Řepín A - Lužec 2:4 - I.B třída (2012/13)

23.04.2013 15:32

Lužec byl na ručník, a přece v Řepíně vyhrál

Oba soupeři, kteří se ke vzájemnému souboji v 18. kole sešli v Řepíně, měli z minula co dohánět. Zatímco Řepín si přivezl alespoň bod z ambiciózního Bousova, Lužec doma propadl, když si všechny body odvezly Záryby. Ještě než se fanoušci stačili rozmístit kolem hrací plochy, skóre bylo v pohybu. Ve 3. minutě se Paloušek bez problémů uvolnil a střelou k tyči nedal Prislupskému šanci.

Namlsaný Řepín byl při chuti a hráči Lužce mnohdy jen přihlíželi, jak si domácí vytvářejí jednu šanci za druhou. Šonský ani Štrombach sice neuspěli, ale po dalším zmatku v hostující obraně uklidil Jurčovský míč do lužecké brány. V těchto minutách byl na tom Lužec podobně jako boxer v ringu těsně před k. o., zralý na ručník. „Sakra, hrajte, nebo tady dostaneme búra," vylétlo z lužecké střídačky.

Je až neuvěřitelné, jak málo stačilo k obratu. Ve 24. minutě si Peroutka naskočil na přesný centr Martina Tauchmana a snížil. Situace na place se změnila. Řepínu se – obrazně řečeno – totálně rozklepala kolena a Lužec byl na koni, což potvrdil i Peroutkův vyrovnávací gól ještě do přestávky.

Ještě na začátku druhé půle měli domácí dvě dobré šance, jenže bez využití a přišel trest. Rigova šance skončila rohem, který Stejskal přetavil ve vedoucí gól hostí. Domácí se zoufale snažili otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch, ale marně. Se svou šancí neuspěl Horník, gólem neskončil ani trestňák Palouška, a když už byl Prislupský překonaný, skončila hlavička Černého na břevně. Kalich hořkosti až do dna si Řepín vypil čtyři minuty před koncem, když Peroutka vtipným obloučkem přehodil Fidranta.

Řepín – Lužec 2:4 (2:2).
Branky: 3. Paloušek, 20. Jurčovský – 24., 33. a 86. Peroutka, 58. Stejskal.
Rozhodčí: K. Macháček. ŽK: 1:1. Diváci: 100.
Řepín: Fidrant – Slepička, Horník, Wurm, Šonský (78. D. Kratochvíl) – Štrombach (68. Salač), A. Kratochvíl (46. Dvořák), Paloušek, Ryba – Jurčovský, Černý.
Lužec: Prislupský – D. Tauchman, M. Tauchman, Šára, J. Kučaba – Rigo, Stejskal, Lafek (84. Velický), Uher – M. Kučaba (68. Levý), Peroutka (90. Kučera).

 

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/i-b-trida-dynamo-prodalo-zkusenosti-a-svou-skupinu-uz-vede-o-tri-body-20130422.html