Lužec – Řepín 4:0 (I.B třída 2013/14)

27.05.2014 12:50

Lužecký výsledek předčil hru

Další derby celků z Mělnicka viděl lužecký stadionek. Domácí, kteří nutně potřebují body k záchraně, si na Řepín docela věřili. A jak ukázal výsledek 4:0, tak oprávněně. Vždyť hosté už pomalu zapomněli, jak chutná vítězství. Na jaře poprvé, ale i naposledy se Řepín radoval ze tří bodů v prvním kole odvet s Vysokou. Derby přineslo z obou stran nevýrazný fotbal s množstvím chyb, s absencí kombinační hry. Lužci se vydařil vstup do zápasu a už v 5. minutě vedl, když Petr Tauchman našel přesným centrem hlavu Martina Kučaby. V následujících minutách se oba týmy předháněly v nepřesnosti přihrávek, byť Lužec měl poněkud více ze hry. Skóre se však měnilo až před poločasem, kdy Levý po zmatku na malém vápně uklidil míč do Svatošovy branky. Ani druhá půle nepřinesla podstatnější zlepšení. Lužec „usnul na vavřínech", Řepín několikrát zahrozil, ale ke gólu se nedostal. Navíc hosty rozladil moment z 60. minuty, kdy sudí Šmejkal posoudil kontakt Krausovy ruky s míčem jako penaltový. Pokutový kop proměnil David Tauchman a bylo po zápase. Ve zbývajícím čase už hosté rezignovali a lužecký Martin Tauchman přidal vzápětí čtvrtý gól. Řepínskou zkázu mohl dovršit domácí kapitán devět minut před koncem, ale po pěkné akci trefil jen tyč.

Lužec – Řepín 4:0 (2:0)
Branky: 5. M. Kučaba, 42. Levý, 60. D. Tauchman z PK, 64. M. Tauchman. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 1:0. Diváci: 100.
Lužec: Prislupský – J. Kučaba, D. Tauchman, Lafek, Špánek – P. Tauchman, M. Tauchman, M. Kučaba (80. Roučka), Uher – Levý (79. Rigo), Hrdlík.
Řepín: Svatoš – Slepička, Werner, Kraus, Horník – Pešan (75. Hypša), A. Kratochvíl (65. D. Kratochvíl), Paloušek, Černý – T. Skopka, Dvořák.