Postup z pralesa: Řepín B, Všestudy a Vojkovice

22.07.2010 15:32
Mělnicko - Posezónní summary IV. fotbalových tříd Mělnicka.

Bez překvapení skončila IV. třída skupina A. Řepínské béčko šlo od prvního kola jasně za svým cílem – postupem a to se mu nakonec podařilo.

Řepínští to ale neměli vůbec lehké. Celou sezónu se ve vedení přetahovali s béčkem Kel. Ty ale v závěru soutěže trochu polevily a dovolily svému konkurentu vybojovat prvenství. „Naším cílem postup nebyl. Nakonec jsme mohli postoupit i z druhého místa a nahradit odstupující Ledčice, ale vzhledem k sestupu áčka do III. třídy jsme tuto nabídku odmítli“, dodal sekretář Kel Jiří Hulička st.

Eminentní zájem o postup měla třetí rezerva Velkého Borku, ale k postupu chyběly tři body. Podobně na tom bylo i béčko Byšic. Ale také Vitana na jaře trochu ztrácela a to jí stálo lepší umístění.

Největším příjemným překvapením jara ale byly výkony Nebužel. A stačilo k tomu málo. Nový trenér, který svými metodami hráče přesvědčil ke kvalitní přípravě a výsledky se záhy dostavily. Pokud Nebuželům vydrží elán i do příštího ročníku, budou určitě patřit k aspirantům postupu.

Obrovským zklamáním je pro příznivce Obříství jarní umístění jejich Sokola. Třetí tým podzimní části získal na jaře pouhých sedm bodů a zcela odpadl. Výsledkem toho je až konečné šesté místo. Lepší časy pamatují také ve Střezivojicích i na béčku Lobkovic. Tabulku uzavírá už téměř tradiční dvojice – Všetaty B a Tuhaň. Hráčům obou klubů jde ale hlavně o fotbálek a tak to v těchto nejnižších soutěží vlastně má být.

Po podzimní části se vítězné Všestudy krčily až na třetím místě tabulky se ztrátou devíti bodů na do té doby zcela suverénní béčko Veltrus. V jarní části ale hráči Všestud ztratili pouhé 4 body za dvě remízy a také díky zaváhání Veltrus vybojovali zasloužený postup.

Výborné výkony bez větších výkyvů podávali po celou sezonu i hráči béčka Dolan, které také dostlaly po odhlášení Ledčic nabídku k postupu. „Protože naše áčko hraje také ve III. třídě, tak by­chom museli mít dvě soupisky a hráči by navzájem nemohli hrát za obě mužstva. Navíc bychom museli hrát ve skupině A, což by zvýšilo i náklady na cestovné. Proto jsme po zvážení nabídku nepřijali“, řekl dolanský sekretář Mika.

Z postupu se tak radují až ve třetích Vojkovicích. „Naše béčko podávalo ve IV. třídě dobré výkony. Myslíme si, že III. třída až tak o moc těžší není a tak to chceme zkusit“, dodal sekretář Vojkovic Štefan Kúr. Velký výkonnostní pád zaznamenalo béčko Veltrus. Podzimní lídr na jaře zcela odpadl. Mužstvo se často potýkalo s nedostatkem hráčů, když někteří fotbalisté z jeho kádru museli nastupovat za prvotřídní áčko v I. B třídě.

Z ostatních týmů se dařilo béčku Lužce, za který úspěšně nastupovali dorostenci, kteří se připravují na svojí kariéru v áčku Lužce. Mladíci ukázali, že by mohli být pro lužecký fotbal přínosem, ale musí nadále na sobě pracovat. „Talentů je tu dost, ale záleží na tom, jak to kluci zvládnou“, říká trenér áčka Miroslav Štěpánek.

Trochu za podzimním očekáváním skončila sezóna pro Dřínov a také rezervu kralupské Čechie, která se celé jaro potýkala s velkým množství zraněných hráčů.

Někdejší účastník III. třídy – Hostín, svůj pád prodloužil až na samé dno nejnižší okresní soutěže a tak jeho hráči i funkcionáři mají určitě o čem přemýšlet.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/ivsummary20100722.html