Skalsko - Řepín - 0:2 (0:2) - I.B třída (2007/08)

29.09.2007 00:00

Řepín dorazil na Skalsko s vědomím, že může pouze získat což se odrazilo také na jeho hře. Začátek utkání patřil domácím, kteří zatlačili hosty před vlastní šestnáctku. Po té se začal více osmělovat i Řepín a po faulu na Jandu zahrával Mirek Štěpánek trestný kop zpoza vápna. Krátký rozběh mu stačil aby vymetl šibenici domácí svatyně 0:1. Když pak přidal ještě po kolmici Kratochvíla druhou branku Prejza, bylo o osudu utkání víceméně rozhodnuto. V druhém poločase si Řepín vypracoval několik slibných akcí ovšem vše ztroskotalo na zakončení. Řepín odvezl poprvé v 1.B třídě body ze soupeřova hřiště.

Řepín poprvé vyhrál venku
Skalsko / Řepínští dokázali navázat na úspěchy z minulých kol a zaslouženě si vezou ze Skalska všechny body. Je to historicky první vítězství Řepína v kraji na hřišti soupeře.

První čtvrthodina se nesla v režii domácích. Gólman Peřestý musel několikrát ukázat umění, ale spoluhráče podržel. Hosté vystřelili na domácí branku až v 15. minutě, úspěch ale přinesla až 23. minuta. Po faulu na Jandu se k trestnému kopu postavil Štěpánek a trefil pravou šibenici – 0:1. Hosty gól povzbudil a dál se snažili o útočnou hru. Ke gólu ale měli blízko domácí, když ve 34. minutě nastřelili tyč Peřestého branky. Uklidnění pro hosty přišlo o tři minuty později. Kratochvíl vyslal kolmici na nabíhajícího Prejzu, který si dovolil i kličku brankáři Vernerovi a střelou do prázdné branky zvýšil – 0:2.
Ve druhém poločase se hosté snažili o častou střelbu, ale míč za záda brankáře Vernera i přes množství vyložených šancí už neprošel. A jelikož byl na druhé straně stejně bezchybný i Peřestý, stav se už nezměnil. „Prvních dvacet minut to už tradičně nebylo z naší strany ideální. Domácí byli lepší, ale jejich hráči se do žádné příležitosti nedostali. V té době nás podržel svým výkonem nejlepší hráč na hřišti Míra Štěpánek, který se postaral i o úvodní gól. Pak už jsme byli lepší. Ve druhém poločase jsme zcela ovládli hru, domácí jsme aktivní hrou k ničemu nepustili a zaslouženě jsme zvítězili,“ radoval se trenér Řepína Petr Kalkant.

Skalsko – Řepín 0:2 (0:2)

Řepín:  Peřestý – Dvořák, Štěpánek, Vaněček, Kinzl – Burant (57. Salač), Bláha, Prejza, Kratochvíl (75. Miler) – Janda (82. Rosenbaum), Štrupl
Branky:  23. Štěpánek, 37. Prejza
Rozhodčí:  Brda