Řepín – Záryby 2:1 (1:0) I.B třída (2011/12)

17.10.2011 11:59

Záryby i v deseti sahaly po bodu

Řepín – Tabulkové postavení i poslední výsledky obou soupeřů z I. B třídy dávaly tušit, že Řepín si dá Záryby k odpolední „svačině“.

Domácím, kteří měli před zápasem s posledním celkem soutěže ze svého kádru „lazaret“, navíc pomohli sami hosté už po třech minutách hry. Obrovskou chybu zadních řad soupeře potrestal zkušený Dvořák a zdálo se, že další góly v zárybské síti budou jen otázkou času.

Chyba lávky! Domácí promarnili další dvě „tutovky“, propadli uspokojení a nabídli střed pole běhavějším hostům. Ti využívali každou příležitost k rychlým protiútokům.

V prvním poločase ovšem zárybští hráči názorně předvedli, proč se krčí na samém chvostu tabulky. Vypracovali si totiž snad pět dobrých šancí, ale nenašel se nikdo, kdo by je dokázal proměnit.

O pořádný „průvan“ v řepínské obraně se staral především Dušička, který zahájil v dobré pozici střelou do boční sítě. Osm minut před přestávkou měl gólman Luděk Štrupl plné ruce práce, aby vytlačil Dušičkovu bombu alespoň na břevno. „Koledují si o problémy,“ znělo o přestávce z domácích ochozů na adresu řepínských fotbalistů.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Záryby pokračovaly v sympatickém výkonu a rozhodně sahaly po vyrovnání už po třech minutách druhé půle, jenže Františka Valentina vychytal Luděk Štrupl.

Čáru přes zárybský rozpočet přinesla 62. minuta, kdy po přesném centru Dvořáka zvýšil Zbyněk Štrupl na 2:0. Navíc se o dvě minuty později pro zdravotní problémy poroučel ze hřiště zárybský obránce Dlabač, a protože hosté jediného náhradníka vystřídali už do přestávky, hráli plných 26 minut o deseti!

Ani toto oslabení jim však nic neubralo na chuti hrát svou hru i nadále. Odměna pro Záryby přišla čtvrthodinu před koncem, kdy snížil Pech z trestného kopu. Sympatická snaha o další útočení však hostům vyrovnání nepřinesla.

Ani jeden z trenérů nebyl s výkonem svého týmu spokojen. „Samozřejmě jsem rád za vítězství,“ přiznal řepínský kouč Vlk, „i když musím přiznat, že soupeř byl lepší. Uškodilo mu, že musel hrát o deseti. S hrou svého týmu jsem byl velmi zklamán. Výhry jsme docílili jen bojovností, fotbalově byl jasně lepší soupeř.“

Ani zárybský Miroslav Babovák neměl důvod k radosti: „I když mančaft skvěle bojoval, dokonce i v deseti, přesto jsme na body nedosáhli. Nezbývá než doufat, že se to v dalších zápasech zlomí.“

Řepín – Záryby 2:1 (1:0)

Branky: 3. Dvořák, 62. Zb. Štrupl – 72. Pech. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: Dlabač, Hallík (oba Z).
Řepín: L. Štrupl – Merz, Horník, Vaněček, Bláha – Paloušek, Rada, Salač (56. Vavrek), Prejza – Dvořák (82. Goldstein), Zb. Štrupl.
Záryby: Krajíček – Dlabač, Ložek (39. Pech), Hallík, V. Valentin – Březina, Mikšovský, Dušička, Schütz – Blanár, F. Valentin.