Mělník do jara opět s Veselým

26.03.2011 08:56

Mělnicko - Jedna polovina týmů bude bojovat o přední příčky, druhá o záchranu. Tak rozdala karty fotbalistům z Mělnicka podzimní část I. B třídy. Ta jarníprávě startuje.

 
 
 

Nejvíce nahráno mají Řepín a Záryby, oba tratí jen dva body na vedoucí Dlouhou Lhotu. „Po odchodu tří zkušených hráčů nebude jednoduché zopakovat úspěšný podzim. Chceme se mu ale co nejvíce přiblížit. Hodně bude záležet na vstupu,“ krotí optimismus řepínský Jaroslav Urbánek.
Kádr na podzim pouze jednou poraženého týmu se po odchodech Wernera, Vocáska a Morávka zatím nepovedlo doplnit podle představ. Přispělo k tomu i opětovné zranění smolaře Prejzy, od jehož návratu na trávník si v Řepíně hodně slibovali.
Bojovat a poprat se o každý bod hodlají na jaře i v Zárybech, kde na rozdíl od Řepína a navzdory vyhranému turnaji v Neratovicích neproběhla zimní příprava podle představ. Na vině bylo pracovní neprázdnění a nemoci hráčů. Také v Zárybech budou na jaře citelně postrádat jednoho zraněného, po operaci je v současné době Janovec.
Mělničtí přezimovali na pátém místě. Na jaře ale jejich ambice tak vysoko nesahají. „Chceme především zachránit I. B třídu,“ překvapil jindy sebevědomý trenér Petr Kalkant a svá slova vysvětlil: „Mužstvo zestárlo a stávající kádr se nepodařilo posílit podle našich představ. Hodně napoví první čtyři kola, v nichž hrajeme třikrát doma.“
Věkový průměr mužstva, které v zimě zažilo menší zemětřesení, rozhodně nevylepší ani poslední z řady (staro)nových posil. Na Podolí se totiž znovu objeví bývalý ligista František Veselý.
Z trojice týmů bezprostředně ohrožených sestupem je na tom nejlépe devátá Vysoká. „Našim cílem je jednoznačně záchrana, takže lepší než dvanácté místo,“ má jasno trenér Slavoj Tichý, který má ze zimní přípravy vyplněné účastí na turnaji v Neratovicích smíšené pocity.
„Zápasově příprava splnila účel, v trénincích jsem byl bohužel velice zklamán přístupem většiny hráčů,“ objasnil trenér Vysoké. V její sestavě bude zřejmě také celé jaro absentovat zraněný útočník Tomáš Skopka.
Tišice trápí nejen předposlední příčka z podzimu, ale také přeplněná marodka na startu jara. „Michal Vítovec, Karel Prejzek, Marek John, otazník visí nad Lukášem Temiakem,“ sype z rukávu jeden z trenérů Antonín Kravcov jména zraněných.
Když se k tomu přidají ještě odchody dalších tří hráčů, není divu, že v Tišicích museli k doplnění kádru sahat i do béčka. Vysněná záchrana v soutěži tak bude tvrdým oříškem. Stejně perné jaro čeká i svěřence lužeckého trenéra Štěpánka. Eletis skončil po podzimu na posledním místě.
Bodová ztráta je sice malá, ale především v domácím prostředí už nedovoluje příliš ztrácet. „Jednoznačně se chceme pokusit o záchranu. Hodně důležitý bude hned úvodní zápas s Bousovem,“ uvědomuje si trenér, který musí při sestavování základní jedenáctky zapomenout hned na pět dlouhodobě zraněných (Wolf, Šára, Špánek, Rybář, Jakeš).
TJ ŘEPÍN
Bilance v tabulce: 2. místo (24 bodů za šest výher, šest remíz a jednu porážku, skóre 25:10).
Přišli: Martin Šplíchal (návrat z hostování).
Odešli: Ladislav Werner, Pavel Vocásek, Jaromír Morávek (konec hostování).
Generálka: Radonice 2:2.
Cíl pro jaro: Co nejvíce se přiblížit velmi úspěšné podzimní části.

SOKOL ZÁRYBY
Bilance v tabulce: 3. místo (24 bodů za sedm výher, tři remízy a tři porážky, skóre 26:19).
Přišli: Ondřej Štěpánek, Vladan Bojkovič (oba hostování).
Odešli: Václav Dohnal (hostování Čečelice).
Generálka: Radonice 5:3.
Cíl pro jaro: Udržet přední umístění.

FC MĚLNÍK
Bilance v tabulce: 5. místo (20 bodů za šest výher, dvě remízy a pět porážek, skóre 27:26).
Přišli: Filip Hakl (host. V. Borek), Jakub Hanzlík (host. Vraňany), Petr Patera (host. D. Beřkovice), Roman Martinec (host. Pšovka), Antonín Antonín (host. Neratovice), Jiří Žaba (host. Střekov), František Veselý (obnovení činnosti), Jakub Jiskra (návrat z hostování).
Odešli: Jiří Čermák (host. D. Beřkovice), Rostislav Šmíd (host. Neratovice), Pavel Koš, Jan Králík, Jiří Koleňák, Radek Pilař (ukončení hostování).
Generálka: Velvary 4:6.
Cíl pro jaro: Záchrana.

FK VYSOKÁ
Bilance v tabulce: 9. místo (16 bodů za pět výher, jednu remízu a sedm porážek, skóre 23:24).
Přišli: Pavel Chaloupka (Pšovka), Rudolf Melounek (Pšovka), Zdeněk Vavrek (Botafogo).
Odešli: Vojtěch Kvasnička, Vladimír Kaňka.
Generálka: Cítov 3:0.
Cíl pro jaro: Záchrana.

SOKOL TIŠICE
Bilance v tabulce: 13. místo (13 bodů za tři výhry, čtyři remízy a šest porážek, skóre 13:23).
Přišli: Oldřich Šimek (Brandýs), Jiří Kuti (Lovosice), Lukáš Machka, Marek Shánil, Martin Kulíček, Ladislav Rampouch (z B mužstva).
Odešli: Pavel Klíma (Kostelec), Martin Krupička (ukončil činnost), Jakub Němeček (konec hostování).
Generálka: V. Borek 2:1.
Cíl pro jaro: Záchrana.

AFK ELETIS LUŽEC
Bilance v tabulce: 14. místo (11 bodů za tři výhry, dvě remízy a osm porážek, skóre 24:42).
Přišli: Martin Svoboda, Michal Rigo (oba z dorostu).
Odešli: Nikdo.
Generálka: Přestavlky 2:0.
Cíl pro jaro: Záchrana.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/melnik-do-jara-opet-s-veselym20110326.html