Řepín – Bělá 5:1 (2:1) - I.B třída (2010/11)

12.09.2010 23:29

Bělá hrála, Řepín dával góly

 

Řepín – „Ještěže vedeme o gól, naše hra nestojí za nic,“ ulevil si v poločase nedělního utkání fotbalové I. B třídy řepínský sekretář Jaroslav Urbánek.

A skutečně, domácí tým se celý první poločas na hřišti doslova hledal. Řepínští ztráceli půdu pod nohama především ve středu pole, kde kraloval zkušený kapitán hostů z Bělé Vrabec.

Jeho dirigentská zkušenost byla znát a jen menší důraz před brankou soupeře nepustil Bělou do vedení. V síti neskončila ani Tomanova střela z 10. minuty, se kterou si poradil domácí brankář Štrupl. To jeho kolega Jindra selhal v první vážnější situaci, když propustil za svá záda poměrně lehký oblouček Wernera.

„S brankářským postem máme problém,“ povzdechl si po zápase bělský kormidelník Toman. „Brankáři z kádru jsou zranění a loňský dorostenec Jindra to má těžké. Naše hra na pohled nevypadá špatně, ale bohužel vůbec nedáváme góly.“

Na „umělecký dojem“ Bělá v Řepíně rozhodně uspěla. Její akce nepostrádaly fotbalovost, měly hlavu a patu. Jenže, co je to platné, ve fotbale rozhodují góly, které v neděli do řepínského „čeřenu“ jaksi nepadaly. Navíc Luděk Štrupl v domácí brance několikrát „čaroval“.

Ostatně, hru soupeře ocenil i domácí trenér Miroslav Vlk. „Hosté nás v první půli zaskočili, a nebýt chyby jejich brankáře a naší jediné, naštěstí proměněné šance, asi bychom o přestávce nešli do kabin s jednobrankovým vedením.“

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Hosté dál praktikovali líbivou hru, které chybělo jediné – důraznější zakončení.

K domácímu „budíčku“ zavelel půl hodiny před koncem přesnou hlavičkou Zbyněk Štrupl, když nejistý Jindra podběhl centrovaný míč z rohového kopu. „To byl signál k našemu obratu k výhře, ale spíš než herně jsme zápas zvládli bojovností,“ zhodnotil klíčový moment domácí lodivod Vlk.

Řepín byl najednou v ráži a po dalším gólu Wernera přidal v poslední minutě pátý hřebíček do bělské rakve rtuťovitý mladíček Černý. Řepín byl s čtyřbrankovou výhrou nadmíru spokojený, Bělé zbyly po kruté porážce jen oči pro pláč…

 

Řepín – Bělá 5:1 (2:1)
Branky: 19. a 67. Werner, 31. a 60. Zb. Štrupl, 90. Černý – 28. Vrabec. Rozhodčí: Jansa. ŽK: Slepička, Horník – Bejda, Zdražil, Vrabec. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Paloušek (67. Salač), Horník, Brejša (82. Frič), Werner – Dvořák, Zb. Štrupl (77. Černý).

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/bela-hrala-ale-branky-daval-repin20100914.html