Řepín – Lysá n. L. 4:3 (1:1) - I.B třída (2007/08)

11.09.2007 11:50

Strhující bitvu rozhodl z penalty řepínský Prejza

Řepínští chtěli v utkání proti Lysé dokázat stoupající formu, a to se jim nakonec ke spokojenosti domácích diváků podařilo.

Lysá do tohoto utkání neztratila ani bod a svou útočnou hrou prokazovala, že postavení v tabulce není náhodné. Hosté, ze zálohy dirigováni zkušeným Doležalem, využívali každou možnost k útoku, kterému vévodil D. Novák, který po celý zápas zle proháněl domácí obránce. A protože ani domácí nechtěli zůstat pozadu, byl v nedělní podvečer na Řepíně k vidění fotbal, který se přítomným divákům musel líbit.

Do vedení šli domácí ve 12. minutě po pěkné individuální akci Zbyňka Štrupla, který si položil i brankáře a bez problémů zavěsil. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou a obě obrany byly neustále v permanenci. U domácích nedal dobrou příležitost Prejza, na druhé straně se domácí obrana zapotila při spolupráci Nešpora s Novákem. Novák pak ve 36. minutě prošel z levé strany přes dva bránící hráče, od brankové čáry přesně našel Hovorku, a ten srovnal.

Ve struhující druhé půli šli domácí do vedení Prejzou po přihrávce od Kohouta – 2:1. O chvilku později se ještě neujala střela Štrupla. V 64. minutě mohl být slavný domácí Salač, který byl po vystřídání na hrací ploše pouhé tři minuty, ale napálil míč z voleje jen do břevna Málkovy branky.

Nedáš – dostaneš, si řekli hostující Hovorka s Novákem a během dvou minut otočili skóre – 2:3. Ale bojujícím domácím stačila k vyrovnání pouhá minuta. To se trefil Burant a začínalo se znovu.

V hektickém závěru se obě mužstva snažila strhnout vedení na svou stranu. To se nakonec podařilo domácímu Řepínu. Zbyněk Štrupl prošel do vápna, kde byl nedovoleně atakován, a z nařízené penalty málem protrhl síť Prejza – 4:3.

Hosté se neradi smiřovali s blížící se porážkou a vrhli všechny síly do útoku. Zahrávali několik standardních situací a zle se tlačili k řepínské brance. Ale obrana dirigovaná Dvořákem a dobře chytajícím brankářem Boreckým se už překonat nenechala.

Branky: 58. a 80. z pen. Prejza, 12. Štrupl, 68. Burant – 36. a 66. Hovorka, 67. Novák. Rozhodčí: Herda. Bez žlutých karet. Diváků: 150.
Řepín: Borecký – Miler, Dvořák, Vaněček, Kinzl – Janda (46. Burant), Prejza, Kratochvíl, Bláha (61. Salač) – Kohout (79. Šíma), Štrupl.