Řepín – Brandýsek 2:1 (0:1) - I.B třída (2009/10), video

31.08.2009 14:48

Vysvobozením až penalta v závěru

Řepín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Po porážce v Lidicích byli fotbalisté Řepína natěšeni na první domácí duel, který odehráli doma před hezkou návštěvou opět proti týmu z Kladenska.

Proti Brandýsku ale opět málem doplatili na neproměňování šancí. Vysvobození nakonec přinesl až pokutový kop v závěrečných minutách.

Domácí si celý úvodní poločas udržovali převahu, kterou ale gólově nevyužili. Po čtvrt hodině byl ve vápně sražen Štrupl. Jurčovský, který v útoku zastoupil zraněného Dvořáka, z pokutového kopu pouze orazítkoval tyč.

Řepínští v aktivitě nepolevovali. Do vedení ale šli hosté. Po chybě obrany otevřel skóre neobsazený Vaněk. Úvod druhé části byl odrazem té první. V 59. minutě se diváci dočkali vyrovnání. Hostující síť rozvlnil hlavou Štrupl.

Rozuzlení vyhecovaného utkání přišlo dvě minuty před koncem. Po střetu Štrupla s jedním z hostujících obránců sudí Salač ukázal podruhé na značku pokutového kopu. Prejza mířil přesněji než Jurčovský v první části a vystřelil svému týmu první tříbodový zisk v sezóně.

I domácí sekretář Jaroslav Urbánek ale musel uznat, že se výhra nerodila lehce. „Hlavně vlastní střeleckou neschopností jsme výsledek otočili až po změně stran. Soupeř dobře bránil, dopředu nepřevedl skoro nic. Nám citelně chyběl Dvořák a jeho klid při zakončení. I když v naší hře bylo hodně nervozity a nepřesností jsme za plný bodový zisk rádi. Mužstvo prokázalo velkou vůli po vítězství. Pochvalu za dobrý výkon zaslouží kapitán Štrupl, který byl u všeho důležitého,“ uvedl.

Řepín – Brandýsek 2:1 (0:1)

Branky: 59. Štrupl, 89. Prejza z PK – 31. Vaněk. Rozhodčí: Salač. ŽK: 1:4. Diváci: 200. Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček, Bláha (82. Vortel), Šplíchal – Salač, Prejza, Kratochvíl, Brejša – Štrupl, Jurčovský.