Tišice – Řepín 0:0 - I.B třída (2010/11)

27.10.2010 00:00

V Tišicích bylo pěkného fotbalu jako šafránu

Tišice /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Řepína přijeli do Tišic v pozici jednoznačného favorita. „Nechtěli bychom tu prohrát,“ přál si před utkáním řepínský kouč Vlk, „ale bude to těžké, protože domácí body velmi potřebují.“

Domácí trenér Brabec neskrýval odhodlání poprat se doma o tři body: „V naší situaci bereme jen vítězství.“

Dlužno hned na úvod podotknout, že úroveň nedělního zápasu byla oboustranně sotva průměrná. Oba týmy se předháněly v nepřesných přihrávkách, chyběla kombinace ve středu pole a také se střelbou byli oba soupeři většinou na štíru.

Úvodní minuty patřily Řepínu. Už ve třetí minutě likvidoval domácí gólman Němeček šanci řepínského kanonýra Štrupla a podobně si poradil vzápětí s hlavičkou stejného hráče. Nepřekvapil ho ani padáček Morávka.

Domácí příznivci se ve 13. minutě hodně zlobili na sudího Vintera, když neposoudil kontakt domácího útočníka s řepínskou obranou jako penaltový, a dali mu to hlasitě najevo.

Ze zbytku prvního poločasu stojí za zaznamenání u obou celků jen několik střel z dálky, které zlikvidovali oba gólmani, nebo se nevešly mezi tři tyče.

Po přestávce Tišice ožily a hned v 50. minutě byly blízko vedoucího gólu. Míč po povedené hlavičce Karla Temiaka dopravil Luděk Štrupl s pomocí vlastní tyče na rohový kop. O čtyři minuty později zafungovala spolupráce bratří Temiaků. Po pěkném centru Lukáše střílel Karel těsně nad.

Technický, snad až příliš „profesorský“ fotbal Řepína na jedné straně a velká snaha spolu s bojovností na domácí straně – to byly atributy druhé části hry. Nicméně, absence dobré finální přihrávky na obou stranách způsobila, že nebyly k mání téměř žádné šance, navíc prokázali své kvality oba gólmani. A tak nebylo divu, že zápas skončil bez branek.

Trenéři po utkání

Martin Brabec, Tišice: „Vybojovali jsme plichtu proti soupeři z popředí tabulky, ta však pro nás mnoho neřeší. Chci poděkovat klukům za bojovnost.“

Miroslav Vlk, Řepín: „Chtěli jsme si odvézt bod. Máme ho, ale nejsem spokojen s tím, že jsme se vůbec neprosadili v útočné fázi. Domácím stačila jen bojovnost.“

Tišice – Řepín 0:0

Rozhodčí: Vinter. ŽK: 23. Štěpánek, 77. Klíma. Tišice: Němeček – Krupička, Svoboda, Brodský, Vítovec – Kaňovský, Štěpánek (75. Karlík), Klíma, T. Prejzek – L. Temiak (84. Štráchal), K. Temiak. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček (46. Brejša), Kinzl – Paloušek, Morávek, Horník, Werner – Dvořák (63. Černý), Zb. Štrupl (81. Frič).

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/v-tisicich-bylo-pekneho-fotbalu-jako-safranu.html