Narozeninová fotka z dětství už neprojde

21.01.2013 12:10
Mělnicko – Panující zimní fotbalová přestávka neplatí zas tak úplně pro všechny. Například funkcionáři okresních klubů mají v těchto dnech napilno. Jejich oddíly čekají v brzké době dva zásadní kroky – uhrazení členského příspěvku Fotbalové asociaci ČR na rok 2013 a také výměna registračních průkazů.

„Dospělý člen platí 200 korun, mládež roku narození 1995 včetně a mladší, potažmo senioři ročníku narození 1943 včetně a starší platí shodně pouze 100 korun za člena," připomněl klubům sekretář Okresního fotbalového svazu Mělník Pavel Suk s tím, že příspěvky by měly být uhrazeny nejpozději do konce února.

Další neméně důležitou záležitostí je podle Pavla Suka povinná výměna registračních průkazů v souvislosti s loňským přechodem na nový systém takzvaných identifikačních čísel nahrazujících rodná čísla. Mělnicku byl pro výměnu vyhrazen termín 4. až 11. února. „K registracím je dobré přiložit seznam hráčů, nebo alespoň jejich počet. Dále by neměla chybět kopie stanov kvůli správnému názvu klubu, který bude uveden na registračním průkazu. Musí se shodovat se stanovami. Novou fotografii je dobré připnout ke starému průkazu, může být z barevné tiskárny, ale na kvalitním papíru, pozor na neostrou desátou kopii a správné rozměry," upozornil sekretář OFS na zkušenosti od kolegů z regionů, které už výměnu absolvovaly. „Rovněž foto dospělého hráče s podobiznou klučíka, kdy dotyčný slavil cca deset let u dortu, už dnes opravdu neprojde," připomněl i běžnou praxi z minulosti.

Přeregistrace jde na náklady FAČR, kluby za ni nic neplatí. Mělnický svaz navíc nabízí oddílům i možnost bezplatného doručení registračních průkazů na registrační oddělení. „Stačí zavolat a přinést průkazy sem k nám na OFS," uvedl Pavel Suk. Většina oslovených klubů takovou nabídku vítá a uvažuje o jejím využití. „Alespoň zde si uvědomují, že my, co se kolem fotbalu na těchto úrovních pohybujeme, jsme jen obyčejní lidé, kteří musejí chodit do zaměstnání, mají rodinu a vše dělají ve svém volném času a zdarma," komentoval to například sekretář SK Slavia Velký Borek Luboš Randák.

Třeba v Jeviněvsi si ale prý vše vyřeší sami. „Registrace si odvezeme a hlavně převezmeme na Strahově sami, abychom případné nedostatky vyřešili přímo na místě," vysvětlil sekretář Sokola Pavel Macák. Informace k placení členských příspěvků i výměně registračních průkazů naleznete na https://clenstvi.fotbal.cz, respektive na oficiálních stránkách FAČR.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/narozeninova-fotka-z-detstvi-uz-neprojde-varuje-sekretar-ofs-20130120.html