Neratovičtí byli při chuti, Řepín smetli

15.02.2009 12:26
Neratovice / Jednoznačným výsledkem, který nenapovídá nic o tom, že by oba soupeře dělila pouze jedna třída, skončilo sobotní přípravné utkání na umělé trávě v Neratovicích. Domácí celek nasázel B-třídnímu Řepínu osm gólů, přitom sám neinkasoval ani jednou.

Hostů přijelo k utkání pouze třinácta zdaleka nemohli točit sestavou dle libosti jako domácí trenér Kafka. Naopak. Po několika minutách se zranil Prejza a převléknout se znovu musel i asistent Burant. V závěru první půle odkulhal ještě Dvořák, ale do druhé nastoupil. I když by možná stejně jako ostatní hráči v modrobílých dresech raději na hřišti nebyl.

Rozjetí domácí svůj tříbrankový náskok z prvního dějství rozšířili o dalších pět přesných zásahů. Střelecké kopačky obul zejména Jiří Maleňák, zimní posila z Klecan se trefila hned třikrát. „Proto jsme ho k nám přivedli, je to gólový ofenzivní záložník. Zachoval přehled a splnil, co jsme chtěli,“ chválil trenér Jiří Kafka.

Neratovické hřála vedle výrazného vítězství ještě jedna zpráva. Poprvé od loňského května nastoupil Martin Zeman laborující se zraněnými třísly. „Tak vysoké vítězství vždycky potěší. Proti soupeři, který v B-třídě hraje slušně, se nám zápas povedl. Nebyl to ale Řepín, který znám, ten hrál vždycky běhavě, bojovně a agresivně. V sobotu byli všude druzí,“ dodal neratovický trenér.

Vedoucí řepínského mužstva Jaroslav Urbánek litoval, že se jeho tým proti nejsilnějšímu soupeři v celém přípravném období z různých důvodů sešel pouze ve třinácti hráčích. „Když musel po nešetrném zákroku Michala Nováka odstoupit v 18. minutě Zdeněk Prejza s ošklivým výronem kotníku, přestali jsme být důstojným protivníkem. Neratovice hrají velmi dobře, s neustálým pohybem všech hráčů, důrazem v osobních soubojích. Trvalému tlaku jsme jen těžko odolávali. Cílevědomá práce vedení Neratovic přinášíovoce, mužstvo se stále zlepšuje. Přejeme soupeři úspěšné zvládnutí odvet a případný postup. Více než prohramrzí další zranění v našich řadách. Kromě Prejzy odstoupil před koncem s podobným zraněním také Bláha, v jeho případě bez přispění soupeře.“

Příští sobotu nastoupí Neratovice proti dalšímu okresnímu soupeři, mělnické Pšovce. Řepín si může spravit fotbalovou chuť na umělce v Roudnici proti tamní rezervě.

Neratovice-Řepín 8:0 (3:0)

Branky: Maleňák 3, Novák 2, Nezbeda, Doubek, Mráz. Rozhodčí: Šimůnek. Diváci: 40. Neratovice: Černý (46. Zavadil) – Merz, Mráz, Šimáček (46. Stanislav), Jak. Pajkrt (70. Zeman) – Doubek (46. Turna), Novák, Maleňák, Jiří Pajkrt (46. Skopka) – Nezbeda, Palanský (65. Doubek). Řepín: Borecký – Kraus, Dvořák, Slepička, Kinzl – Rada, Prejza, Bláha, Kratochvíl, Jurčovský – Štrupl (Burant, Škoda).

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/fotogalerie-neratovicti-byli-pri-chuti-repin-smetl.html