Řepín – Luštěnice 0:2 (0:0) I.B třída (2010/11)

06.06.2011 08:41

Skvělé Luštěnice vyšachovaly Řepín ze hry o postup

Řepín – Dostihy o postup s Dlouhou Lhotou skončily. Dvě kola před koncem vede rival Řepína tabulku již o pět bodů a má nakročeno k postupu.

Domácím šlo především o udržení kontaktu s lídrem skupiny. „Vím, že soupeř prohrál na jaře jen jednou,“ glosoval předzápasovou situaci řepínský trenér Miroslav Vlk, „a tak to pro nás bude velmi těžké. Ze zdravotních důvodů postrádáme Kratochvíla, pracovní povinnosti nepustily na trávník ani Zbyňka Štrupla. Uvidíme, jak se poperou se svou šancí další hráči.“
Oldřich Brdička, vedoucí týmu Luštěnic: „Na Řepín jsme si přijeli v klidu zahrát pěkný fotbal a potrápit domácí, kterým ještě stále jde o postup. Cíl chceme splnit i přesto, že máme problém na postu brankáře.“
První poločas se odehrávala na přepychově připraveném pažitu pravá fotbalová nuda. Útoky se přelévaly pouze od jednoho pokutového území ke druhému a kromě dvou žlutých karet, které sudí Zdeněk udělil dvojici řepínských záložníků, toho k vidění nebylo vůbec nic.
Zajímavější věci se začaly dít až po přestávce. V 56. minutě posoudil sudí kontakt Horníka s Kopou jako penaltový a sám postižený otevřel skóre.
Řepín působil v rozehrávce těžkopádněji, jeho hráči byli u míčů většinou později. Zato Luštěnice jim dávaly lekci v přímočarých akcích. Domácí bojovnost tentokrát nebyla moc platná, a když už si hostitelé připravili dobrou šanci, jako například Dvořák v 67. minutě, nedokázali ji dotáhnout do konce.
Potvrzení výsledku přišlo zanedlouho, když Horník nesmyslně fauloval v pokutovém území. Druhou penaltu Luděk Štrupl nejprve hostujícímu Zikmundovi vyrazil, ale dorážce stejného hráče již neodolal.
„Zvolená taktika s jedenácti hráči do pole bez brankáře se vyplatila,“ hodnotil se smíchem průběh zápasu luštěnický trenér Pavel Pavlíček. Narážel tím na fakt, že i na postu gólmana měly Luštěnice hráče, který obvykle hraje v poli. „Domácí ho prakticky neohrozili a v poli jsme byli jednoznačně lepší. V závěru nás čeká doma Vysoká a pojedeme na derby do Rejšic.“
„Už před zápasem jsem věděl, hosté budou těžkým oříškem,“ hodnotil utkání domácí trenér Vlk. „První porážka v soutěži na domácím hřišti samozřejmě mrzí, ale byla naprosto zasloužená. Soupeř byl po všech stránkách lepší, my jsme si za celé utkání nevytvořili jedinou šanci.“
Řepín – Luštěnice 0:2 (0:0)
Branky: 56. Kopa z PK, 77. Zikmunda z PK. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: Paloušek, Novák, Bláha – Janek, Jakubův. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Horník (79. Škoda), Vaněček, Kinzl – Paloušek, Prejza (84. Goldstein), Novák, Salač (62. Bláha) – Dvořák, Černý. Luštěnice: Hůlka – Archman, Brdička, Pavlíček, Jakubův – Bartoň, Kopa, Zikmunda, Janek (74. Hanuš) – Holčapek, Lafek (88. Janů).
KAREL HORŇÁK

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/skvele-lustenice-vysachovaly-repin-ze-hry-o-postup.html