PODZIM V I. B: Adept na sestup? Po disciplinárním trestu jsou jím Záryby

18.12.2012 12:00
Mělnicko – Na lepší okresní přebor by se klidně dala překřtít letošní skupina B fotbalové I. B třídy. S osmi účastníky mělo Mělnicko ve čtrnáctičlenném pelotonu převahu. Ta byla ovšem na podzim pouze početní a čelo skupiny patří jiným.

V první pětce zimuje jediný mělnický zástupce a pouze on není před jarem zapletený do boje o záchranu. Ta se po ortelu disciplinárky ze začátku prosince stává téměř nadlidským úkolem pro Záryby, kde se provinili proti fotbalovým řádům a po bodovém odečtu budou na dně.

Řepín (3. místo, 24 bodů).

Po krajně nevydařeném jaru se Řepínští pod taktovkou nové trenérské dvojice Werner – Kratochvíl zvedli a vrátili do pozic, které jim byly vlastní v předchozích ročnících. Ze tří podzimních porážek mrzela především ta v Zárybech, kde hosté odcházeli na poločas s dvoubrankovým náskokem. Tu ale nejspíš vymaže kontumační výsledek, takže v Řepíně mohou být maximálně spokojeni. A právem. Vždyť ani v jednom podzimním utkání nevyšli střelecky naprázdno. „Vychutnáme si třetí příčku po podzimu a v klidu se připravíme na těžké jaro," řekl po závěrečné výhře nad mělnickém FC trenér Werner.

FC Mělník (6. místo, 18 bodů).

Mělničtí se přiblížili ke svým bodovým ziskům z předešlých dvou podzimů v kraji (20 a 19). Tým trenérů Kalkanta a Filipoviče uhrál stejně jako Řepín a Byšice doma 11 bodů z 18 možných, venku to už ovšem v porovnání s Řepínem bylo slabší. Na úvodní tříbodový export ze Pšovky se výběru z Podolí podařilo navázat až v předposledním kole v Rožďalovicích. Celkově ale Mělničtí mohou být spokojeni, a to i se střeleckou formou M. Verneka, který svými deseti přesnými zásahy vévodí spolu s milovickým Müllerem kanonýrům soutěže.

Lužec (7. místo, 18 bodů).

Loňský účastník skupiny A si na první výhru ve staronové společnosti musel počkat až do osmého kola, kdy zcela nečekaně vyloupil Vysokou. Od té doby byl ovšem s výjimkou debaklu v Dolním Bousově na koni. Na cestě do lepší poloviny tabulky porazil dokonce i tehdy vedoucí dobrovické béčko na jeho hřišti. Nakonec je z toho nejlepší lužecký podzim posledních čtyř let a vyhlídky na relativně klidnější jaro.

Byšice (8. místo, 16 bodů).

V porovnání s loňským nováčkovským podzimem úspěch, oproti jaru ovšem ústup ze slávy. 27 inkasovaných gólů (stejně Vitana dostala i loni na podzim) je po Pšovce a spolu se Záryby druhou nejhorší vizitkou soutěže. Především vstup do podzimu jarnímu suverénu vůbec nevyšel, výsledkem byly jen tři body z úvodních šesti kol. Druhá část podzimu včetně závěrečné výhry nad Pšovkou ovšem ladí trenéra Vitany Pšeničku na mírně optimistickou notu: „Máme dvakrát tolik bodů co v loňském ročníku, takže se v klidu připravíme na těžké jaro."

Vysoká (10. místo, 15 bodů)

Ve Vysoké si ani po nadprůměrném jaru nedělali před podzimem přehnané iluze, a na podzim prakticky jedou podle plánu. „S největší pravděpodobností nás čeká hodně těžká sezona. Desáté místo by bylo úspěchem," pravil těsně před podzimním výkopem trenér Řízek. Jeho tým je v poločase opravdu desátý, a to především zásluhou šesti remíz, z toho čtyři byly domácí. A kouč Řízek po podzimu? „Pohled na tabulku je všeříkající, na jaře půjde o každý bod."

Záryby (11. místo, 14 bodů)

Podzimní jedenácté místo je Zárybským zřejmě souzené. Vybojovali ho potřetí z posledních pěti sezon. Jenže tentokrát je ještě mnohem hůř. Disciplinární komise krajského svazu si totiž na své posezonní jednání pozvala zástupce Záryb na kobereček kvůli opakovanému neoprávněnému startu hráče Brůžka (neměl v pořádku nové členství v FAČR) a její ortel byl nemilosrdný – minus 12 bodů z konečné tabulky a pokuta 60 tisíc korun. Z takové rány se bude klub jen těžko vzpamatovávat, přestože má z minulosti bohaté záchranářské zkušenosti.

Kostelec (12. místo, 14 bodů)

K Labi v létě zlanařili nového trenéra Jaroslava Strnada, jenže střelecká produktivita s ním nepřišla. Průměr ani ne jednoho vstřeleného gólu na zápas dostal tým do ještě o něco složitější pozice, než v jaké byl před rokem coby nováček. Ještěže defenzíva občas uhájila čisté konto a hodit se stoprocentně budou i tři kontumační body z utkání se sousedními Záryby, které v podzimním derby vyhrály.

Pšovka (13. místo, 13 bodů)

Předsezonní plány o popředí tabulky a možném útoku na postup se v podání realizačního týmu Pšovky ukázaly jako velké přestřelení. Ke cti je Mělnickým začleňování mladých hráčů, ovšem bez výraznějšího bodového zisku. Ten je oproti loňsku zhruba jen poloviční a patří k největšímu překvapení krajské sezony. „Z našeho podzimního vystoupení si odnáším velké zklamání," nemohl po závěrečném utkání konstatovat nic jiného trenér Libor Tomášek. Jarním úspěchem Pšovky bude, když se podzimní „třináctka" nenaplní v pověstnou smůlu.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/podzim-v-i-b-adept-na-sestup-po-disciplinarnim-trestu-jsou-jim-zaryby-20121218.html