Lužec – Řepín 1:0 (0:0) - I.B třída (2007/08)

17.09.2007 15:55

Derby rozhodla penalta

V okresním derby, ve kterém se hrál průměrný fotbal, se nakonec z vítězství radovali domácí. O výsledku rozhodla přesná trefa Davida Tauchmana z penalty.

V první půli se obě mužstva soustředila na obranu a brankáři byli bez práce. „První půle byla vyrovnaná, měli jsme několik dobrých náznaků, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevytvořili,“ hodnotil první část domácí kouč Vladimír Tauchman. „Naše hra byla ustrašená. Podali jsme nejhorší výkon v sezoně,“ hodnotil jeho protějšek Petr Kalkant.

Druhá půle už byla o poznání lepší. Obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu, což se nakonec se štěstím podařilo domácím.

„V úvodu druhé půle jsme měli o trochu více ze hry, vytvořili jsme si mírný tlak, který vyústil faulem Štěpánka na Martina Tauchmana. Z penalty jsme rozhodli. V závěru se snažili hosté o vyrovnání, ale vítězství jsme si už pohlídali. O ten gól jsme byli lepší,“ dodal Vladimír Tauchman.

Petr Kalkant s domácím koučem souhlasil: „Prvních patnáct minut druhé půle jsme byli opravdu horší. Po obdrženém gólu jsme ale domácí přitlačili a v závěru měl na noze dvě tutovky Prejza, ale nedal.“

Branka: 62. D. Tauchman z pen. Rozhodčí: Tylchert. Lužec: Jakeš – Hrdlík, Šára, M. Kučaba (74. Levý), Špánek – Wolf, M. Tauchman, D. Tauchman, Uher (64. Peroutka) – Šimon, Merta (86. J. Kučaba). Řepín: Peřestý – Štěpánek – Vaněček, Kinzl, Dvořák – Prejza, Kratochvíl, Bláha (65. Salač), Janda (35. Burant) – Štrupl, Kohout.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/derby_rozhodla_penalta.html