Na svědomí mě má Martin Merz. Ale rozhodně nelituji, říká novic v řepínské bráně

24.04.2014 15:30
Řepín – Hezkou řádku let jsme jako strážce řepínské branky ve fotbalové I. B třídě byli zvyklí vídat Luďka Štrupla. Jeho místo však letos na jaře zaujal pětadvacetiletý Václav Svatoš, zatímco dlouholetá jednička vyměnila řepínský dres za ten přeborový v Semicích. Jak se rodilý Pražák, pohybující se ve své dosavadní kariéře právě po klubech z hlavního města, dostal do vesnického mužstva na Mělnicku?

Brankář Václav Svatoš je z řepínského prostředí nadšený.

Slušně nastartovaná hráčská kariéra, v níž nechyběly ani kluby ČFL či divize, však dostala menší přestávku…
Dal jsem fotbalu vale. Rok a půl jsem se věnoval práci a také jsem chtěl v klidu dodělat školu. Jsem absolventem vysoké školy zemědělské. Teprve pak jsem se znovu mohl vrátit k fotbalu.

Jak se stalo, že z fotbalového života v Praze jste přesídlil na Řepín? Jak se často říká, v Praze je přece blaze…
Martin Merz, který hraje za řepínský klub, byl mým spolužákem na střední škole. Už delší dobu mě lákal do zdejšího klubu. Jeho přemlouvání jsem dlouho odolával. Častokrát jsem mu říkal, že nemám moc času a tréninky spolu se zápasy bych nezvládal. Až letos na jaře jsem se nechal přemluvit.

Zatím nejste v klubu z Mělnicka dlouhou dobu, ale přesto se zeptám: Nelitujete svého rozhodnutí?
Říkal jsem Martinovi, že jsou pro mne důležité dvě věci. Především aby byla v týmu dobrá parta a aby bylo pěkné hřiště. Obojí se mi navýsost splnilo. Plac nemá chybu a v kabině to taky klape.

Co vám ještě na tomto klubu imponuje?
Po zkušenostech z několika pražských klubů mi přijde až skoro úchylné, když se hráčům platí v takovéhle soutěži. Mně naopak imponuje, že na Řepíně se dávají peníze do zázemí, a ne do odměn hráčům. Je tu odpovídající vybavení po stránce dresů, hrací plocha má nainstalované automatické zavlažování.

Peníze si za dnešní rozhovor budete muset připravit spíše vy, ne? Jak vím, kapitán David Dvořák je nemilosrdným strážcem hráčské pokladny…
S tím rozhodně počítám. Taková praxe je určitě v pořádku, tak to má být.

Sice jste neodchytal příliš mnoho zápasů, ale přece jen se zeptám: jak hodnotíte mělnicko-boleslavskou skupinu I. B třídy?
Pro mne je tato soutěž zatím rozhodně nezvyklá. Ve vyšších soutěžích to pro mnohé spoluhráče byla jenom povinnost a nic navíc. Tady se mi zdá, že mužstva do hry dávají daleko větší „srdíčko“. Když srovnám úroveň I. B třídy v Praze a ve středních Čechách, myslím, že v hlavním městě je fotbalová úroveň o něco horší.

A co říkáte počtu diváků?
Ten se nedá vůbec srovnávat. V Praze o takovouhle soutěž zájem prostě není. Trochu víc lidí chodí třeba na divizi či ČFL, ale I. B třída už stojí úplně mimo zájem fanoušků.

Otázka na závěr. Nelitujete rozhodnutí spojit svou další fotbalovou budoucnost s Řepínem?
Ani náhodou, jsem tu fakt spokojený. Pokud by klub měl o mne zájem také v další sezoně, vůbec bych se tomu nebránil.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/na-svedomi-me-ma-martin-merz-ale-rozhodne-nelituji-rika-novic-v-repinske-brane-2.html