Řepín – Byšice 0:0 I.B třída (2011/12)

31.10.2011 12:48

Pohlednému derby chybělo jediné - góly

Řepín – V desátém kole středočeské I. B třídy svedl los skupiny B ke vzájemnému duelu hned šestici mělnických mužstev.

Zatímco Vysoká přehrála Záryby a kostelecký nováček si bez problémů poradil s Mělníkem, jeho byšický „kolega“ přijel na Řepín plný bodového očekávání hlavně kvůli svému zatímnímu nelichotivému postavení v tabulce.

„Byšice herně rozhodně nepatří tam, kde dosud jsou,“ pochválil před zápasem hosty řepínský trenér Vlk. „Mají posílený kádr a střetnutí s nimi určitě nebude jednoduché.“

Jeho slova potvrdil byšický Resl, když už ve 4. minutě poslal táhlou střelu těsně nad břevno Štruplovy branky. Za čtyři minutky střílel Jurčovský z trestného kopu, který však domácí obrana odvrátila na rohový kop.

Vzápětí o sobě dal vědět Řepín. Kapitán Kratochvíl, který se po zranění vrátil do základu, vysunul do šance Palouška, jenž ji však nevyužil podobně jako další příležitost o pět minut později. Hosté znovu zahrozili na konci první čtvrthodiny, kdy unikl Jurčovský po levé straně, ale jeho pěkný centr minul Lauda.

Zatímco zpočátku vystrkovaly růžky především Byšice, závěr poločasu patřil domácím. Nejprve Radimský vytáhl na roh střelu Nováka a vzápětí mířil do tyče povedenou střelou Rada.

Přestože góly nepadaly ani na jedné straně, měla se nadprůměrná návštěva (150 diváků) stále nač koukat. Třeba na pěkný průnik Menčla, který posunul na Jurčovského, jemuž však zkazil radost Štrupl včasným vyběhnutím.

Do druhé půle stáhl byšický trenér Pšenička Jurčovského do zálohy, v níž se cítil daleko lépe než v útoku. A šance pokračovaly na obou stranách jak na běžícím pásu…

51. minuta: pěkný oblouček Laudy vytáhl Štrupl na roh, 56.: Salač nevyzrál na Radimského z bezprostřední blízkosti, 59.: byšický kapitán Proksch vyhlavičkoval míč z prázdné branky, 62.: povedenou střelu Jindřicha vyškrábl Štrupl na roh stejně jako ránu střídajícího Čermáka v 78. minutě.

Povedený výkon mohly Byšice korunovat gólem v 79. minutě, ale Menčl „zazvonil“ bombou jen na břevno řepínské branky. V závěru se do šancí dostali i domácí. Nejprve sudí správně neuznali Palouškovi gól pro ofsajd, poté Novák „přepychově“ posunul do šance Salače (nedal) a těsně před koncem nedokázal Novák potrestat gólem chybu stopera Proksche.

Přestože gól nepadl ani na jedné straně, snesla se na oba týmy zasloužená chvála za nadprůměrný výkon, kterému chybělo jen to fotbalové koření…

Trenéři po utkání

Miroslav Vlk, Řepín: „Remíza je naprosto spravedlivá, šance měli jak domácí, tak i hosté. Chci pochválit svůj tým za bojovnost a vyzvednout spolehlivého Luďka Štrupla v naší brance.“

Tomáš Pšenička, Byšice: „S bodem jsme spokojení, i když před zápasem jsme chtěli víc. Věděli jsme, že se na Řepíně bude těžko vítězit. Mohli jsme nejen vyhrát, ale i prohrát.“
Řepín – Byšice 0:0
Rozhodčí: Tobiška. ŽK: Novák, Horník – Čurda, Beneš, Menčl, Proksch.
Řepín: L. Štrupl – Merz, Horník, Vaněček, Bláha – Rada (90. Brejša), Kratochvíl (83. Dvořák), Prejza, Salač – L. Novák, Paloušek.
Byšice: Radimský – Kadlec, Beneš, Proksch, Resl (46. Čermák) – Lauda, Čurda, Jindřich, Menčl – Jurčovský, J. Novák (73. Manžel).
KAREL HORŇÁK

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/pohlednemu-derby-chybelo-jedine-goly20111031.html