Libiš a Řepín si zaběhaly. „My o něco víc," usmíval se kouč Werner

21.01.2013 15:06
Mělník – Pouze čtyři hráči z podzimního kádru zasáhli do sobotního úvodního přípravného zápasu divizních fotbalistů Libiše. Trenér Jiří Kabyl dal na mělnické umělé trávě v duelu s B-třídním Řepínem, jak i předem avizoval, prostor především novým tvářím.

Ty byly při střelecké chuti a po úvodní trefě brankáře Šídla z penalty přidaly navrch dalších pět kousků. „Dobré utkání, slušný soupeř, noví hráči se všichni ukázali v dobrém světle," rekapituloval Jiří Kabyl. „Od pondělí se začneme věnovat nabírání kondice, další zápas hrajeme ve čtvrtek (na UMT Braníku) a opět dáme volno těm, kteří nejsou stoprocentně fit, nechceme na umělce riskovat."

Podle řepínského kouče Ladislava Wernera, mimochodem dlouholeté libišské opory, nebyl zápas o výsledku, ale především o tom, že si oba týmy zaběhaly. „My tedy o něco víc bez balonu," glosoval mrazivý duel, který mu ale splnil očekávání. „Chybělo nám asi pět lidí a byli jsme spokojení s béčkem. Zahráli jsme si a od úterý jdeme do přípravy naplno," dodal s tím, že vrcholem bude soustředění v Rudolfově na přelomu ledna a února.

Ani Řepín pak nehodlá jít do jarních odvet své soutěže bez nových posil. Podle Ladislava Wernera by jimi měli být především Josef Ryba z FK Neratovice/Byš­kovice a Petr Jurčovský z Vitany Byšice, který už řepínský dres v minulosti oblékal.

Řepín – Libiš 0:6 (0:5)
Branky: 14. Šídlo z PK, 26. P. Novák, 28. Řepka, 40. Vála, 42. Šmíd, 75. Jiráň.
Libiš: Šídlo – Matoušek, Trojan, Čadek, Christov – Ivančo, Řepka, Vála, Šmíd – Jiráň, P. Novák.
Řepín: Štrupl L. (Borecký) - Šonský (Novák), Horník, Dvořák (Labuť), Kučera - Merz, Rybka, Kratochvíl, Salač - Paloušek, Štrombach

foto z utkání

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/libis-a-repin-si-zabehaly-my-o-neco-vic-usmival-se-kouc-werner-20130121.html