Řepín – Pěčice 2:1 (0:0) I.B třída (2011/12)

03.10.2011 14:38

Řepín dokázal, co čtyřicet soupeřů před ním ne: porazit Pěčice

Řepín – Fotbalisté Řepína udělali přítrž předlouhé šňůře neporazitelnosti Pěčic. Ty odešly ze zápasu naposledy bez bodového zisku 17. dubna 2010 ještě v okresním přeboru v Klášteře. Od té doby urvaly alespoň bod ve čtyřiceti po sobě jdoucích duelech. Znovu narazily až v neděli…

 

A porážku, o které rozhodl po bezbrankovém prvním poločase až ten druhý, nesli hosté poměrně nelibě. „Konec byl trochu nervózní, hosté hráli vabank a samozřejmě se jim nelíbilo pískání rozhodčího, se kterým zbytečně diskutovali a připravovali se o čas. Nakonec měli ještě jednu šanci ze strany, ale jejich hráč pouze nastřelil našeho brankáře,“ vrátil se domácí trenér Miroslav Vlk do závěru bojovného zápasu, ve kterém domácí uhájili nejtěsnější náskok.

O ten se před hostujícím snížením po individuální akci jejich kapitána Charváta gólově přičinili Paloušek se Zbyňkem Štruplem. „Podařilo se nám dát ze skrumáže na malém vápně dvě branky. Hlavně při té druhé, kdy nechali osamoceného Štrupla otočit s míčem, udělali hosté dost velkou chybu v obraně.“

Výhra je podle domácího kormidelníka naprosto zasloužená. „Rozhodlo, kdo dá první branku. Tu jsme dali my, zatímco soupeř ze svých šancí nedal. Od toho se to pak odvíjelo,“ měl jasno Miroslav Vlk, který musel do 25. minuty hned dvakrát sáhnout do už tak oslabené sestavy. Vaněčkovi s Kratochvílem se totiž obnovila stará zranění. „Hlavním úkolem bylo uhlídat bratry Kandráče, kteří jsou v útoku hodně nebezpeční. Těžko u nás někoho vyzdvihnout, chtěl bych kluky pochválit, že i v oslabení bojovali a přetrhli soupeři šňůru,“ uzavřel své ohlédnutí Vlk.

Předseda hostujícího klubu Karel Ramharter přiznal, že domácí zaskočili jeho tým bojovným výkonem. „Škoda dvou zahozených tutovek Pavla Kandráče. Pak se domácí dostali do dvoubrankového vedení. My jsme je pak dokázali zatlačit a bylo jen otázkou času, kdy snížíme. To se nám povedlo, ale poté se už moc nehrálo, spíše se jenom chodilo pro zakopnuté míče do pole. O to víc nás mrzí ukončení naší čtyřicetizápasové série bez porážky."

Řepín – Pěčice 2:1 (0:0)
Branky: Paloušek, Štrupl – Charvát.
Řepín: L. Štrupl – Merz, Vaněček (20. Škoda), Horník, Salač – Paloušek (85. Goldstein), Rada, Prejza, Kratochvíl (22. Bláha) – Z. Štrupl, Dvořák.
Autor: Luboš Kurzweil

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/repin-dokazal-co-ctyricet-souperu-pred-nim-ne.html