Řepín – Mšeno 4:0 (0:0) - I.B třída (2007/08)

ŘEPÍN - Řepín proměnil derby ve vlastní exhibici

V okresním derby dvou nováčků krajské I. B třídy a odvěkých regionálních rivalů byli v neděli podvečer jasným králem hostitelé z Řepín.

I. B třída:
Řepín – Mšeno 4:0 (0:0)

V prvních dvaceti minutách se hrálo v zahřívacím tempu. Obě mužstva se vzájemně oťukávala a mírně navrch mělo Mšeno. Ani jedno z mužstev si ale žádnou šanci nedokázalo vytvořit.

Postupem času začínali mít navrch domácí a začali se objevovat i brankové šance, při nichž se hlavně zapotil hostující gólman Hnízdil. Svými úspěšnými zásahy zmařil velkou šanci Buranta a v závěru půle se vyznamenal i při střele Štrupla k tyči.

Když se na druhé straně neprosadil z dobré pozice Janouch s Tříškou ani domácí Štrupl, který mířil těsně vedle, skončil poločas zaslouženou bezbrankovou remízou.

Po přestávce dokázali Řepínští svůj tlak ještě stupňovat a v hostující defenzivě se začaly objevovat povážlivé trhliny. A góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Už po deseti minutách se k míči dostal Prejza, který přízemní střelou k tyči otevřel skóre.

Od té chvíle hosté úplně odpadli a domácí předváděli jednu útočnou akci za druhou. V 60. minutě ještě Štrupl další ze svých „loženek“ neproměnil, ale přesto se vzápětí mohli domácí příznivci radovat. Salač umístěnou střelou nedal Hnízdilovi šanci – 2:0.

V posledních dvaceti minutách už byli hosté „na ručník“. Domácí plně ovládli hru a vytvářeli si šance jak na běžícím páse. Naštěstí pro hosty ne vždy byli v koncovce úspěšní, o čemž by mohl vyprávět nedělní největší spalovač Zbyněk Štrupl, proti kterému se v závěru utkání postavila i tyč hostující branky.
Naštěstí měli Řepínští i jiné střelce. V 72. minutě váhala hostující obrana tak dlouho s míčem, až o něj přišla a Prejza pohodlně připojil svůj druhý gól v zápase. Čtyři minuty před koncem doklepl míč za záda Hnízdila po předcházející tyči Štrupla zcela volný Kratochvíl.

„Prvních dvacet minut jsme hráli moc zakřiknutě a Mšeno bylo v těchto fázích lepší. Postupem času ale začala nervozita z našich hráčů opadávat a v závěru poločasu už jsme měli taktovku zápasu jasně ve svých rukách. Ve druhé části jsme si vytvořili drtivý tlak a po prvním gólu už se hrálo prakticky na jednu branku. V závěru už to byla z naší strany exhibice. Naše vítězství je zcela zasloužené a pro nás velice cenné,“ radoval se po utkání trenér vítězů Petr Kalkant.
Branky: 55. a 72. Prejza 2, 65. Salač, 86. Kratochvíl. Rozhodčí: Pechanec. Hráno bez karet.
Řepín: Peřestý - Dvořák, Štěpánek, Vaněček, Kinzl - Janda (54. Salač), Bláha, Prejza, Burant (75. Kratochvíl) - Kohout (80. Miler), Štrupl.
Mšeno: Hnízdil - Čurda, Brunclík (77. Sigmund), Pokorný, Grát - Háze (46. Kříž), Tříška, Janouch, Kolumpek - Šledr, Guttenberg