Lužec – Řepín 2:3 (1:0) - I.B třída (2008/09)

18.05.2009 15:11

Řepín překvapivě vyplenil i Lužec

Lužec / Souboj nejlepšího domácího celku s nejlepším týmem venku vyzněl v 21. kole I. B třídy ve prospěch hostujícího Řepína

V utkání to na druhou domácí porážku Lužeckých v ročníku dlouho nevypadalo. Před poločasem šli svěřenci trenéra Tauchmana dokonce do vedení. V tom druhém ale hosté brzy vyrovnali a pak v rozmezí deseti minut zápas zcela rozhodli, takže gól Hrdlíka už znamenal pouhé snížení na konečných 2:3. Vítězové také v Lužci ukázali, že jim jarní utkání na hřištích okresních rivalů svědčí.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně. První důležitý moment přišel v osmadvacáté minutě. Hostující Slepička v pokutovém území zezadu nedovoleně atakoval Hrdlíka a sudí Kinčl nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Toho se zhostil tradiční exekutor Martin Tauchman, ale nastřelil pouze tyč. Branková konstrukce se otřásla i na druhé straně po Jurčovského přímém kopu. V závěru první půle Merta hlavou přizvedl přímý kop Martina Tauchmana a gólem do šatny otevřel gólový účet utkání.

Deset minut po obrátce udeřili řepínští jako blesk z čistého nebe. Po pravé straně se prosmýkl Štrupl, předložil před branku Dvořákovi, a ten usměrnil míč do sítě. Řepín vyrovnávací branka posadila do sedla. Činit se musel lužecký brankář Jakeš, který zlikvidoval jak nájezd Štrupla, tak skákavou střelu Rady. Proti střele Jurčovského po akci dua Dvořák - Štrupl byl už krátký. Pět minut před koncem měl na hlavě vyrovnání Merta, ale Peřestý na brankové čáře nohou ubránil Řepín od pohromy. Hned z protiútoku přidal třetí gól do lužecké sítě Dvořák. V nastaveném čase ještě Hrdlík gólem na 2:3 vykřesal plamínek naděje pro Lužec. Hosté ale v nervózním závěru jednobrankové vítězství s vypětím všech sil udrželi.

Jaroslav Urbánek, sekretář Řepína: „Domácím se hra moc nedařila, v prvním poločase neproměnili ani pokutový kop. Ve druhém jsme utkání rozhodli úspěšným zakončením rychlých akcí do otevřené obrany. Domácí se snažili rozhodnout a zapomínali na bránění. Do šancí jsme se dostávali překvapivě lehce a konečně jsme je i proměnili. V závěru nás podržel reflexivním zákrokem Peřestý. V Lužci podalo mužstvo na jaře zatím svůj nejlepší výkon. Doufáme, že cenný výsledek konečně potvrdíme i doma a potěšíme dalším plným bodovým ziskem i hrou naše věrné příznivce. Tabulka je neskutečně vyrovnaná, o záchranu hraje pět kol před koncem stále jedenáct mužstev.“

Vladimír Tauchman, trenér Lužce: „V utkání jsme hráli špatně. Derby kompletně nevyšlo celému mančaftu, ale nechci dělat nějaký hlubší rozbor. Ztracené body se budeme snažit získat příště.“

Lužec – Řepín 2:3 (1:0)
Branky: 43. Merta, 90. Hrdlík - 56. a 85. Dvořák, 76. Jurčovský. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 2:2. Diváci: 160.
Lužec: Jakeš - Špánek, M. Kučaba, Rybář, Šára - Uher, M. Tauchman, D. Tauchman, Hrdlík - Levý (39. Wolf), Merta.
Řepín: Peřestý - Slepička (57. Salač), Vaněček, Ondráček, Kinzl - Rada, Jurčovský, Bláha, Šplíchal - Dvořák, Štrupl (83. Rosenbaum).