Řepín – Vysoká 1:0 (1:0) I.B třída (2010/11)

14.11.2010 18:41

Proměněná penalta přinesla Řepínu tříbodovou spásu

Řepín – Sousedské derby ve skupině B středočeské I. B třídy mezi Řepínem a Vysokou rozhodl pokutový kop už v 15. minutě hry.

Hostující Štauber škrtl v pokutovém území o nohu domácího kanonýra Zbyňka Štrupla a sudí Kinčl neváhal nařídit penaltu. Úspěšným exekutorem se stal Dvořák.

Vskutku jarní počasí s oblohou vymetenou do posledního mráčku, pečlivě připravený pažit a slušná divácká návštěva (150) – to byly hlavní „parametry“ nedělního souboje tradičních rivalů z Mělnicka.

„Derby bude určitě vyhecované,“ mínil před utkáním domácí kouč Vlk, „my však chceme vyhrát, byť si musíme dát velký pozor na šikovné útočníky hostů.“

Hostující Slavoj Tichý: „I my bychom rádi bodovali, i když uznáváme kvalitu soupeře. Chceme mu být důstojným soupeřem. Řepín je favorit, ale v derby se může zrodit překvapení.“

Úvodní minuty patřily Řepínu, který se pokusil Vysokou zaskočit. Už v 1. minutě se do dobré příležitosti dostal Zbyněk Štrupl, ale jeho snaha podobně jako dalších borců domácího týmu vyzněla naprázdno.

Po čtvrthodině hry, která vyvrcholila proměněným pokutovým kopem Dvořáka, se aktivita postupně přesunula na kopačky hostů.

O vzruch se starali především Rolenc s Martinem Skopkou, ale do stoprocentní šance se nikdo z hostů nedostal. V závěru první části hry se dostali ke slovu opět domácí, ovšem ani oni neměli přesnou mušku a dostatek klidu při zakončení.

O poločase se pokusil hostující kouč Tichý o oživení hry svého týmu dvojnásobným střídáním a podstatným přeskupením řad.

Dlužno podotknout, že se mu tento pokus vydařil. Vysoká zařadila vyšší rychlostní stupeň a zejména ve středu pole začínala získávat pevnou půdu pod nohama.

Jenže – viditelné optické převaze hostů chybělo důrazné a pohotové zakončení. Hosté po dlouhé minuty „bušili na vrata“ řepínské obrany, měli dvě šance ke skórování, ale gól nedali.

Řepín se spolehl na bezchybně fungující chod zadních řad, dopředu se moc netlačil a hrozil jen z ojedinělých brejků. A protože Vysoká si ve zbývajících minutách nepřipravila žádnou „gólovku“, domácí hubenou výhru udrželi.

Trenéři po utkání

Miroslav Vlk, Řepín: „Za výhru v derby jsem moc rád. Byl to zápas prakticky bez šancí. Hosté měli po přestávce více ze hry, ale my jsme byli v obraně bezchybní. S podzimní sezonou jsme velmi spokojeni. V plánu byl zisk 20 bodů, máme o čtyři víc.“

Slavoj Tichý, Vysoká: „Z výsledku jsem zklamaný. Domácí byli lepší do přestávky, po změně stran my. I přes dvě neproměněné šance musím hráčům poděkovat, zápas poctivě odmakali.“

Řepín – Vysoká 1:0 (1:0)
Branka: 15. Dvořák z PK. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 75. L. Štrupl, 88. Dvořák – 41. Rolenc, 41. Fidrant, 49. M. Skopka, 89. Melounek. Řepín: L. Štrupl – Salač, Vocásek, Horník, Kinzl – Paloušek (72. Kratochvíl), Morávek, Brejša, Werner – Zb. Štrupl (89. Šíma), Dvořák (90+1 Goldstein). Vysoká: J. Finkous – Štolba (80. T. Skopka), Štauber (46. Kaňka), Merz, Suchan – Řízek, M. Skopka, Fidrant, Pražák (46. R. Finkous) – Rolenc, Melounek.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/promenena-penalta-prinesla-repinu-tribodovou-spasu.html