Řepín hostí derby přeběhlíků

08.10.2010 13:39

Není okresní derby jako okresní derby. To nedělní mezi Řepínem a FC Mělník v I. B třídě slibuje boj o každý metr trávy. Na obou stranách se to hemží „přeběhlíky z tábora nepřítele.“

Domácí sestava vykazuje tři hráče, kteří měli v minulosti co do činění se soupeřem. Vedle bratří Štruplů, kteří působili v Mělníku ještě v minulé éře v krajském fotbale, má mělnické kořeny i Jaromír Morávek. Jeho přesun do řepínského dresu je navíc hodně čerstvý.

V mělnickém týmu je na tom podobně Milan Kohout. Zkušený útočník po dlouhé zápasové pauze přešel na Podolí začátkem letošní sezony, ale kvůli zranění by mohl poprvé hrát právě až proti svému mateřskému oddílu.

Velký návrat na místo činu pak zažije i mělnický trenér Petr Kalkant, který vedl Řepín v postupové sezoně 06/07 a poté i rok v kraji. Jeho úkolem bude vymyslet něco na domácí obranu, která je s pouhými pěti inkasovanými góly nejpevnější v celé soutěži.

Domácí navíc jako jediní v sedmi odehraných zápasech neprohráli a doma jsou dokonce stoprocentní. Mělnické tak čeká při pokusu přiblížit svou slabší venkovní bilanci té úspěšné domácí tvrdá práce.

Nedělní okresní derby v Řepíně bude vyvrcholením celkově zajímavého 8. kola v nejnižší krajské třídě. Už v sobotu dopoledne budou i po minulé porážce nadále vedoucí Záryby doma čelit druhé Dlouhé Lhotě. Vysoká přivítá nebezpečnou Kropáčovu Vrutici a o holé přežití půjde v sobotním utkání Tišic na hřišti posledních Luštěnic.

Oba mělničtí zástupci v krajském přeboru se po sérii porážek zvedli a v minulých dvou kolech uhráli po čtyřech bodech. Na další si dělají zálusk proti čtrnáctibodovým týmům. Neratovice doma vyzvou Beroun, Libiš hostuje na hřišti čáslavské rezervy.

Také v I. A třídě se doma představí pouze jeden z okresních zástupců. Mělnická Pšovka pohostí Mnichovo Hradiště. Dynamo by měl teoreticky čekat příjemný výlet do nedalekých a hlavně posledních Klecan.

SOBOTA 9. ŘÍJNA
III. liga žen: 13.30 Všestudy – M. Hradiště.
I. A: 16.00 Pšovka - Mn. Hradiště.
I. B: 10.15 Záryby - Dlouhá Lhota, 16.00 Vysoká - Kr. Vrutice.
OP: 16.00 Mšeno - Lobkovice (Vermach), N. Ves - Veltrusy (Zárybnický), Kostelec - Čechie (Němeček), Cítov - Dynamo B (Kudrna), PTZ - D. Beřkovice (Tůma), Byšice - Vojkovice (Pos).
III. A: 16.00 Čečelice - Vehlovice (Jahoda), H. Počaply - V. Borek (Börner), Tišice B - Kly (Líbal), Řepín B - Záryby B (Vágner), Liběchov - Všetaty (Blahout).
III. B: 16.00 Sazená - H. Beřkovice (Eder), Botafogo - Jeviněves (hř. Vraňany, Svoboda), Všestudy - Hořín (Šubr).
IV. A: 16.00 Střezivojice - Obříství (Havel).

NEDĚLE 10. ŘÍJNA
KP: 16.00 Neratovice - Beroun.
I. B: 16.00 Řepín – FC Mělník.
OP: 16.00 Pšovka B - Libiš B (Hampl).
III. A: 10.15 Mlékojedy - Lotos (Svoboda), 16.00 Dřísy – Neratovice B (Antoš).
III. B: 16.00 Vojkovice B – Postřižín (Jahoda), Dolany – Chvatěruby (Börner), K. Kralupy - Zálezlice (Šubr), PTZ B - Chlumín (Přáda).
IV. A: 16.00 Mšeno B – Lobkovice B (Zárybnický), Tuhaň - Byšice B (Vágner), Botafogo B - V. Borek B (hř. Vraňany, Líbal), Nebužely - Roma (Tůma), Vysoká B - Všetaty B (Malák).
IV. B: 16.00 Úžice - Vraňany (Němeček), Hostín – Čechie B (Dvořák), Lužec B – Dolany B (Eder), Cítov B – Veltrusy B (Pos), Spomyšl – Chvatěruby B.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/repin-hosti-derby-prebehliku20101008.html