Řepín - Záryby 2:3 (1:1) - I.B třída (2009/10)

20.06.2010 05:13

Řepínští vstřelili více gólů než Záryby, přesto prohráli

Řepín - Čtvrtou porážkou v řadě se fotbalisté Řepína v samém závěru sezony připravili o přívlastek nejlepšího okresního týmu v I. B třídě. Ten po sobotním utkání vlastní spolu s Vysokou jejich soupeř ze Záryb.

Hosté v úvodu několikrát zahrozili, učet utkání ale otevřel po čtvrt hodině hry domácí Aleš Kratochvíl. Dvě minuty před poločasem vystřelil nechytatelně Babovák a bylo srovnáno. Když po obrátce vymetl další výstavní trefou šibenici vlastní branky Goldstein, ujali se hosté vedení, které záhy navýšili.

Borecký ještě zneškodnil velkou šanci Popelky, na teč Františka Valentina po stříleném centru Sedláčka byl ale krátký. Domácím se povedlo bleskově odpovědět Kratochvílem, který následně sahal dokonce po hattricku. Nejprve orazítkoval tyč a poté ho v nájezdu vychytal Kvasnička. Výsledek už nezměnili ani hosté. Gól popelky v nastavení totiž pro ofsajd neplatil.

„Po třech porážkách jsme se chtěli se sezonou rozloučit vítězně. Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Škoda, že jsme v první půli nevyužili další šance na zvýšení náskoku. Poté jsme si dali dvě vlastní branky a v závěrečném tlaku se nám podařilo pouze snížit. Utkání by spíše slušela remíza," nechal se slyšet řepínský lodivod Miroslav Vlk.

V domácím táboře bylo při následném venkovním posezení i tak dost veselo. Na nepovedený závěr sezony A-mužstva daly zapomenout postupové oslavy béčka.

Důvod ke spokojenosti ale mají také v Zárybech. Když přišel trenér Miroslav Babovák před sezonou do Záryb, přebíral podprůměrné mužstvo, které bylo pasováno na jednoho z možných sestupujících. Nový trenér si přivedl z Brandýsa několik hráčů, ale hlavně dal mužstvu herní řád. Sobotní vítězství tak už nikoho nepřekvapilo.

„Dostali jsme úvodní gól, ale když Babovák mladší nechytatelně vyrovnal, byli jsme až do konce lepší. Rozhodnout jsme mohli už v úvodu druhé půle. Domácí se v závěru snažili o vyrovnání, ale dobrou hrou jsme jim to nedovolili. I když to už byl zápas o ničem, myslím, že jsme byli lepší a zcela zaslouženě zvítězili,“ řekl trenér Záryb.

Řepín - Záryby 2:3 (1:1)
Branky: 14. a 75. A. Kratochvíl - 43. Babovák, 57. vlastní Goldstein, 72. F. Valentin. Rozhodčí: Smolka, ŽK 0:1. Diváci: 100. Řepín: Borecký - Slepička, Horník, Škoda, Kinzl (67. Bláha) - Kábrt, A. Kratochvíl, Šplíchal (73. D. Kratochvíl), Goldstein (58. Brejša) - Dvořák, Štrupl. Záryby: Kvasnička - Hallík, Pech (81. Šindelář), Mikšovský, Janovec - V. Valentin (68. Sedláček), Babovák, F. Valentin, Dohnal - Schütz, Popelka.
zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/repinsti-vstrelili-vice-golu-nez-zaryby-presto-pro.html