Řepín – Luštěnice 1:0 (0:0) - I.B třída (2008/09)

26.10.2008 17:46

Dvořák v roli řepínského spasitele

Řepín - B-třídní fotbalisté Řepína dokázali gólem v samotném závěru přerušit tři utkání trvající sérii proher. Odnesly to čtvrté Luštěnice.

Úvodní dějství bylo vyrovnané. Blíže k brance mělo spíše domácí mužstvo, ale neujala se střela Dvořáka, ani hlavička Štrupla. Několik minut před poločasem hostující brankář Vlk srazil v pokutovém území Štrupla. Píšťalka sudího však zůstala němá. Hned po pětadvaceti sekundách druhé půle v největší šanci utkání nastřelil agilní Štrupl břevno luštěnické branky.

Hrál se svižný fotbal a hra se přelévala ze strany na stranu. Řepín si v závěrečné desetiminutovce vypracoval velký tlak, který vyvrcholil obrovskou šancí Štrupla, jenž sám před brankářem nedal. Nakonec se domácí zaslouženého gólu dočkali v 88. minutě.

Dlouhý výkop Peřestého hlavou prodloužil Štrupl na neobsazeného Dvořáka, který napálil skákající míč do šibenice a rozjásal promrzlé řepínské publikum. „Podíval jsem se, kde stojí brankář, a trefil jsem to,“ popsal rozhodující okamžik autor poloviny všech řepínských gólů v letošní sezoně.

Domácí si v nervózním závěru vedení udrželi a připsali si veledůležité tři body. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli více vážných šancí. Hosté neunesli některé výroky rozhodčího a utkání bylo ke konci zbytečně vyhecované. Jsme rádi, že se nám podařilo zlepšit defenzivní činnost a gólem v závěru konečně zvítězit,“ uvedl řepínský předseda Milan Vaněček.

Řepín – Luštěnice 1:0 (0:0)

Branka: 88. Dvořák Rozhodčí: Myška. ŽK: Slepička, Štrupl – Vlk, Hůlka, Holčapek, Bůžek. Diváci: 60. Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček, Vaněček, Šplíchal – Rada, Prejza (21. Kratochvíl), Bláha (63. Salač), Paloušek (77. Kraus) – Dvořák, Štrupl. Luštěnice: Vlk – Fišera, Kolář, Archman, Zikmunda – Kudrák (63. Jakubův), Bůžek, Hůlka (88. Gerboc), Pavlíček – Šesták, Holčapek.

video: