl zápas v Kropáčově Vrutici pikantní příchuť. Vždyť tu nejen bydlí, ale v roli kouče tu působil pěkných pár sezón.

„Před zápasem jsem si spletl kabinu (smích), a tak řeším jediný problém: za mých časů se ve Vrutici nevyhrávalo, ovšem my sem jedeme pro vítězství!“

I jeho protějšek Břetislav Holub byl naladěn na vítěznou vlnu: „Chceme vyhrát, ostatně jako v každém zápase. Chtěl bych, aby naši fanoušci byli spokojeni.“

První udeřil Řepín. Už v 6. minutě unikl Paloušek svému strážci Heřmanovi a po jeho centru dal kanonýr Zbyněk Štrupl vedoucí gól hostí. Pro domácí to byla studená sprcha a jen těžko se dostávali do hry.

Postupem času ovšem hosté vyklidili střed pole, čehož domácí tým využíval ke stále častějším protiútokům. Ve 25. minutě se hráči Slavoje při rohovém kopu natlačili před Štruplovu branku. V nepřehledné skrumáži se nejlépe zorientoval Manda a zblízka vyrovnal.

Hráči Kropáčovy Vrutice se začali lépe pohybovat, nicméně do vyložené šance se už v první části hry nedostali.

Po přestávce se domácí vehementně pouštěli do útočných akcí, kterým však chyběla větší přesnost v přihrávkách i při střelbě. Řepín hrál chytře, zejména ve středu pole a pomocí rychlých brejků, které neúnavně tahal především Zbyněk Štrupl, čekal na své příležitosti.

Ty přišly v poslední desetiminutovce. Nejprve v 80. minutě Zbyněk Štrupl ideálně vysunul Friče, který se řítil na vrutickou branku, ale zbrkle nastřelil vybíhajícího Manžela. „Řešil jsem to špatně,“ kál se po zápase řepínský forvard.

Poté stoper Vocásek z trestného kopu málem překvapil domácího brankáře, který jeho střelu uviděl na poslední chvíli. Po gólu volala i šance Morávka.

Suma sumárum – s bodem jsou zřejmě spokojeny oba týmy, nicméně k výhře měl blíž Řepín. „O výsledku rozhodl výborný výkon domácího brankáře,“ glosoval po zápase řepínský trenér Vlk. „Jsem rád, že derby proběhlo klidně a bez emocí před pěknou návštěvou.“

Kropáčova Vrutice – Řepín 1:1 (1:1)
Branky: 26. Manda – 6. Z. Štrupl. Rozhodčí: Neumann. ŽK: 51. Bohata, 55. Šesták, 77. Korec – 24. Slepička, 79. Werner, 83. Paloušek. Diváci: 300.
Kr. Vrutice: Manžel – Šesták, Bohata, Novák, Heřman – Jan Havelka, Galčan, Černý, Jiří Havelka – Manda (90. Malý), Korec.
Řepín: L. Štrupl – Kinzl, Horník, Vocásek, Slepička – Paloušek, Morávek, Brejša, Werner – Dvořák (75. Frič), Z. Štrupl (85. Škoda).

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/repin-sahal-v-kropacove-vrutici-po-vitezstvi.html